Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebben a melegben ti adtok...

Ebben a melegben ti adtok inni valamit az anyatejes babátoknak, a tejcsin kívül?

Figyelt kérdés

Majdnem 4 hónapos a kislányom, csak anyatejes. Vettem neki bébiitalokat, Hipp és Milupa bébiteát. Adhatok neki valamelyikből? 4 hónapos kortól adhatóak ezek az italok. Gondolom, séta közben ő is megszomjazik.

Még egy kérdés: el lehet már kezdeni a kóstoltatást?? Pl. alma, barack, répa..


2013. ápr. 24. 14:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak anyatejes, és igény szerint szoptatod, felesleges elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kor előtt. Szerintem itatni sem kell, még nincs olyan meleg, az anyatej elég neki. Én várnék a kóstoltatással.
2013. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem kell neki, az anyatejnek nagyon magas a víztartalma, nincs szükség rá- Ne kóstoltass még, ha van tejed, fontos, hogy 6 hónapig szoptasd kizárólagosan.

A bébiitalok és babateák pedig tele vannak cukorral, mind, én még a 8 hónapos kisfiamnak sem adok. Ha nem kér vizet, kinyomom egy alma levét és azt ihatja.

Tarts ki, tudom, hogy szívesen etetnéd már, de nem teszel jót vele!

2013. ápr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
én próbálok adni... de nem kell neki semmi a tejen kívül, pedig már 7,5 hónapos. ha 4 hónapos lenne, nem próbálnék
2013. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

Az én lányom 3,5 hónapos,csak anyatejes és kap mellé teát is.Pickwick gyerekteát iszik.Miért ne ihatna?Semmi baja nem lesz tőle.Nekem orvos mondta,hogy nyugodtan adjak neki teát.

Kap is,és imádja! :)

2013. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ihatni ihat,de én vizet vagy izesitetlen teát adnék neki inkább.Hát el lehet kezdeni,de ha van elég tejed,ráér.Abból a szempontból jobb kezdeni,mert valószínűleg úgyis kb 5,5-6hós korára lesz az,hogy meg is eszi amit kap és étkezést kiváltasz.De attól is függ mekkora a baba,szerintem ha pici akkor ne kezd el,jobb a tejcsi még.Én 4hósan kezdtem(bár lányom tápszert evett este) ,de csak 5,5hós korára érett meg rá,hogy szeresse is a rendes kaját,előtte csak a gyümölcsöset ette,abból is egy üveget 2-3napig.Aztán 5 és fél hós korától le se lehet lőni,csak vacsira hajlandó tápszert enni,anyatejet is ritka esetben,ha nagyon éhes csak.
2013. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem kicsi a lányom, 6,5 kg. :)
2013. ápr. 24. 14:27
 7/11 A kérdező kommentje:
Vizet már kapott,mert sárga volt 12 hetes koráig, de nem volt elragadtatva tőle, azért gondoltam ezekre..
2013. ápr. 24. 14:28
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Én sem adnék neki. Mindkét gyermekem 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és igény szerint szoptattam őket. Még vizet sem kaptak, de igény sem volt rá. A Fiam 6,5 hónapos, most próbálkozunk a vízzel ismerkedni, mivel már kap mást is a cicin kívül. Egyelőre szerények az eredmények.

És nem, ne kóstoltass. Ha van elég tejed, 6 hónapos koráig csak szoptasd. Hidd el, neki az a legjobb, Neked pedig a lehető legkényelmesebb! Emlékszem a Lányomnál már én is be voltam sózva a hozzátáplálást illetően. Alig vártam, hogy 6 hónapos legyen és elkezdjünk kóstolni. Aztán rájöttem, hogy az már nem is olyan kényelmes és egyszerű. A Fiamnál már azt kívántam, bár maradhatna még kizárólag az anyatej pár hónapig:o) Annyi ideje lesz még mást enni!!!

2013. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Az én fiam 3 hónapos lesz, 90%-ban anyatejes. Én el fogom kezdeni 4 hónaposan a kóstoltatást, és a nagy melegben fogok neki adni folyadékot is az anyatejen kívül.

Mindenki tegyen saját belátása szerint. 1. gyereknél sem vártam meg a 6 hónapot, most sem fogom.

Ha most elkezded kóstoltatni 4 hónaposan, mire szezonja lesz a friss zöldségnek, gyümölcsnek, már aktívan ehet belőle!

2013. ápr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

A második gyserekem most 7 hós. Én nála is az elsőnél is adtam nagy melegben vizet. Fintorog hát fintorog, ez van, baja nem lesz. Jó ha időben hozzászokik. Pedig kizárólag anyatejes volt. Egyébként nekem a dokim is javasolta a pár korty vizet, ez ha másra nem is, arra jó, hogy a kiszáradt nyálkahártyát kicsit benedvesíti és máris jobb a közérzete.


A kóstoltatást 5 hósan kezdtem. Kicsit még várj!

2013. ápr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!