Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel tudnám 5 hetes babám...

Mivel tudnám 5 hetes babám figyelmét lekötni napközben, hogy többet legyen ébren és kevesebbet aludjon?

Figyelt kérdés
Mert sajnos teljesen beállt arra, hogy napközben alszik többet - inkább csak a hintájában - és éjjel nem akar aludni. De lekötni mivel lehet egy ekkora babát?? Csak a hintája érdekli, de az ringatja és persze alszik benne...
2014. szept. 3. 10:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Kevesebbet tenném nappal a hintába, hagynám, hogy az ágyában, ti ágyatokban, pihenőszékben stb. többet nézelődjön.


Amúgy egy ekkora baba még nagyon sokat alszik.


Az időjárás is bekeverhet, attól is lehet aluszékonyabb nappal.

2014. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem marad egyhelyben, a kiságyában is sír, a mi ágyunkban is, pihenőszéket nem próbáltam még...csak a hintát fogadja el...ebbe viszont túl sokat nem ülhet...nagyon nehéz lekötni a figyelmét, szinte lehetetlen...
2014. szept. 3. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:

szia! A miénk a kanapén lakott napközben, (sík, nem befelé lejt és nem puha.

Nem használtuk sem a kiságyat, sem hintát nem vettünk.

Mellé toltam a lábtartót, de még nem forgott sehova amúgysem. Mellettem volt karnyújtásnyira/lánrúgásnyira és kapálózott magának. Mindig érte valami olyan inger, ami nem zaj, nem tévé, nem beszéd, hanem a saját mozgása és az ahogy hozzám ér vele meg a textúrák, max halk rádió stb.

Nagyszülőknél a nappaliban a földön "lakik" vékony kis szivacson, szőnyegen egész nap.


A fürdéssel lett olyan neki este, mint amikor becsengetnek. Hétről hétre látszott, hogy tudja, hogy az után jön az igazi alvás majd.

Kb 2,5 hónapos korától egyértelműen kéri a szertartást, ha menne aludni éjjelre.

(Nem én időzítettem, hanem ő, így volt fürdetés 11-kor és 6 kor is, de más beálltunk a rendszeres 7-f8 között fürdés, evés alvás reggeligre.)


Napközbeni előtt nem jelez és este meg nem tud elaludni a rituálé nélkül, illetve felébred. Nekem ez rendezte az esti dolgokat teljese. Na meg a tápszeres pótlás estére, mert onnantól reggelig nyomja, de ezt csak halkan jegyzem meg, mert okkal volt és nem céllal.


hátha adtam valami ötletet.

2014. szept. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!