Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, hogy nem megyek...

Tényleg baj, hogy nem megyek be az oltásra?

Figyelt kérdés

Rettegek a tűktől, az pedig pláne pszichésen túlzottan terhelő nekem, hogy a babát szúrják.

A két hónapos oltást itthon adta be a doki, a férjem fogta le a gyereket, én addig arrébb sétáltam és elfordultam. Iszonyú volt az a sikító üvöltés is.


Most 3 hónapos, rendelőben kapja meg az oltást. A férjemmel megbeszéltük, hogy az oltás konkrét idejére (kb 10-20 mp) én inkább kimegyek és utána megyek vissza.


Családból ezt meghallotta valaki és minden voltam, csak királylány nem.


2014. aug. 22. 22:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én is vizsgára készülök, de a készülésből azért nem gond azt a másfél órát kihasítani, amíg nem vagyok otthon. (Tehát nekem a vizsga maga nem esik egybe, de ha úgy lenne, akkor a férjem vinné egyedül)

Nekem tényleg a tű beszúrása a kritikus rész. Amint kihúzzák és az orvos kidobta a kukába, már semmi baj.

2014. aug. 22. 23:38
 12/16 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én soha nem nézek oda, akár nekem adnak be valamit vagy vesznek vért, akár a gyerekemnek. Miért is kellene odanézni?

De sokkal jobban érzem magam, ha én foghatom le a gyereket, és nem egy vadidegen - vagy több. Én is átéltem, amit az egyik előző válaszoló, hogy elvitték a gyerekemet, branült raktak be neki, és én nem mehettem vele, a folyosóról hallgathattam, hogy teliordítja az egész osztályt. Legszívesebben rájuk szabtam volna az ajtót. Ehhez képest ugyanabban a kórházban, csak nem az intenzíven, hanem az egyik szakrendelésen simán engedték nekem lefogni a gyereket vérvételkor. Pedig ha egyiknél rosszul lehetek, miért ne lehetnék a másiknál is?

Ez egy kis off volt, vissza a kérdéshez. Én mindig behordom a gyerekeket a rendelőbe, és a gyerekorvos mindig úgy hív vissza bennünket időpontra. Ilyenkor minimum az asszisztensnő is tud segíteni, de rendszerint a védőnő fogja le a baba combjait, nekem csak a kezeit kell. És mivel szúrásig gyanútlan, ezt se kell túl kemény kézzel tenni, csak nyugisan és természetesen.

Ez én vagyok, de ettől függetlenül én azt mondom, hogy használd csak ki az adott lehetőséget, hogy inkább a férjed segédkezzen az oltásnál. Mihelyt hallod a sírást, már roboghatsz is be, akkor már úgyis vége.

2014. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
23%
Igen baj. te vagy az anyja, és ilyenkor rád van a legnagyobb szüksége.
2014. aug. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se bírom a tűket, kiskoromban én is mindig elfehéredtem meg feküdtem egy darabig sima oltásnál.

Most már sokkal jobb a helyzet, gyermekünk oltásánál a férjem játszik-bohóckodik vele, eltereli a figyelmét, és észre sem veszi. Az viszont igaz hogy megérzi a gyerek ha te félsz.

2014. aug. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
80%
Semmi gond. Az apa pont olyan szülő, mint az anya. Megosztjátok a baba körüli teendőket. Ez a feladat az övé. Ennyi.
2014. aug. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem gond ha apa van addig vele, viszont arra készülj fel, hogy elég sok szurit fog kapni mire felnől, és apa nem fog tudni mindig ott lenni. Valahogy le kéne győznőd ezt a dolgot magadban.
2014. aug. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!