Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye nem baj, ha a babánál...

Ugye nem baj, ha a babánál egész nap szól a zene?

Figyelt kérdés
Kivéve éjjel és a délutáni alvásidőben. Újszülöttkora óta szól nála a rádió, most 10 hónapos, és eszembe se jutott, hogy ez rossz lenne, de ma beszóltak, hogy bezavarja az agyi fejlődését. :O Igaz lehet? Egyébként ha a kedvence szül, dülöngél előre-hátra és "búg" hozzá, mintha énekelne. Nagyon szereti a zenélő játékokat is, van egy forgója, amit ő maga kapcsolgat. Tényleg elvonja a figyelmét mástól?
2014. aug. 16. 20:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt hozzáteszem, hogy persze nem hangosan szól, régen szundított is mellette (amikor még naponta többször aludt), akkor még halkabbra vettem.
2014. aug. 16. 20:27
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Én elég csendpárti lettem, mióta megvan a fiam. Gondolj bele, a mi idegrendszerünket is leterheli, ha egész nap zaj van körülöttünk. Egy babáét még inkább, szerintem akkor is, ha halk. Szerintem bőven elég egy babának annyi zaj, ami amúgy is az élettel jár, plusz néha mehet zene is.

Nálunk csend volt szülés után, ha kapcsolok valami zenét, eléggé látom a fiamon, mikor már sok neki. Régebben ez pár perc volt, most már nagyobb, egy-két órán át mehet mellette zene, aztán nyűgös lesz tőle, de nem is szokta meg, hogy szól. 13 hónapos.

Nálatok biztos más a helyzet, mert ezt szokta meg, de én megnézném, mi van, ha csend van.

2014. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer olvastam, hogy nem jó, ha folyamatosan szól valami. Hogy kell, hogy időnként csendben játsszon, ne legyen körülötte zaj.
2014. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért szól nála mindig?
2014. aug. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azért szól nála, mert reggel az az első, hogy bekapcsolom, és énekelünk reggeli előtt. :) Van, amikor csend van, és ezt onnan tudom meg, hogy kiabál "ejejejej", akkor bemegyek, bekapcsolom, és hatalmas szájjal nevet. Általában tényleg nagyon halk, sőt olykor eltekeredik a potméter, és épp csak suttogást hallani. Igaz, mostanában már a szobáján kívül játszik, de többször is visszamegy, odaáll a rádió elé (el van dugva a fotel alá), és rázza a popóját. Lehet, hogy muzikális lesz, nem tudom. A testvérénél nem szólt a zene, nála valahogy így alakult, új lakás, új szokás, nem tudom.
2014. aug. 16. 21:01
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk a tv megy szinte egész nap, mi nem szeretünk csendben lenni itthon, nem szól hangosan, de megy.

Nem ezen fog múlni, hogy a gyerek idegbajos lesz e vagy sem.Mikor én voltam kicsi otthon is szólt halkan a zene, tv,vagy a varrógép,mert a nagymamám varrt. Semmi bajom nem lett, a tesómnak sem.

Sógornőmnél csend volt mikor pici volt a lánya...most lesz 8 éves...hát..nem minősítem inkább.

Mindenki úgy nevel ahogy maga jónak látja. Mindenki látja a gyermekén, hogy mi az amit már nem visel el, vagy ami már zavarja.

Gondolom nálatok se dopeman szól vagy hasonló...

2014. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Class FM szól, vagy opera, vagy valami osztrák állomás.
2014. aug. 16. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Egész véletlenül most találtam ezt: [link]

Nálunk a baba még pocakban van, de én már így is sok gyermekdalt (meg szinte minden egyebet) hallgatok. Persze, ha megszületik amíg alszik addig nem zenen mellett alszik, mert az agyhullámoknak nem tesz jót, ha alvás közben szól a zene (sem gyerek, sem felnőtt nem tud pihenni, mert az agy nem tud kikapcsolni alvás közben sem, ha szól a zene), de alapvetően nálunk is szól valami szinte mindig, a tv onnatól be van kapcsolva, hogy haér a férjem munkából, ő nem bír háttérzaj nélkül meglenni és ezért ragaszkodik a tv-hez. Én most itthon vagyok táppénzen, szigorúan feküdnöm kell sokat, és amíg nincs itthon a férjem hogy bekapcsolja a tévét, addig én általában relax zenét, rádiót hallgatok. Megbolondulnék egész nap egyedül a lakásban teljes csöndben.

2014. aug. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha a kedvence szül,"?????

Nem tesz jót a gyereknek, jogosan szóltak be. Nem tud igazán kikapcsolódni, pihenni.

2014. aug. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jól mondták, az idegrendszert megterheli, rosszat teszel vele.
2014. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!