Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan szoktassam le a gyereke...

Hogyan szoktassam le a gyereket az ujj szopásról?

Figyelt kérdés

2013. jún. 2. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Mennyi idős gyerekről van szó?
2013. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Sehogy. Nem fog menni. Én másodikos koromig szoptam az ujjam,anyukám mindennel próbálkozott... Végül eljött a nap,hogy cikinek éreztem és abbahagytam. Persze x idős korom után már csak alváshoz kellett az ujjam,nem szoptam mindenhol. Sajnos ez egy ilyen dolog,kéznél van neki,szerintem esélytelen. Az én fiam is az ujját szopja,nem tudok mit csinálni vele,igaz ő még csak 10 hónapos..
2013. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
dörzsöld be neki fokhagymával..nemlesz kedve szopogatni
2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem lányom van, úgy sikerült leszoktatni, hogy a körmét kikentem azzal a körömrágás elleni rosszízű körömlakkal. Mindkét kezén a hüvelykujjait. Mondjuk ő már 5 éves volt akkor, de sikerült, azóta nem szopja az ujját :)
2013. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem anya valami keserű cuccot kent a körmömre kiskoromban, iszonyú volt, azonnal leszoktam. :D
2013. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Kérdés, hogy lélektanilag miért van szüksége a gyereknek az ujjszopásra. Másik kérdés pedig az, hogy téged miért zavar az, hogy ő szopja az ujját?

Szerintem ez a szokás nem veszélyes, és rájuk lehet bízni hogy mikortól akarnak leszokni róla. Szóval szerintem nem kellenek trükkök, sem nyomásgyakorlás.

Mindenkinek meg vannak a maguk kis szokásai, némelyik ártalmasabb is pl. cigaretta, és mit szólna egy cigarettázó szülő, ha a gyereke leszoktatási szándékból a cigijét borssal töltené meg vagy valami hasonló trükköt követne el?

Meggyőződésem, hogy az ujjszopás egy pótcselekvés, aminek a leszoktatása (hacsak nem szüntetik meg a kiváltó okot) egy másik vált fel. A cigaretta bár sokkal "felnőttesebb" mégis ártalmasabb mint az ujjszopás.

2013. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
80%
Én 9 éves koromig szoptam az ujjam,egy kis takaroval amit a szájamhoz dörzsöltem,emiatt sejpitettem 3-dik végéig és egy egész nyáron át beszélni tanultam.Amikor elvették a kistakaromat mindig vissza szereztem,a krémet amit anya felkent pedig lemostam 10 percel azután,hogy rákenték.Még most is néha a számhoz dörzsölöm a kis takarot,mert megnyugtat.Rajtam semmi sem segitett,ha hagyták volna,hogy cumizzak semmi baj nem lett volna.Egyszer majdnem abbahagytam 5 évesen,mert van egy ismerőse a szüleimnek akinek a hüvelyuját valamijen módon levágták,és nekem mindig azt mesélték az ujszopás miatt,én elmesélnem a gyermekednek.
2013. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönök szépen minden választ! :)
2013. jún. 3. 19:13
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Olyant mesélni egy gyereknek, hogy azért vágták le valakinek az ujját, mert cumizott, szerintem nagyon durva dolog. Egyrészt eléggé megzavarhatja a gyereket, másrészt meg ha a gyereknek a példaképei vagyunk, és ha hazudozunk nekik, akkor nem kérhetjük számon rajtuk azt, ha azt teszik, amire tanítjuk őket.


Szerintem a cumizásról való kényszeres leszoktatás éppolyan felesleges és káros mánia, mint régebben a balkezesek átszoktatása jobbkezességre.

2013. jún. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb 9 éves koromig szoptam az ujjam, utána szoktam le róla. Szerintem hagyd, majd eljön a leszokás ideje, nem kell erőltetni, kinövi. Több rokongyerek is szopta az ujját, senki nem csinált belőle ügyet, mindenki kinőtte.
2013. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!