Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet lekötni egy 7-8...

Mivel lehet lekötni egy 7-8 hetes baba figyelmét?

Figyelt kérdés
Most van az az időszak, hogy egyre többet van fent és olyankor sír, kivéve ha előre felé fordítom és viszem körbe-körbe és nézelődik. De nap végére már a karom leszakad és kimerülök. A zenélő forgó alatt max 10 perc, a játszószőnyeget próbáltam, de ordítás volt. Mit tehetek még? Meddig tart ez a csak hurcolom és nézelődünk időszak? Én már kívülről fújom a ház összes zeg-zugát...:) Csak ölben és menni... Ha leteszem, ordít. Ti miket csináltatok még?

2014. aug. 21. 09:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ez az időszak ilyen, ilyenkor még konkrét játékkal nem lehet lekötni, nézelődni szeretnek a legjobban. Én hintába be-ki, pihenő székbe be-ki, plüssöket mutogattam és énekeltem közben, cipeltem jobbra-balra, kivittem a konyhába pihenő székben de max 10 percig volt hajlandó nézni amíg tevékenykedek.
2014. aug. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, forgót nézegeti, játszószőnyeg, mondókázok neki nagyon sokat, sétálgatunk, ez van, de én imádom ahogy nézelődik és fedezi fel a világot.
2014. aug. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

Ne cipelgesd! Hozzászokik, és nem tudsz tőle semmit csinálni. Nem fog változni, ha mindig kézben hordozod. Adj a kezébe egy kis kendőt, és hagyd egyedül, akkor is ha sír.

Nem árt neki egy kis sírás. Néhány nap alatt leszokik róla. Az ágyában is elvan, ha nincs benne rácsvédő. Attól nem tud nézelődni a szobában.

2014. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
ki kell ábrándítsalak!. az én lányom sem volt el magában, nézelődve 5 percet sem! csak akkor javult a helyzet,mikor beindult a mozgásfejlődés, kúszni,mászni kezdett. ez olyan 6 hónapos korára tehető. most 16 hónapos,de még mindig sokkal-sokkal többet igényel engem,mint más ilyen idős kisgyerek,aki 14 hónaposan elücsörög a babakocsiban az egy szem plüssnyulával,vizsgálgatja,forgatja,nézelődik, stb. ilyenkor mindig leesik az állam,pedig 3 ilyen baba is van a környezetemben. (konkrétan az enyémen kívül mind ilyen...) kitartás! most várjuk a tesót,minden este fohászkodom,h. ne olyan legyen,minta tesója :)
2014. aug. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Én ordítani, sírni nem hagynám, nem is hagytam a gyerekeimet. Köss föl a kiságya fölé színes szalagokat,kapcsolj babazenét, hátha szereti hallgatni. Én is vittem magammal a lakásban mindenfelé. Gyorsan el fog telni ez az időszak.
2014. aug. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj hozzá. A beszéd is nagyon leköti őket.
2014. aug. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Cipelés helyett esetleg próbálkozz meg a hordozással, hordozókendő pl. a kezed is szbadon van, a gyerek is nézelődhet, miközben te s tudod a dolgod végezni.
2014. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
az én babám ugyan 10 hetes, de 2 hete is hasonlóan mentek a dolgok. Szeret nézelődni, de van hogy elunja a dolgot. Ha épp nem tudom felvenni hosszabb időre és sírdogál, akkor odamegyek hozzá, egy kis simivel megnyugtatom és kész. Így nincs folyton kézben, de nem érzi úgy sem, hogy egyedül hagytam.
2014. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és nem gondolkoztál a hintáztatáson? Nagyon szokták szeretni :)

Utolsó voltam

2014. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

nem lehet hogy ár álmos és azért sír??Te meg csak cipeled,hurcikolod még több inger éri még jobban felpörög és annál inkább nem bír lenyugodni,elaludni!!

Legalábbis nekem mindkét gyerekem ilyen volt..nagyon figyelnem kellett,hogy mikor álmosodtak el!

Azért egy 7-8 hetes baba nincs fent órákon át!

2014. aug. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!