Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy veszem észre,8,5 hós...

Úgy veszem észre,8,5 hós kislányom súlygyarapodásával gondok vannak és lesznek. Mekkora vagy mekkora volt a kislányod súlya kb. ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Szeretnék tájékozódni, hogy valóban kevés a súlya az átlaghoz képest, vagy csak én hiszem.

Köszönöm!


2010. jan. 16. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 2790-el született, 7830 volt 8 hónaposan. De a gyerek kiskönyvében van egy táblázat,amin rajta van a kiindulási súly,és kb mennyinek kell lennie xy hónapban.

Egyszer híznak utánna nyúlnak.

2010. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

az enyémben nincs táblázat....

2850 grammal és 48 cm-rel született ,8 hósan 7490 gramm volt a kislányom,és 72 cm.

1 évesen 9020 gramm és 79 cm,most 16 hósan majdnem 11 kg és úgy 83 cm.

2010. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xStefix ***** válasza:

Én pontosan nem emlékszem, csak azt tudom, hogy 4 hósan dupláztunk (örültem, hogy csak tejcsivel is ilyen jók vagyunk:), aztán meg épp csak 1 évesen tripláztunk. De közben nyúltunk, mint őrület, egy év alatt 28 centit, pedig 51-el születtünk. Az elmúlt egy évben se sokat híztunk (főleg, mert később voltak a mozgásfejlődési ugrások), le is maradtunk a táblázattól, de már régóta nem izgatom magam. Úgy tűnik a lányom inkább manöken-alkat, magas és átlagosan "vastag", de amíg jól érzi magát és nem beteges, addig nem gondolom, hogy ez baj.

Egyébként a mi kiskönyvünkben is van ilyen táblázat. Ha neked sincs, a neten biztosan találsz ilyet. De semmiképp ne vedd fixnek, mert átlagbaba nincsen!

2010. jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
3-mal született és 7 kiló volt 8 hósan.
2010. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 6400gr volt 8hó körül.Most 15hónapos lesz és 8kg,76cm.Eleinte nekünk is az volt,hogy lassan hizik,20dkg-ot hizott havonta,nem volt nagyétkű,és most sem az,pár falat elég neki....Ja 3130gr és 49cm-el született.
2010. jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lányom 3500gr és 54cm volt születésekor, 8 hónaposan pedig 65cm és 7400gr volt.
2010. jan. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jaaaj, de jó, hogy ti válaszoltatok. :) Mármint hogy konkrétan azok az anyukák, akiknek a babái 8 hósan nem 9-10 kg-osak vagy még több akár.

Az enyém 7200 g és 72 cm. Akár vékony, akár nem, most megnyugodtam, mert látom, hogy a tieitek is nagyjából ekörül voltak vagy vannak.

Köszönöm szépen! :)

2010. jan. 16. 17:53
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém is 7110g volt 8 hónaposan. Most 11 hónapos és 7650g. Elég kevés, de ez van. 6 hós korától Ő is max.20dkg-kat hízik. Voltunk dokinál is emiatt (bár a védőnő szerint nem gáz a súlya) és megnyugtatott, hogy általában ez genetikai adottság kérdése. Ő ilyen. Azt mondta "jól néz ki a gyerek" persze meg is vizsgálta, megkérdezett egy csomó mindent adott pár étkezési tanácsot de mivel egyébként jól fejlődik, mozgásban sincs lemaradva nem tartja a súlyát problémának.

Ne aggódj! Tudom nagyon rossz én is mindig aggódom de hozzá kell szokni. Az enyém nagyon rossz evő is sajnos. A dokinéni szerint erőteljesen jönnek a fogai is (6 van eddig) így nem is csoda, hogy nem akar enni. Bár eddig sem evett jól de mindegy.

2010. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia,az én lányom 3800 grammal és 56 cm-rel született!8 hónaposan 8240 g volt,most 9 hósan 8550 g!30 dkg-ot hízott"csak"!

Szeret enni,jól is eszik,sőt még napi 4-5x szopizik is,de iszonyú sokat mozog!Ő az Örökmozgó!


Mekkora a lányod,és miből gondolod,hogy gondok vannak a súlygyarapodásával?Védőnő vagy a doki mondta?


Én ilyeneken már nem aggódom!Az elején nagyon aggódtam,majdnem bele is betegedtem a gondolatba,hogy nem elég neki a tej!Többet volt a gyerek a mérlegen,mint a mellemen!Aztán rájöttem,hogy be fogok dilizni,ha így csinálom tovább!6,5 hónapig csak szopizott!

2010. jan. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja,azt elfelejtettem,hogy 76 cm most!

Utolsó voltam!

Szerintem ne aggódj!Most látom,hogy írtad a méreteket!

2010. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!