Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen teát adhatok a 3 és...

Milyen teát adhatok a 3 és fél hónapos babámnak? Anyatejes és tápszerpótlást kap napi 2x. Nagyon sűrű a tápszerünk, jó lenne ha utána inna valamit, de a vizet sehogysem akarja elfogadni.

Figyelt kérdés
2014. aug. 31. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Mecsek tea max. A kamillát nem ajánlom, mert szárít nagyon.

Azokat a tipikus csecsemőteákat meg majd 4 hónapos kortól lehet adni.

De ha anyatejet is és tápszert is kap, akkor szerintem azért nem fogadja el a vizet, mert nem szomjas. Azért még folyadék az étkezése, így ha nem kér, akkor nem kér. Max. többször megkínálod, iszik pár kortyot és kész. Ennyi idősen az én fiam sajnos már csak tápszeres volt és neki sem kellett semmilyen más folyadék. Napjában többször kínáltam vízzel, ivott 1-2 kortyot és ennyi. Nem volt ebből gond.

2014. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
rooibos v más néven vörösteát enyhén készítve megpróbálhatod. nincs benne élénkítőanyag, mint a feketeteában, ellenben tele van értékes ásványi anyagokkal. de vannak babák, mint a fiam pl, aki egy éves koráig alig ivott mást mint tápszert, bár már a fejemre álltam, mindent megpróbáltam.
2014. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Rooibosra én is gondoltam, de azt olvastam hogy fél éves kortól lehet adni :(
2014. szept. 3. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!