Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7-8 vagy idősebb babád cumiját...

7-8 vagy idősebb babád cumiját, cumisüvegét minden nap sterilizálod?

Figyelt kérdés
Ha nem , milyen időközönként és hány hónapos a babád? Fiatalabb babák anyukáinak válaszát is várom!
2014. aug. 20. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én nem sterilizáltam naponta. Az első befogás előtt kifőztem az üvegeket és a cumit is. Az anyatejet is üvegből kapta lefejve, úgyhogy sűrűn használjuk az elejétől az üvegeket. Evés után elmosom forróközeli melegvízben, mosogatószer nélkül és szétszerelve szárítom. Az üveget is, a mellszívót is.


Kb hetente kéthetente egyszer átfőzöm halványan ecetes vízben és jó alaposan elmosom utána.


A cumit csak leöblítem, ha leesik.

5,5 hónapos lesz és a hasa most ment először a héten, mert megkezdtük a főzelékezést.

2014. aug. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
6 hós koráig minden este sterilizàltam. De abba hagytam. Van baba mosogatószer azzal mosogatom a dolgait . 10 hós a lányom .
2014. aug. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az én 3,5 hónaposom pótlásos, minden cumisüveges etetés után (napi 3-4)kifőzöm (csak mert a tápszeres dobozon ez áll, az pedig nem, hogy hetente lehetne)

de mivel mindenem vízkövesedik, és úgy megy a gáz, mintha fűtenék (nem mintha sajnálnám, de a mosással is így vagyok, napi szinten megy a mosógép, mint valami üzem, szóval próbálok valamit másképp) a lényeg, hogy át akarok arra állni, hogy veszek jópár cumisüveget, hogy ne kelljen legalább napi 3-4-szer főzni

meg úgy tudom talán 1 éves korig saját lábasa kell legyen, meg alapból, minden saját. kiskanál, stb

elsőtől kérdezném, hogy ecetes vizes főzés után miért kell elmosni? én örülök, hogy főtt vízzel száradt meg...

2014. aug. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*én főzés előtt mosom mosogatószerrel.
2014. aug. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

úgy gondolom, a műanyagból is jobban kiszedi az elszineződést, szagot, vízkövet az ecet, azért főzöm ecettel, nem a sterilizálás miatt, de akkor kicsit ecetes marad a gőz és addig öblítem, ameddig érzem rajta nagyon az ecetet.

a tápszeren tényleg az áll, de mivel minden alkalommal el van forróvízben mosva, ameddig érzem, látom, hogy nem tiszta aztán pedig teljesen kiszárítva elemenként (MAM üvegek), nem úgy csináltam. Sosem volt semmi baja, hasfájós is csak az első 2 hétben volt.

Most meg már mindent a szájába töm.

2014. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megy a mosogatógépbe a többi cuccal. 70 fokon szárít, abba bele se bírnék nyúlni.
2014. aug. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én kb 3-4 hós koráig sterilizáltam minden nap(chicco folyadékban), utána 3-4 naponta, majd hetente, aztán havonta. 7-8 hónaposan már nem is sterilizáltam csak jól elmostam és forró vízzel öblítettem. Most 17 hónapos, nincs semmi baja.

Második babámat várom és így tervezem nála is a sterilizálást.

2014. aug. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!