Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adtatok először teát a...

Mikor adtatok először teát a babátoknak, akiknek nem kizárólag anyatejes volt?

Figyelt kérdés
Kamilla teán gondolkodom mert fáj néha a pocija, 25-én múlt 3 hóapos. Már adhatom szerintetek? És aki adott, ízesítette is van simán adta?

2014. aug. 28. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát, mi kipróbáltuk kb. 2 hónapos korában a cukros kamillateát (szorulásos volt kis hasfájással), itt is olvastam, hogy az jó. A legnagyobb hiba volt. 2 alkalom kellett hozzá, hogy rájöjjek, szerencsétlen gyerek a teától üvölt vigasztalhatatlanul fél-1 órát, mert olyan hasfájást kapott tőle. Soha többé nem adtam. Ez csak az én tapasztalom persze, de máig furdal miatta a lelkiismeret. Ő egyébként tápszeres volt és nem igényelte a külön folyadékot, úgyhogy gyakorlatilag 11 hónapos koráig (mikor már azt ette amit mi) alig ivott.
2014. aug. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1 hetes kortól lehet adni Ovko bio édeskömény instant teát. Nagyon bevált 1 hetes korától itta a lányom 4 hós koráig akkor váltottunk milupa gyümölcsös instant teàra. Nagyon szerette a lányom az édeskömény teát . Egyszer sem fajt a hasa. Lehet emiatt lehet nem. De a lényeg hogy bevált :) nekem csak anyatejet volt de ettől függetlenül ítattam.

Nem ízesítettem teljesen felesleges. Csak hozzászokik. Édeskés íze van. Megissza úgyis a baba :)

2014. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is édeskömény teát javasolok hasfájásra, szorulásra kamilla teát, de nem rendszeresen, csak a panaszok meglétéig.

Most le leszek pontozva, de ha már elmúlt 3 hónapos és tápszeres, akkor esetleg egy kis gyümölcslé, pl. őszibarack, pár korty sokat segíthet.

Rendes teát 4 hónapos kortól, pl. Milupa, Kecskeméti vagy a HIPP-nek van nagyon jó filteres cukormentes babteái.

2014. aug. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Igen a gyümilé jó. Én az édeskömény teát ízesítettem vele mikor 3 hós volt mar,int amikor mar betöltötte :).

Egyébként en pont azt hallottam vagy olvastam hogy a Kamilla tea tartós fogyasztása szorulàst okoz... Le ne pontozzatok ezt olvastam :)

2014. aug. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szorulálos hasfájása van, azért szeretnék inkább kamillát mint édesköményet adni. megpróbálom akkor :)
2014. aug. 28. 14:51
 6/8 A kérdező kommentje:
és szerintetek evés előtt, közben vagy után adjam?
2014. aug. 28. 14:53
 7/8 anonim ***** válasza:
A Mecsek Baby teát kapta születésétől fogva, amíg ki nem jöttek a fogai. Ízesíteni, édesíteni nem kell.
2014. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Evés után adtam neki mindig. Illetve ha csuklott :) kettes vagyok :)
2014. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!