Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák? A ti babátoknak...

Fiús anyukák? A ti babátoknak mikor szálltak le a golyói a zacsiba? És ha nem történt meg mi volt a következő lépés? Meddig szoktak várni, hogy leszálljanak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
nekünk már az első orvosi vizsgálatkor lent volt.
2010. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
fiamnak elejétől lent volt,aztán eltűnt,na akkor kérdeztem a védőnőt,hogy hogy is van ez.ő mondta hogy 1 éves korig kell hogy mindkét golyó lent legyen,és lent is maradjon.ha nem így van akkor el kell vinni dokihoz ahol először gyógyszeres kezelést adnak és ha arra se száll le,és marad lent akkor egy kisebb műtéttel orvosolják.nekünk hála le jött,de nagy fiamnak fel le szálló volt,neki műteni kellett 3 évesen.
2010. jan. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is lent volt.Még a dokinéni meg is tapogatta neki :-))) és számolt is hogy egy kettő.Tehát minden ok nálunk.

Nálatok nem tán gond van?Remélem nem.

2010. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerencsére az én fiamnak is hamar leszállt. A védőnéni meg is mosolyogta, hogy ezt meg sem kell fogni, mert látszódnak rendesen. :) Ha jól emlékszem ez még az első hetekben volt. Már 16 hónapos, most az egyik feljebb van mint a másik, meg is ijedtem, mutattam dokinéninek, de azt mondta ez normális. Csak arra figyeljünk, hogy mindkét golyó kint legyen. Ismerősöm kisfiának 1,5 éves kora körül volt valami gond, az egyik felcsúszott, de nem tudom, hogy végül kellett-e műteni, mert nem beszéltünk azóta.

Remélem nálatok sincs gond!

2010. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk viszont nem szállt le... Eleinte bíztattak, hogy le fog, nyugodjunk meg (a jobb nem szállt le születéséig), de aztán fél éves korában elküldtek minket urológiára, ahol az orvos megmondta, hogy olyan magasan van a le nem szállt here (hasüreg bejáratánál), ami miatt kizárt a spontán leszállás. Nekünk gyógyszerrel nem kezelték a kisfiunkat, ellenben 15 hónapos korában egy háromnegyed órás műtét keretében lehozták neki a helyére. A műtét jól sikerült, csak 1 éjszakát kellett bent tölteni, a hegek azóta nagyon szépen gyógyultak, és szerintem ő semmire nem emlékszik belőle, mert összességében nem volt olyan kellemetlen, mint amennyire az ember elsőre megijedt a műtét és a kórházi éjszakázás gondolatára. Ja, mindez Budapesten a Heim Pálban történt 4 hónappal korábban!
2010. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Mi 3 hónaposak vagyunk és csak a jobb oldali szállt le de a doktornő azt mondta hiába nézi nem találja sehol így valószínű a hasüregben van még ha van. De azt mondta 1 éves koráig sem gyógyszeresen sem sehogy máshogy nem kezelik. Úgyhogy izgulok és reménykedem, de amilyen szerencsétlenek vagyunk az utóbbi időben szerintem nem sok esély van rá hogy lejön magától:(
2010. jan. 17. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!