Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek ötlete száraz...

Van valakinek ötlete száraz bőrrel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam fél éves, 4 és fél hónapos kora óta küzdünk a száraz bőrével. Bőrgyógyász felírta a gyógyszertári krémet, nem vált be. Kipróbáltuk a Nivea, Gabi testápolókat, de maradt a szárazság. Használtunk Babé-t, Lipicar-t, Lipobase-t, Sanatopic-ot, de a Sanatopic-on kívül egyik sem volt jó, az is csak 3 hétig, utána ugyanolyan száraz a bőre. A doki szerint kénytelen leszek kísérletezgetni. Van ötletetek?
2010. jan. 15. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad még egy kis babaolajjal kenegetni neki?

Hátha beválik.

2010. jan. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy,hogy mivel fürdeted.Van akinek valami jó a másik babát már száritja.Nekünk még ujszülött volt a gyógyszertárós a fürdető krémet ajánlotta,hogy azzal kenjem be még fürdés után.Egy-két nap és helyre jött.Mostanában (10hós)ha látom kicsit szárazabb,neugranormonos testápolóval kenem be.
2010. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok az elsőnek jó ötlete van,tehetsz kicsit a fürdő vizébe is.
2010. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!Az Eucerin-nek van egy olajos fürdetője,ezt lehet a babáknál is használni.Nekem is ilyen problémám van/volt (athópiás nagyon száraz bőr) és nagyon jó.

Esetleg kérdezősködhetnél még a gyógyszertárakban,ott sok spéci termék van.

A fürdés közben is sokat lehet javítani a száraz bőr állapotán,emiatt ajánlottam elsősorban a fürdőolajat.

Aztán fürcsi után jöhet a testáploló,lehetséges,hogy így könnyebben elmúlik a szárazság.

2010. jan. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt elfelejtettem írni, hogy a babaolaj nem vált be, tiszta pötty a gyerek még az olajos fürdetőtől is (ezért az olajos fürdetőket egyenlőre meg se próbáltuk).
2010. jan. 15. 15:43
 6/13 A kérdező kommentje:
Az eucerinnek krémje is van? Esetleg azt megpróbálhatjuk.
2010. jan. 15. 15:44
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Van egy olyan fürdető amin egy elefánt fürdik, ahoz van testápoló is, az nagyon jó, lányomnak azt használtu, de nem jut eszembe a neve. Bocsi. A fentieket a dokink javasolta még annak idején, ezért linkeltem be őket.

2010. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én mandula olajjal kenem be a lányomat fürdés elött,és ez azért jobb mint bármelyik másik babaolaj,mert azokat nem szívja be a bőr,a mandulaolajat viszont igen.Valamint ami még nagyon jó szerintem, a DM-ben lehet kapni,az a neve hogy Weleda Calendula.Van fürdetője,testápolója stb.
2010. jan. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, szép sorban mindent ki fogok próbálni, valami már csak bejön:) Mindenkinek szép napot!
2010. jan. 15. 15:58
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia,Eucerin nagyon jó!Nekem iszonyat érzékeny a bőröm,már több tízezret elköltöttem kencékre,de 2 éve ez bevált!Lányom bőre is száraz,kérdeztema dokinőt mivel kenjem be!Kérdezte,hogy mit használok és,mondtam Eucerint!Azt mondta,tökéletes,és tényleg jó!

Gyógyszertárban kérj egy ismertető füzetet,amiben minden termék benne van!


Remélem használ majd!

Szia

2010. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!