Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak babakocsiban alszik...

Ha csak babakocsiban alszik el, hogy szoktassam ringatás utána kiságyra? Pláne hogy rám nézve csak az evés jut eszébe.

Figyelt kérdés

egyedül vagyok vele, ha etetés után, vagy ha ringatva altatnám, elalszik ugyan, beleteszem a kiságyba kb 10 perc és sír, ami nem szűnik, ha hagyom, vagy ha odamegyek simogatom, beszélek hozzá, akkor sem, így felveszem és erre azt hiszi enni kap megint, nem, erre meg azért sír, adok cumit neki, de nyammogja idegesen, nem nyugszik tőle, hanem a végén akkor is sír.

de ha babakocsival elindulok Rögtön csend béke és alvás.

de ez nem állapot, már kezdem magam úgy érezni, mint aki az utcán él, hogy mindig le kell vele menni, este 10-kor meg érdekesen is nézek ki babakocsival az utcán.

éjszakára úgy altatom, hogy mellé fekve etetem, így nem kell megmozdítani amikor elaludt és éjszaka valahogy nem kel fel, csak 4 előtt. de nem alhat mellettem, mert a légzésfigyelő a kiságyban, az enyémbe nem rakható, meg engem is érzékelne.


2014. jún. 20. 19:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

ha más ringatja el tud mélyen aludni és nem ébred vissza ha letesszük.

de nálam nem.

én a tejautomata vagyok neki csak

2014. jún. 20. 19:52
 2/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idos a kicsi?
2014. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

8 hetes

most azért sem viszem le, előbb végigszenvedtem vele 3 órát, így ringatom, úgy ringatom, így tartom, úgy tartom, énekelek, csendben vagyok, babazene, aztán az kikapcsolva, végül megint etetés.

és kezdődik.

most épp sír a kiságyban.

2014. jún. 20. 20:22
 4/11 A kérdező kommentje:

levihetném, akkor elaludna

de le akarom szoktatni

tanácstalan vagyok

a védőnő csak a bebugyolálásos módszert mondta

az is csak addig tart

2014. jún. 20. 20:24
 5/11 A kérdező kommentje:
nem birom ki, leviszem, már alig van hangja annyit sírt, de várom a javaslatokat
2014. jún. 20. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:

első javaslatom, hogy ne hagyd sírni!


babák 20 perc után jutnak el a mély alvásig, ezt mindenképpen várd ki ringatás után-ágyba csempészésig.


nekem egyébként az jött be, hogy fekve szoptattam elaludt, 20-25 perccel később, óvatosan áttettem az ágyába :)

vagy amikor babakocsiban aludt el, akkor sem az utcára vittem le este, hanem lemostam a kerekeit és a nappaliban a lábammal tologattam előre-hátra, 5 perc alatt elaludt, majd szintén áttettem az ágyába mikor már jó mélyen aludt :)

de az se gond, ha 2x megeteted este, legalább tovább fogja bírni éjjel ;)

enyém fürdés után 1,5 óráig szopizott este, és ezt 5 hónapos koráig gyakorolta. mondjuk aludt reggelig, szóval így kibírható volt.

kitartást :)

2014. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt sok jo tanacs nincsen, igen picike meg. Nem akarlak elkeseriteni de en a lanyomat 9 honapos koraig kezben ringatassal tudtam csak elaltatni, 15 honapos koraig delutani alvas csak babakocsiban valo ringatassal ment. Sokat dolgoztunk ezen de mara eljutottunk odaig h delutan lefekszik egyedul aludni az agyra, este pedig beviszem a szobajaba es otthagyom. Vagy mellefekszek az agyunkon meset nezunk es elalszik.

Meg ilyenkor nonstop ringatas volt nalunk is. Bogarak hatan bogarak alakultak ki. Azt hittem sose lesz vege de aztan csak eljott, es meg a szerencsesebbnek mondhatom magam. :-)

16 honapos mar most.

2014. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kisfiam ennyi idős volt mikor napközben elkezdtem a mózesben altatni, babakocsi nélkül, 2széken volt a mózes. Ami nálunk bejött, 1:alvos rongy, 2: addig dugdostam vissza a cumit a szájába amíg rá nem jött, hogy ez jó neki, ez elég sok idő volt, mivel eleinte egy szívás után kiköpte, 3: hasfájás miatt kapott teát, ilyenkor adtam neki, megnyugtatta, ivás után egyből a cumit raktam a szájába. Kb 2 hét alatt tanult meg magától elaludni, sírás nélkül, úgy hogy előtte csak a kezemben aludt vagy babakocsiban. Mindig ott álltam egy méterrel mellette, nem hagytam hogy sírjon, mert akkor még jobban felhúzta magá, én meg nem bírtam hallgatni. Meg kell tanulnia elaludni, neked pedig rá kell jönnöd mivel segíthetsz neki ebben. Én nem akartam ringatni, mert arról nehezen lehet leszoktatni, most 7 hónapos egyedül alszik el a kiságyában, csak ilyenkor cumizik.
2014. jún. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

most odáig eljutottam, hogy göröngyösé tettem a padlót, hogy legalább ne kelljen levinni (mert eddig az itthoni babakocsizás sem ment, rájöttem, hogy ezért, mert nem ráz úgy a kocsi)

ha elalszik, lehet át tudom tenni kiságyba

csak ezzel még nem szüntettem meg a problémát.

szeretném, ha az ágyról is asszociálna az alvásra.


gondolok fokozatokra.

pl ha félébren tenném át a kiságyba, akkor ott fog elaludni.és összeköti ágy=alvás.

csak vajon hányszor kell eljátszani, hogy ne sírás legyen belőle.


voltaképp a feltételes reflexet kellene tanítani, mint Pavlov kutyájánál, a kísérletében....khm

2014. jún. 22. 12:45
 10/11 A kérdező kommentje:

a ringatás, meg kínlódás a cumival, azokról már letettem

meg belegondolva, jobb is ha nem szokik ezekhez, mert akkor tényleg ez menne hosszú hónapokon át

2014. jún. 22. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!