Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sorrendben kóstoltassam...

Milyen sorrendben kóstoltassam 5.5 hónapos kislányomat, akinek ezeket vettem?

Figyelt kérdés

Idáig ezeket kóstolta/ette: Alma-őszibarack,alma-sütőtök, most pedíg alma-burgonyát kap még 2 napig.


Ezeket vettem most: Alma-sütőtök-sárgabarack, alma-banánpüré, vilmoskörte, bugronya-brokkolival, paradicsomos burgonya, zsenge sárgarépafőzelék, zsengezöldborsófőzelék. Esetleg ahogy leírtam,olyan sorrendben jó,ha kóstoltatom? Vagy milyen sorrendben történjen?

Meg vettem még 6 hónapos babáknak valót is.

Ezek azok: Sütőtökpüré-csirkehússal, körte-őszibarack pulykahússal, zöldséges rizottó csirkemellel, zöldséges rízs csirkehússal. Ezeket mikor adhatom neki? Ha már mindent, amit a 4 hónapos babáknak ajánlanak,azokat kóstolta már? Vagy ezeket már úgy kell odaadni a babáknak,hogy egy étkezést kiváltson?

Most még olyan 3-4 napig eszik egy üveg bébidesszertet egy-egy étkezés közben. Látszik,hogy tetszik neki. Mivel még "csak" anyatejes,így étkezést nem akarok kiváltani,csak kóstoltatni,ismertetni az új ízeket.


Előre is köszönöm a segítséget! :)


2010. jan. 18. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha csak kóstolja,az egy-két kanál nem?

Akkor mindegy milyen sorrendben adod.

2010. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Húúú...amúgy látszik,hogy totál káosz,nem igen megy ez a hozzátáplálás.Először az édeseket kóstoltasd,majd utána a sósat.
2010. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most olvastam el,hogy van egy-két hiba a kérdésemben..

Bocsi! Még mielőtt valaki észrevenné...! :)

Gyorsan kell írnom,mert a kis csajszim alszik,és nincs sok időm..

2010. jan. 18. 09:20
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat!


Esetleg még valaki,aki tud jó tanácsokkal szolgálni? :)

2010. jan. 18. 09:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is ennyi idősek vagyunk és mi is most kezdtük.Én azt a tanácsot kaptam, hogy először külön kóstoltassam az ízeket,hogy tudjuk mi az amit nem eszik meg.Mi így csináltuk:először megkóstoltuk csak az almát,aztán másnap az alma-őszibarackot.
2010. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Előszőr én is üvegreszelőn reszeltem neki almát,és azt kapta. Az annyira nem jött be neki. Vagy csak furcsálta az új ízt. Nagyon fintorgott a legelején,de most már úgy eszik mindent,hogy csak na.. :)

Azért adtam neki üvegesből utána almával mindenfélét.

2010. jan. 18. 09:31
 7/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak írom,hogy nem csak 1-2 kanállal eszik egy alkalommal.
2010. jan. 18. 09:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám:

Tízóraira:

Alma-sütőtök-sárgabarack,

alma-banánpüré,

nem adnék még vilmoskörtét, cak később.


Ebédideji szopi előtt, vagy kora délután két szopi között

burgonya-brokkolival,

zsenge sárgarépafőzelék,

paradicsomos burgonya,- ezt csak később

zsengezöldborsófőzelék.- ezt s csak később, puffaszthat.


Húsosat akkor kezdd adni, ha a többit már szépen eszegeti, tehát várj 2-3 hetet vele.

(Sütőtökpüré-csirkehússal, körte-őszibarack pulykahússal, zöldséges rizottó csirkemellel, zöldséges rízs csirkehússal.)


Leírom neked, hogy én hogyan csinálom az egész hozzátáplálás témát. Elég nagy káosz volt eleinte, de a doki meg a védőnő, meg két könyv és 3 barátnőm a helyére tette.

Szóval:

1. tízóraira gyümölcs, utána még szopi (Ja, én mindent szopi előtt adok, mert egy éves korra szeretném elválasztani, mivel megyünk vissza lombikra)

2. ebéd előtt vagy ebéd után és uzsi előtt kínáld a főzelékekből.

Mi most itt tartunk, 7 hónaposan.

Húst még nem eszik, azt 1-2 hét múlva szeretném bevezetni a székletgondok miatt, meg azért, mert most majd' 1 hét kajasztrájk volt.

A továbbiakat így mondták:

8-9 hónaposan az uzsonnáz lehet kiváltani eleinte gyümölccsel, később bármilyen uzsonnaétellel. A védőnőm ide főzeléket ajánlott, de azzal nem értek egyet.

10-11 hónaposan lehet vacsorára adni mást, na én ide tennék főzeléket neki, de meglátjuk mit hoz a gyakorlat.

12 hónaposan a reggelit lehet kiváltani (mármint elkezdeni), csak tejes étel maradjon.

Nekem a lányom tízóraira bevág egy fél pohár gyümit, aztán cici. Ebéd ugyanez. Majd szépen leszokik róla.

Remélem segítettem, ügyesek legyetek.

2010. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak!

Nagyon szépen köszönöm!

Sokat segítettél!!! :)

2010. jan. 18. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!