Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedvességből lehet csúnyát...

Kedvességből lehet csúnyát mondani babára? Meg mindig félremondani a nevét?

Figyelt kérdés

ismerősék amikor látogatóba jönnek.


például

"a kis szaros"

meg a nevét többedszerre mással és megint mással keverik


rákérdezve persze csupa jóindulatból, meg véletlen...


de érdekes, hogy mindenki más meg normálisan beszél a babáról, normálisan mondja a nevét..


mi lehet az oka, hogy ők nem?


2014. aug. 20. 23:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

szerintem jogosan érzed bántásnak, azért egy kisbabáról főleg nem a sz@r jut a legtöbb ember eszébe


de talán ami még rosszabb hogy ha maga a szülő mondja folyton a gyerekre, hogy sz@rzsák, meg taknyos meg fosos szóval állandóan ilyen degradáló megjegyzéseket tesznek, nem is járok már ehhez a családhoz pedig jóban voltunk, de énszerintem egy gyerek többet ér minthogy folyton ilyen szavakat használjunk rá

2014. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nekem nincs babám még, de ezt a jelenséget a macskámnál is tapasztalom, úgyhogy szerintem ez az adott illetőből jön, nem pedig a megnevezés tárgyából. A saját családomban is állandóan tapasztalom, hogy a macskának a prostituált és a női nemi szerv kevésbé kulturált szinonimáit használják, ami engem kiborít. A kisbabáknál is tapasztaltam már tőlük a "kis sz..ros", meg a "megfojtlak, úgy szeretlek" és társai. Borzasztóan zavaró és érthetetlen számomra is. Ha megkérem, hogy ne csinálják, akkor azt mondják, hogy nem fogják és már csak megszokásból is ugyanúgy csinálják :/
2014. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
na es most meg tedd hozza, hogy az anyosom mond ilyeneket a lanyomra, es foleg ugy hogy 3 eves es meg mindig, a lanyom meg megsertodik es megse hagyja abba. De mas gyerekre is siman mondja, meg cifrabbakat is, megse valtozik, es a joviszony miatt meg turnom is kell.
2014. aug. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!