Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell költeni kb....

Mennyit kell költeni kb. havonta egy kisbabára?

Figyelt kérdés

Áprilisra várjuk az első kisfiunkat, és még a lakáshitel is akkor fog elindulni. A férjem nem keres rosszul, de attól még nyilván nehezebb lesz, mint előtte. Kb. mennyit kell havonta költeni a kicsire, mik azok, amiket mindenképp meg kell venni, és min lehet spórolni? A észszerűség határain belül természetesen.


Kiságy, babakocsi, ilyeneket jórészt örökölni fogunk, vagy a család összedobja.


Előre is köszi a tapasztalatokat!


2010. jan. 18. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte ha van tejed, akkor csak a pelenkára, tisztálkodási szereire kell költeni, de ez sem egy iszonyatos mennyiség. Papírpelenkából eleinte el mehet napi 6-8 db is, de ez is attól függ, hogy bírja a baba az anyatejet, enyémek nem bírták, ezért kellett ennyi pelus. Később bébiételek, tápszerek. Szóval ez a költekezés nagyon változó lehet.
2010. jan. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első hónapokban pelenka 8.000 Ft, gyógyszertár 2-3.000 Ft, ha tápszeres az is kb. 8.000 Ft, ruhára annyit költesz, amennyit csak akarsz. Ha nem tápszeres, akkor a családipótlék fedezi a havi kiadásokat.
2010. jan. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó.... nálunk az első 2-3 hónapban napi 15(!) db pelenka is fogyott....akkor számold ki.... egy hónapban simán 10 ezer körül volt ha nem több.... meg igen a patika... az is attól függ kell e bármi plusz gyógyszer, kencefice a gyerkőcnek vagy neked...szoptatós tea, vitamin, stb... meg az első időben derül ki, hogy mi az ami még kell, mellszívó, és egyéb kellékek...melltartóbetét és hasonlók. Aztán ahogy nagyobb ezeket átveszi más... tápszer, babavíz, babaétel, ruha... mindig lesz bőven kiadás... most 7 hós a fiam, de spórolás mellett is havi 30-ban mindenképp benne van és akkor még talán ruhát sem vettem... :( és ehhez pedig havi 50 ezerrel kevesebb pénzt kapok!!! :(
2010. jan. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében az első nagy bevásárlás húzós, utána már ki lehet bírni. A patika elvisz jó pár ezer Ft-ot. Szerencsés ha igényeltek egészség pénztári kártyát és arra vásároltok. Ha lesz elég tejed akkor tápszerre nem kell költeni így marad kb havi 8-10 ezer Ft pluszba. A pelenka is nagyban függ a babától, van olyan baba aki csak a drágább pelust bírja az olcsótól kipattog, (keresztfiam volt ilyen), az én fiam szerencsére nem érzékeny a pelusokra, a legolcsóbb Tesco-sat használjuk a kezdetektől. Most a 4-9 kg-sat használjuk, 72 db-os 1890 Ft, kb 2-3 hétig elég, ilyenkor már nem használnak el napi 8-at. Az elején több fogy, de ha olcsót veszel nem egy nagy kiadás. Később a bébi ételeket érdemes otthon készíteni. Mi most vettünk egy konyha kis gépet, daráló, pürésítő mindenes, 15 ezer Ft volt, de vissza hozza az árát, mert a bébi papik 250-300 Ft körül kezdődnek és egy üveg nálunk egy napig tart. A bébi italt is érdemes babavízre cserélni vagy beszerezni egy jó facsarót és otthon elkészíteni, olcsóbb is és tudod mi van benne. Jövő hónapban facsarót fogok venni a gyes-ből, most olcsóbb bébi italt iszunk, 125-160 Ft-ig van a Pacific-től több fajta.

Ruhákra annyit költesz amennyit akarsz, turizni is lehet nagyon szépeket olcsón. Ami nagyon kell az a hálózsák, hidegben overall. A többit viszonylag olcsón meg tudod venni. Tesz-vesz, Vatera, Turi, vagy a Tescoba is szoktak lenni csomagban bodik meg rugik jó áron.

2010. jan. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
én is ruhákat csak a tescoban veszek, nagyon jók és a lényeg, h 100 % pamut legyen. azt nem értem h alap esetben miért kell a gyógyszertárban is több ezer Ft-ot költeni. max a fürdető kenőcs és egy kis C vitamin. Ha beteg az persze más. Ja, meg a hasfájós cseppek, na ez nálunk szerencsére kimaradt, ezért nem emlékszem. Bébiételt csak én készítem, ezzel sokat lehet spórolni.
2010. jan. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kislányom fél éves koráig csak anyatejes volt, ezért kajára nem költöttünk, értelemszerűen. Addig volt a pelenka, popsitörlő, pospsikenőcs, plusz, ha elfogyott, akkor Vigantol olaj, meg néhány apróság, amit a doki írt fel. Ez átlagban volt úgy 10.000 Ft. Plusz, vettünk persze ruhákat is, Én nem bírtam megállni. Havonta biztosan ráköltöttem vagy 5.000 Ft-ot úgy átlagban. Mióta már mindent eszik a manóm (1 éves), azóta mindehhez hozzájött a kaja is. Hol főzök, hol bébiételeket kap, meg ugye a tápszer, tejpépek, kekszek, babavíz, gyümölcslevek stb., na ezek a dolgok még úgy 20.000 Ft-tal megdobták a havi kiadást.
2010. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia!

én megpróbálok spórolni, persze nem a baba rovására

pelus (nagykerben vesszük) egy hónapra kb 7000 Ft

popsitörlő 2000-3000 Ft

fürdető popsikenőcs stb filléres 1000 Ft

ha hasfájós az húzós kb 1 hóban 6000 Ft

ahogy a tápszer is kb 8000 Ft

ruhákat ha örökölsz az jó, de tényleg szupi jók a tescosak. 5000-ből egy hónapban jól be lehet vásárolni. többet egyszerre amúgy sem érdemes, hamar kinövi

2010. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, (9:15-ös vagyok), a ruhákat úgy általában elfelejtettem, a TESCO-s cuccok tényleg nagyon szuperek, jó áron is vannak, amit ott megkapok, azt Én is ott veszem meg. Ruhaügyben nehéz összeget mondani, mert nem költünk minden hónapban egy adott összeget ruhára, csak akkor vásárolunk/vásároltunk be eddig, ha jött az ősz, meg a tél, de akkor lerendeztem olyat is, ami nem feltétlenül őszi/téli cucc, hanem amúgy is kell (body, hasrisnya, zokni stb.). Október óta úgy kb. 30.000-et költöttünk ruhákra. És most jön a következő adag, cipő kell, kintre is és otthonra is, mert a kisasszony megindult, meg pár naci, pulcsi, ilyesmik. A cipőn kívül szerintem megint mindent meg tudok oldani a TESCO-ban.
2010. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

pelenka 8-10 000

törlőkendő 1-2 000

fürdető, popsikrém 1-2000 (gyógyszertárit érdemes venni, olcsóbb, jobb)

gyógyszertár kb 5000 (amíg hasfájós volt azért, most meg jön a foga, beteg volt, kiütéses lett, oltás stb, mindig van valami)

ruha- kb 1-3000 ( mi is kapjuk a ruhákat, de azért mindig van hogy kell venni valamit, egy-két bady-t, pizsit, zoknit,harisnyát sapkát, szóval átlag ennyi elmegy rá havi szinten, tescoban, turiban lehet venni olcsón szép dolgokat) persze ha minden ruhát meg kell venni akkor 6-8000 biztos elmegy rá, de ezt nem tudom pontosan

Ha tápszeres, akkor tápszer


Van amiből be lehet előre vásárolni, én pl vettem előre minden hónapban valamit, fürdetőt, törlőkenedőt, popsikrémet, bepanthent, így induláskor nem kellett annyi minden,


Amit soha nem használok, felesleges volt venni: hintőpor, babaolaj

2010. jan. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Majdnem mindent leírtak az előttem szólok, csak annyit még hozzátennék, hogy a turikban is nagyon szupi babacuccokat lehet találni. Márkásak, van ami teljesen új, nem is volt gyereken soha vagy max 1-2-szer és nagyon olcsón.

2010. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!