Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor, ha "tévesen"adom...

Mi van akkor, ha "tévesen"adom be a gyógyszert?

Figyelt kérdés
amikor éjjel felébred a kislányom-és sikit,olyan nehéz megállapitani,hogy fáj-e neki valamyilye.ha ilyenkor kap fájdalomcsillapitót-de mégsem a foga-akkor van valamilyen káros hatása?ha megnyugszik,ha felveszem-és abbamarad a sirás,akkor nem fáj neki?
2014. szept. 1. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha fáj a foga, akkor max pár percre nyugszik meg a kezedben, mert akkor az a kezedben is fáj.

Igen, káros hatása az lehet, hogy hozzászokik a szervezet és amikor majd igazán kell, akkor már nem hat, így a lehető legkevesebb fájdalomcsillapítót használjatok.

2014. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Ez nem morfium, hanem NSAID. Azért a Nurofen Babyvel/Panadollal/Cataflammal szemben nem alakul ki tolerancia a szervezetben, maradjunk annyiban, tehát nem, nem ez a káros hatása.


5 napig adhatod napi egyszer, 3 napig teljes dózisban, tovább nem, ugyanis eltolja a vérképet, okozhat thrombocytopeniát, bevérzéseket a bél- vagy a gyomornyálkahártyáján, extrém hosszú alkalmazás esetén szívritmuszavart is. Nem szteroid gyulladásgátlót szigorúan az időkeret betartásával adunk. Ha azonban ezt betartod, nem fog gondot okozni.

2014. szept. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első válaszolóhoz még: a fogfájás típusosan fekvés közben fokozódó fájdalom, az íny vérellátásának specifikus jellemzői miatt, ennek megfelelően sok gyereknél megszünteti az ültetés, vagy az, hogy felveszed - ezzel nem zárod ki azt, hogy a foga fájt, éppen ellenkezőleg, akár meg is erősítheti.
2014. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hú-köszi a kimeritő választ,csak akkor még mindig bizonytalan vagyok,hogy mikor adjam,mikor nem..
2014. szept. 1. 12:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy kiírtam neki suspensio anaestheticumot, ez volt a teszterem. Ha bekentem, és elmúlt, akkor oké, 5 napig éjszakár kapott fájdalomcsillapítót (neki fekve jelentkezett a fájdalom mindig, nappal kevésbé volt gond) - ez valamelyest a gyulladást is mérsékelte. Ha nem múlt el egyértelműen a suspensiótól, akkor nem adtam (a tapasztalatunk szerint a dentinox és társai semmit nem érnek, a férjem találta ki ezt a susp.-ot, és nagyon bejött, de a gyerekorvosunk is kiszokta írni, ha kérik, kérdezz rá).


Később, olyan 18 hónaposan, már ő mondta, ha fájt, és ilyenkor kapott rá gyógyszert.

2014. szept. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm-ez is krém?mert a dentinox tényleg nem számit-bekenem-és már ül is fel.a dologélt meg a falra lehet esetleg kenni...
2014. szept. 1. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez gyógyszertárban kevert érzéstelenítő folyadék. Ez effektíve érzéstelenít, ennek megfelelően kell kezelni - azaz csak a kívánt helyre kenni, nem enni utána 1-2 órán át.
2014. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm-utána fogok nézni
2014. szept. 1. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!