Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetés időre? Ki hallott...

Etetés időre? Ki hallott ennél nagyobb baromságot?

Figyelt kérdés

Már vagy 15-20 éve mondják a pszichológusok, hogy helytelen volt a korábbi gyakorlat, amely szerint szigorú napirendje volt a babáknak: 3-4 óránként etették a gyereket az anyukák, inkább ordítva hagyták az éhes gyereket, "mert még nincs itt az ideje", ill. még az alvásból is felébresztették a babákat és tömték mert "itt az ideje".


Sajnálatttal látom ezen a fórumon is, hogy a mai "nagyokos" anyukák is még ezt az ósdi gyakorlatot követik. Miért? A mai pszichológusok már egyöntetűen ellenzik ezt az elavult módszert, de az anyukák azt hiszik, hogy mindenben okosabbak :)


Ki miért ragaszkodik az elavult gyermeknevelési módszerekhez?



2014. aug. 25. 18:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy jó vitás kérdés,ki miért látja vagy nem látja jónak az időre való etetést.Én igény szerint szoptatok,ha kell óránként,ha kell 4 óra múlva szóval ahogy kívánja.De azért azt tudjuk hogy ez az etetés forma inkább a csecsemőkre vonatkozik pontosan azért hogy ne keltsük fel stb.De egy nagyobb gyereknek azért jó ha van egy ritmusa.Legalább a 3 főétkezés legyen nagyjából azonos időben.Aztán hogy eszik vagy nem az már egyéni dolog.Én megkínáltam őket,de ha valaki nem volt éhes pontban 12 kor akkor ment aludni és evett alvás után.Mindig azt mondom,hogy egy gyerek ugyan olyan mint egy felnőtt,evés és öltözés gyanánt.Van amikor éhesebbek vagyunk van amikor nem kívánjuk az ételt.A gyereket túlöltöztetni sem szabad,mert kicsi.Mert többet mozog mint mi.Meg jobb a vérkeringése,a csecsemők meg különösen izzadósak...Szóval ezek jó vitás kérdések.Csinálja mindenki úgy ahogy akarja.
2014. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
54%

Én soha nem így etettem. És megvolt a napi ritmus így is.

És kb 5 hós korától átaludta az éjszakákat is.

Egyik ismerősöm gyereke is szépen aludt éjjel, igény szerint etette, a védőnő meg mondta neki, h ez így nem jó, 3 óránként kell. Na, felkeltette a gyereket éjjel enni. Azóta nem alussza át az éjszakákat. Ennyi.

2014. aug. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
43%

Én is baromsagnak tartom. Amióta megszületett a lányom es ameddig szoptattam meg meg most is akkor eszik amikor éhes.

Könyörgöm a felnőttek sem akkor esznek amikor azt mondjak neki hogy most kell enned !! Nem ? :)

2014. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
80%
Én l3 óránként szoptattam , kivéve éjszaka, akkor hagytam aludni.Muszáj volt , mert ha a babámon múlt volna 7-8 óra is eltelt volna mire enni kér.Így beállt a 3 óránkénti.Persze ,ha előbb kért akkor kapott ,de ilyen talán kétszer fordult elő. Most 10 hónapos és naponta 3-szor még mindig szopik.
2014. aug. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
71%
Tápszereseknél nem teljesen hülyeség, mert lassabban szívja fel a gyomor és ha túl gyorsan "utántölt", akkor gyakorlatilag a gyomrában rohad a cucc.
2014. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
80%

Én is ismerek ilyen anyukát, nézni is rossz, hogy a legédesebb álmából zavarja fel szegény babát, és nyomja a szájába a cicit, ha kell, ha nem, mert "idő van".

Szerintem nem hülyék azok a babák, nyilván érzik, hogy éhesek, és jelezni fogják. Mindegyik bőg, ha nincs meg a komfortérzet, ha éhes, nyilván sírni fog. Ha meg nem éhes, akkor minek tömni?

2014. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
88%

Vannak babák, akikkel meg lehet csinálni, és vannak, akikkel nem. Bizonyos rendszer kell nekik is, és ne hallgassuk el, az anyáknak is. Ha semmilyen rendszer nincs, nagyon fárasztó tud lenni. De ettől a "pontban 3kor, 6kor etetem" dologtól én is nagyon idegenkedem. És nekem nagyon furcsa is,h van baba, aki ezt hagyja. Én is úgy gondolom, h a babák, akár csak a felnőttek, nem egyformán éheznek meg nap mint nap. Én ezt képtelen voltam bevezetni. Van,h 2 óra múlva már éhes, de olyan is van, h jóval később kér csak. És nem hagyja magát így "megerőszakolni". Sírni nem bírom hagyni. Nem véletlenül találta úgy ki a természet,h a babasírás az egyik legelviselhetetlenebb hang az emberi fül számára; meg kell szüntetni, úgy,h kielégíted a még beszélni nem tudó gyereked igényeit.

És én rosszul vagyok, amikor kérdezik (pl anyukám is), h 3 nap múlva mikor jöjjenek, mikor fog enni a pici. Erre mindig azt válaszolom,h akkor amikor éhes. Erre rendre megkapom,h rendszer és napirend kell. Könyörgöm, van rendszer, de nem egy atomórát szültem!

Itt a gyakorin is úgy veszik sokan,h a nincs az órához kötött napirend, akkor semmilyen rendszer nincs. Sztem meg kell találni az arany középutat, úgy,h figyelembe vesszük a baba igényeit.

2014. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
75%
Én nem tartom hülyeségnek. Amikor a kisfiam csak úgy, bármikor kapott enni, amikor esetleg kért, nagy hasfájásoktól szenvedett. Most, hogy 4 óránként etetem, nem kínlódik evés közben, szépen megeszik mindent, és jól lakik annyira, hogy ne kérjen 1-2 óra múlva megint enni. Mióta ezt így tartjuk, a hasfájások is abbamaradtak és éjszaka is végig alszik. Ő tápszeres, így kiemelten fontos volt nála tartani az időhatárokat. Néha én is engedek neki elmajszolgatni 1-2 kekszet, vagy gyümölcsöt két evés közben, de csak mértékkel. Kell a mérték a gyereknek is. Szerintem meg magára vessen az a szülő, aki nem tud szabályokat szabni és hagyja, hogy a gyerek akkor és annyit egyen amennyit akar. Sajnos a rokonságomban is látom mi ennek a következménye: 4 éves gyerek, nincs szabályozva az étkezése, soha nem is volt, ha kér enni, ehet, akkor is, ha jó sokat evett előtte 30 perccel, édességet is zabál folyamatosan, 43 kg! Jah és ha a gyerek kap rendesen enni, 3-4 órát simán kibír étel nélkül és nem éhes. Egyszer amikor a kisfiam hat hetes volt, kórházba kerültünk a veséje miatt. A szobatársam az akkor 9 hetes kisfiát szinte folyamatosan szoptatta. Amikor a gyerek nyűgös volt, azonnal nyomta a szájába a cicit, az meg evett. Sajnáltam szegényt, mert egész éjjeleket üvöltött végig, annyira csikart a hasa. A doktornő is mondta az anyának, hogy legalább 3 órán keresztül ne tegye cicire a gyereket, mert csak megnyugvást keresve eszik és ez nem jó. Az anya viszont ragaszkodott az elveihez, hogy az ő gyereke egyen akkor, amikor csak akar. Az én kisfiam bezzeg szépen aludt, mert ott is tartottuk a napirendet.
2014. aug. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
85%
8-as vagyok. Annyi még, hogy én nem ragaszkodom ahhoz, hogy mondjuk reggel nyolc van, akkor etessünk gyorsan. Fel soha nem költöttem a gyereket amiatt, főleg nem éjjel. Mindig arra törekedtem, hogy éjszaka már lehetőleg ne egyen. Ha enni kért éjjel, akkor viszont adtam neki nyilván. És az igényeit is figyelembe vettem. Mikor elkezdett kúszni-mászni, hamarabb megéhezett, de nem adtam neki ekkor sem össze-vissza enni, hanem az adagjait emeltem folyamatosan és igyekeztem kalóriadúsabb ételeket adni neki. Mi sem eszünk naponta 20-szor, a gyereknek sem kell. Nem bírja az ő gyomruk sem a folyamatos kiképzést. A másik meg az, hogy sajnos sok anyuka mindenre képes rávágni, hogy tuti éhes a gyerek, közben meg nem csak unatkozik, jön a foga, vagy mindent a szájába véve felfedezi éppen a világot. Persze a legtöbb gyerek, ha enni kap, el is fogadja az ételt, aztán szépen rászokik arra, hogy, ha nem is éhes annyira, akkor is enni kérjen, mert azt hiszi, a gyomrának mindig full teli kell lenni. Helytelen! Nem kell görcsösen ragaszkodni az időpontokhoz, de bizonyos mértékig kellenek a szabályok!
2014. aug. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
51%
Engem nem érdekel, hogy ki mit gondol... Én az igény szerinti etetéssel egyáltalán nem értek egyet... Nem mondom, hogy éheztetni kell a gyereket, nem mondom hogy kötelezően meg kell várni a 2 vagy 3 órát de igenis kell a gyereknek a rendszer. Nem a semmiért szenved annyi anyuka azzal, hogy egész nap lóg a mellén a gyerek, ehhez szoktatta, miért lepődik meg. Én mondjuk nem szoptattam, kisfiam kezdettől tápszeres, eleinte 2 óránként, majd 2.5-3 óránként evett. Nem hajszál pontosan, figyeltem az igényeit, de nem etettem 1 óránként.
2014. aug. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!