Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet, hogy nem hízott...

Mitől lehet, hogy nem hízott a babám?

Figyelt kérdés
Most múlt a kisfiam 9 hónapos.8 hónaposan mértem, 8 kg volt. Ma szinte grammra ugyan annyi. Furcsállom, mert nőtt is,(látom a ruhákon) és elég sokat eszik. Napi 5x (tápszer, húsos menük, tejdesszertek, gyümölcsök, tejbegríz, babapiskóta...) Normális, hogy kicsit több, mint 1 hónap alatt semmit nem hízott? Esetleg összefügghet azzal, hogy elkezdett 4 kéz-láb menni és egész nap meg sem áll?
2014. szept. 9. 12:19
 1/4 anonim válasza:
Az én kisfiamnál is több olyan hónap előfordult, hogy nem hízott, vagy csak 5-10 dkg-ot. Ez azután volt, hogy megindult a mozgásfejlődése. Nem is volt soha jó evő, de viszont kifejezetten eleven, egészséges kis fickó. Említettük az orvosnak is, nem igazán örült, de komoly aggodalomra nem látott okot. A következő hónapban viszont szépen gyarapodott. Többféle oka is lehet ezen kívül: múlt hónapban, amikor mérted, lehet hogy tele volt a pocija (ez nálam is többször előfordult), centire "gyúrt" most a kisfiad. Olvastam több helyen is, hogy minden látható ok nélkül stagnál a baba súlya néhány hétre.
2014. szept. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Javítok utolsó mondatomon: stagnálhat
2014. szept. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

lehet most növésre gyúr, nem súlygyarapodásra.


meg amúgy is keveseket híznak már ilyenkor

A baba hízásának az alábbiak szerint kell alakulnia:


Az első 3 hónapban: 100-227g/hét

3-6 hó között: 85-142g/hét

6-12 hó között: 42-85g/hét

2014. szept. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
valahol egyszer ezt olvastam: a baba egyik honapban nol a masikban hizik. Az egyik honapban a mozgasa fejlodik a masikban a beszede. Ez nalunk mindig igy volt, es akkor hizott amikor rosszabbul evett, amikor megette majdnem a tanyert is akkor semmi, aztan meg szinte semmit nem evett es hizott egy kilot egy honap alatt
2014. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!