Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos lányomat hogy...

22 hónapos lányomat hogy szoktassam le hogy ne bántsa a többi gyereket?

Figyelt kérdés
Bölcsödébe szoktatom és mondták a gondozó nénik hogy bántja a gyerekeket,hírtelen odacsap nekik.Amikor vele voltam láttam én is hogy lökni akart hogy ő hintázhasson meg stb..rászólok meg ezerszer elmondom hogy nem szabad!Rá is csaptam már icsit a kezére.Minket itthon meg állandóan csípked erősen,meg van hogy csapkod is.Mit tegy
2014. szept. 5. 15:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mit tehetnénk még?Mivel szoktassam le? Köszi
2014. szept. 5. 15:51
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem szakemberhez kellene fordulni (gyerekpszichológus, gyerekpszichiáter), mert ez abnormális. (Bár most biztos durván le leszek pontozva)
2014. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

“A nevelés nem csak elveken és okos taktikán múlik, mert elsősorban a lényünkkel nevelünk. A nevelés: titkos metakommunikáció. Ami jó benned és tiszta, és ami rossz és koszos, továbbadod. A gyerek remegi félelmeidet, aggódja az aggodalmaidat – de éli a nyugalmadat és derűdet is – ha valódi.”

Müller Péter

2014. szept. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Abnormális??Te jó ég!Akkor itt a gyakorin minden második anyuka vigye a gyerekét dokihoz?Csak mert sokan írják hogy így viselkedik a gyerekük!A bölcsibe oviba azt mondták minden második gyermek meglöki vagy megcsapja a társát..a te gyereked akkor a másik típusba tartozik akitől ha elveszik a játékot nyugodtan hagyja csak!
2014. szept. 5. 17:00
 5/11 A kérdező kommentje:
Második válaszoló te ezzel azt akarod mondani hogy tőlünk látja?Persze itthon csipkedem a férjemet éjjel nappal.Ha rosszúl értelmezem elnézést!
2014. szept. 5. 17:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt egy kicsit sem abnormális, másrészt nyilván nem arra gondolt a második, hogy csipkeded apát. Ámbár igen fura, hogy ütéssel akarod leszoktatni az ütésről. Te magad írtad.

És azt is írtad, hogy láttad, hogy "löki". Na, egyebek mellett ez sem mindegy. Mielőtt nevelni kezdjük, próbáljuk megérteni a motivációját. szinte biztos, hogy nem sikerül, mégis úgy korrekt, ha megpróbáljuk. Másrészt az agresszív indíttatású ütés iránya fentről lefelé, nem pedig oldalra halad. Majd figyeld meg, valóban agresszív gyerekeken, akik ártani akarnak... Még órákig lehetne erről dumálni.

2014. szept. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha most szokatod bölcsibe akkor lehet ez egyfajta frusztráció,düh,harag benne mert nem tetszik neki,rossz neki,hogy nélküled van stb!Azért ez nagy változás ám egy 22 hónapos életébe,hogy minimum 8 órát anya apa nélkül kell lennie!

ha előtte ezeket nem csinálta akkor tuti a bölcsi lett rá rossz hatással!

Amúgy meg ha te is csapkodod a kezét akkor mit vársz??Ezt tanulja tőled!Agresszió agressziót szül!

2014. szept. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az enyém is kb ennyi idős volt amikor bölcsibe került és az addig angyali kislány aki a játszón ölelgette a gyerekeket a bölcsi harcos amazonja lett, aki bárkit kipofozott a babaházból ha ő akart játszani.


Ezt mindig azonnal és ott helyben kell rendbe rakni. A bölcsiben a gondozónő, játszón ha te vagy vele... az nem ér semmit ha otthon mantrázod, hogy legyen jó gyerek, mert bemegy a bölcsibe és ha olyan a kedve akkor odacsap.


Nálunk kb fél év volt ilyen az első év végére a következetesség (a gondozónőké akik nem engedtek teret az agressziónak és az enyém) meghozta az eredményét. Amikor oviba került már kifejezetten békés és nyugodt gyerek lett, soha egy bunyós balhéja vagy agresszív megnyilvánulása nem volt.

Úgyhogy nem kell egyből pszichológushoz meg nevelési tanácsadóba rohanni kétségbeesetten.

2014. szept. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó!Mint írtam KICSIT csaptam a kezére,amit sok anyuka javasolt!Egyszer próbáltam nem jött be,kinevetett.Ennyi.
2014. szept. 6. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:
en kicsi koratol mondtam neki, hogy nem szabad ez faj anyanak, babanak es megfogtam a kezet, de nem szoritottam, csak nem engedtem, hogy usson. De mindig akkor amikor az eset tortent, kesobb mar felesleges, nem is erti mirol beszelsz. Es mindig elmondtam, a szituaciot es hogy mit kellett volna tennie, pl. nem utunk ez faj a babanak. Tudom, hogy kell a maci, de most o jatszik vele, de gyere megkerdezzuk kolcson adja e. Meg amikor nem beszelt akkor is, de ilyenkor meg persze csak en kerdeztem, kesobb mar o is velem egyutt
2014. szept. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!