Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kéthetes babám nem akar enni!...

Kéthetes babám nem akar enni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem volt zökkenőmentes a születése a kislányomnak mert rekeszhiánnyal született és megműtötték. A műtét sikeres lett,5 napig teljesen altatták,majd ébredés után a cukor oldatot befogadta a szervezete és táplálni kezdték. 5ml anyatejjel kezdték,ma 6.napja táplálják és 45ml-t kap de nem eszi meg cumisüvegből hanem gyomorszondán. Míg nem eszik üvegből nem hozhatjuk haza. Mit tegyünk hogy egyen abból? Öklendezik a cumisüvegtől. Nem szoptathatom pedig lenne tejem mert kimérik a pontos adagját.
2014. aug. 20. 05:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a cici lenne az igazi:-(( Probalj venni masfajta cumit az uvegre, hatha elfogadha vmelyiket. Kitartas!
2014. aug. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamat ugyan nem műtötték, de koraszülött volt és két betegség miatt is kórházban kellett maradni hat hétig. Fertőzés miatt nem etethették három hétig, addig infúzióval kapta a szükségeseket. Ezután jött a gyomorszonda 1-2 ml-el. Cumisüveggel nekünk sem ment sokáig, a 10 ml is kínszenvedés volt, mire megette. Felváltva kapta napokig szondával-fecskendővel-cumisüveggel. De ez napról napra változott, és végül már szépen megette az elvárt mennyiség a hazaadás előtt. Remélem, hogy nálatok is hamar megoldódik. Még annyi, hogy fiamnál az sem volt mindegy, hogy milyen etetőcumi van az üvegen. Esetleg próbáljatok ki másfélét. Ami neki akkor bejött, az a hosszú kórházi barna hajlékony etetőcumi volt(bocsánat, másképpen sajnos nem tudom leírni). Mielőbbi jobbulást, nagyon jó egészséget kívánok a Kicsilánynak!
2014. aug. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már próbálkoztunk,de semmit sem vihetünk a kórházba,még cumit sem! Ami ott van a barna vagy sárga azzal etetik,de nem fogadja el vele. Nem lehetek ott vele,mert intenzív osztály (PIC) és így mindennap ingázok 180km-t. Ja és csak 20percig lehetek bent nála naponta 1szer.
2014. aug. 20. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt a helyzet, vidékről ingáztunk minden nap Budapestre. Az utolsó három hétben költöztem fel, akkor már többet is lehettem vele és már szoptatni is próbálhattam. Tiszta szívből kívánom, hogy mielőbb megoldódjon ez az etetésprobléma és hamar hazavihessétek egészségesen a babát.

2-es voltam.

2014. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én is tiszta szívemből kívánom hogy mielőbb meggyógyuljatok, de azért kérdezd meg a betegjogi képviselőt, szerintem sokkal több jogod lenne, mint ahogy ők hagyják, gondolom mert nekik így kényelmesebb...legalábbis nekem ez nagyon fura....
2014. aug. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen a jó kívánságokat! Áttértek tápszerre a reflux betegsége miatt és már fele adagját megeszi üvegből!
2014. aug. 23. 05:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon örülök, hogy már kezdi elfogadni a Kicsilány a cumisüveget!!! Hamarosan teljesen rendben lesz az etetése, és biztosan próbálhatod szoptatni. Tudom, nagyon nehéz időszak, sok erőt, kitartást kívánok Nektek! Mit mondanak az orvosok, várhatóan mikor vihetitek haza a babát?

2014. aug. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük a jó kívánságokat! Sajnos nem tudni még,hogy mikor jöhet haza,mert most meg a reflux jött elő. Ami ugye a rekeszhiány miatt várható is volt,de bíztunk benne,hogy nem lesz. Motílium port és gyógyszeres tápszert kap rá,jelenleg várunk,hogy használ-e. Újra kap infúziót is,mert fogyott az amúgy is kicsi súlyából.
2014. aug. 27. 06:20
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat! Szeptember 5én hozhattam haza,6án volt 1hónapos,úgyhogy van mit bepótolnunk! Már szépen eszeget,de mégcsak 60ml-ket. Igaz óránként! A Reflux megmaradt és gyógyszeres tápszert meg gyógyszert kap rá. Hasfájós,de minden gond ellenére egy álom baba!
2014. szept. 21. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!