Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szerintetek mitől lehet hogy...

Szerintetek mitől lehet hogy a kéthetes kisbabám nem akar éjszaka aludni?

Figyelt kérdés
Napközben gyönyörűen elvan, viszont éjszaka óránként felébred. Simogatásra, gyengéd ringatásra sem nyugszik meg, csak cicire. Tudom, hogy még nagyon pici és nincs napirendje, illetve nem tud különbséget tenni éjszaka és nappal között, de nem bánnám, ha legalább két vagy 3 órát kibírna éjszakánként.
2013. okt. 15. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, gyakran kell cicire tenni, hogy sok tejed legyen, s annyit tudjon egyszerre enni, hogy ne éhezzen meg hamar!
2013. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 hónapos. Születése óta úgy szoktattuk, hogy éjjel sötét van. Így, ha megébred, akkor magától vissza is alszik. Eleinte ő is igényelte a cicit, de utánna egyből vissza is aludt. Aztán már csak egyszer kelt. Mostmár csak 7 körül kel fel. Mindig csak annyi fényt csináltunk éjjel, hogy épphogy lássuk a babát az etetéshez, utánna sötétség és aludt tovább. Nem tudom, hogy hasznos-e ez a módszer, de nálunk két gyereknél is bevált.
2013. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Még annyit, hogy most, hogy a pici átalussza az éjszakát, én mindig megébredek 3 után fejni, mert addigra tele leszek.
2013. okt. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ilyen kicsinek még össze-vissza van minden, be fog állni - észreveszi a babci, hogy az éjszaka inkább pihire való.

mi úgy csináltuk amúgy, hogy egész nap összebújva voltunk a babával (cicin volt sokat, ha aludt, akkor mentem pisilni, zuhanyozni, a kaja, innivaló az ágy mellett volt) és éjjel így elvolt az ágyam melletti kiságyában. ha mégis gyakrabban ébredt, akkor inkább együtt aludtam vele.

6 hetes korára majd a nappali alvása elromolhat, cserébe kialakít egy elalvási időt (ha szerencséd van 7-8 óra között) :) és éjszakánként kevesebbet ébred. aztán mikor 12 hetes lesz, már napközben is nagyokat fog aludni.

ez ilyen időszak, a legtöbb családban ugyanez van a kisbabával, vannak "szerencsésebbek" de általában ez ilyen időszak, és csodálatos az anya szervezete, bírja ezt a "tortúrát" eltelik ez az idő, és utólag örömmel emlékszel erre a kezdeti időszakra is vissza, ettől szép az anyaság.

2013. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Napközban 3-4 rát is képes aludni, gyakorlatilag átalussza az egész napot, csak falatozni ébred. Teljesen megfordult nála az éjszaka és a nappal. A védőnő azt javasolta, hogy 2 óránként ébresszem nappal,mert magától nem fog neki beállni. Sajnálom emiatt a babát, mert zavar hogy nem hagyom aludni, ráadásul nem is biztos hogy még 2 óra múlva éhes lesz, mert nagyon jól szopizik. Nem tudom....remélem majd kialakul.
2013. okt. 16. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 4 és fél hónapos. Én a kezdetektől keltettem 3 óránként napközben. Sokan mondták, hogy milyen szívtelen vagyok, de mivel 2750 gr-al született, azt mondták, hogy ha nem fogom fölkelteni nem fog gyarapodni megfelelően a súlya, így keltettem. Mára már átalussza az éjszakát, este 7-től reggel 7-8-ig, kb. 1,5 hónapja. Kb. 2 hónap után nem kellett keltegetni, mert megszokja és fölébred. A saját érdeketekben szerintem keltsd föl. Ebből is megtanulja, hogy éjszaka nincs fölkeltve, éjszaka van, alhat nyugodtan, nappal meg nappal van. Most meg mindenki azt mondja, hogy milyen szerencsés vagyok, alszik a kisfiam egész éjjel. Ha nem keltegettem volna, lehet még ma is éjszakáznék.
2013. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Már menne bulizni XD. Nem vok szakértő se szülő de a világ legnagyobb közhelye hogy a kisbabákkal nehéz az éjszaka.
2013. okt. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hátha találsz benne hasznos dolgokat:


[link]

2013. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!