Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ket- harom kisgyereknek es az...

Ket- harom kisgyereknek es az anyukajuk idegrendszere szempontjabol a kertes haz jobb vagy egy csaladbarat lakotelep?

Figyelt kérdés
Jelenleg panelben elunk, de ez a lakotelep kimondottan gyerekbarat. Hatalmas zold parkok, jobbnal jobb jatszoterek karnyujtasnyira is es meg kb 100 meterenkent. Ket etterem a kozelben ahonnan menut lehet rendelni es szoktam is. Bababoltok, turik nem is egy, ha kell a gyereknek egy cipo, harisnya, csak egy 5 perces seta. Bolcsik, ovik, sot iskolak, meg gimi is rengeteg. Lift van es egy szupermarket mellettunk. Ugy erzem itt konnyebb lenne mimt csaladi hazban, de sokan mondjak, hogy pedig az jobb. Gondolkodom a nagyobb lakason, hazon, de nem tudom maradjunk e vagy menjunk csaladiba.Szerintetek hol konnyebb gyereket nevelni?
2014. szept. 9. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem amíg otthon vagy a gyerekekkel inkább a családi ház, hisz, nem kell elindulni otthonról, hogy levegőn legyenek. De amikor visszamész dolgozni, a legkisebb is bölcsibe vagy oviba megy, onnantól jobb olyan helyen élni, ahol közel van minden, gyalog pár perc alatt el tudod reggel vinni a gyerekeket a megfelelő intézménybe stb. Bár ez az én véleményem, gondolom mások máshogy gondolják.
2014. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Ez attól függ, hogy mit szerettek. Mi panelban lakunk, anyukámék kertes házban. Hozzájuk menekülök, amikor már nem bírom. Nálunk is van minden, de az itteni gettós suliba bölcsibe sose íratnám be a gyerekemet. Alig várom, hogy elköltözzünk.

Viszont van olyan barátnőm, akit felemészt a kertészkedés, hogy télen terhesen hányta a havat...

2014. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
szerintem családi ház, de én ott nőttem fel, meg most is az van. itt ha már kicsit nagyobbak a gyerekek, csak kimennek a kertbe és elvannak, plusz bmikor rájuk pillantasz. a panelben be vagy zárva, és ha lemennek a gyerekek, akkor nem látsz rájuk. persze úgy jobb sztem, hogy minden legyen azért viszonylag a közelben (közért, stb), ha nem is az utca végén.
2014. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ja az en idegrenszerem azert irtam, mert igazabol utalok kimozdulni itthonrol, de a gyerekek folyton mennenek. De ha nem mozdulunk ki, nincs semmi amkozelben, hajlamos vagyok bedepizni.
2014. szept. 9. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Van a nyárnak olyan pillanat, amikor de jó lenne kicsapni azt a kismedencét, de ... Én azt láttam magam körül, hogy a családi házba kicuccoló barátnőim kicsit megmakkantak magányukban. A sógornőm már sikitófrászt kap attól, hogy kinéz az utcára és halott csönd. :) Szal mindegyik jó vmiért, írj pro-kontra listát, ha ez segít.

Én panelpárti vagyok alapvetően. Mérlegelve, hogy de jó lenne grillezni a kertben. Aztán pikk-pakk eltelik a 3 év és muszáj lesz beközlekedni egy oviba nap mint nap.

2014. szept. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
En is ettol fwlek, a magany erzese.. Itt legalabb van egy csomo gyerekprogram,vagy felnott is akar, fitnesz terem is, persze csak ha volna ra idom...a videknel nekem is a kert hianyzik, bar a gyerekeim imadjak ezeket az itteni parkokat es jatszotereket, nagyon szepek, tenyleg, neha mint egy kerthazas ovezetben setalnank...
2014. szept. 9. 14:10
 7/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hol van az a családi ház. Nálunk pl a városközpont 20 perc séta, addig játszótér se nagyon van, viszont egy nyugis zsákutcában lakunk, a környék összes gyereke itt szokott focizni. Ki lehet menni két gyerekkel simán motorozni/biciklizni napközben, még a "főbb" úton se nagyon van napközben forgalom. Én nem igénylem a társaságot, nem zavar, hogy nincs bolt a közelben, hetente 1x bevásárolok, kenyeret sütöm, ebédet megfőzöm reggel. Van nem túl nagy kertünk, ahol van medence, homokozó, mászóka, hinta, nagy terasz, nyáron ott lakunk kb. A két gyerek meg igen aktív, hetente párszor elhangzik, hogy nem szívesen lennék a saját alsó vagy felső szomszédunk. De én szeretek itthon lenni, amíg dolgoztam volt, hogy péntek délután és hétfő reggel a lábamat nem tettem ki a kertkapun.
2014. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire frekventált helyen van a ház. Amikor a fiam 6 hónapos lett családi házba költöztünk, nekem maga volt a rémálom. Egész nap egyedül voltam, a kert nem okozott élvezetet inkább csak gondot, nem tudtam össze járni a barátaimmal állandóan csend volt stb... 3 évig bírtam aztán vissza költöztünk a panelba és most már jól érzem magam.
2014. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De nekem úgy tűnik, nem vágysz el igazán. szal?
2014. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ. Hol van a ház, milyen vagy te magad.


Mi Budapest belvárosából, a Városliget mellől költöztünk a 17. kerületbe. Sosem cserélném vissza. Ugyan messze van, de ovi, suli, jó suli, jó gimi van a közelben. Nekem minden pénzt megér a kert. Csak pár példa: beteg voltam és mozdulni alig bírtam, kimenni sétálni meg végkép nem, gyerekek kimentek a kertbe és játszottak én meg a teraszról figyeltem őket, miközben döglődtem. :D


Grillezések, családi találkák, mind a kertben zajlanak.


Amíg főzök, gyerekek kint játszanak.


Én alapvetően rugalmas vagyok, aktív életet élek, bevállalós vagyok, a szó legnemesebb értelmében. :D Tehát ha gondolok egyet, hogy irány a libegő, akkor beülünk a kocsiba és felmegyünk Zugligetre. Semmiben sem gátol a kertes ház.


Viszont se időm, se kedvem kertészkedni. A férjem sokat dolgozik. Így semmi sincs a kertünkben, csak díszfák és fű. Ezt egy bácsi jön hetente 2000 forintért ellátni. (Van egy nagyon aprócska fűszerkertem, azt én csinálom, ennyiben kimerülök.)

Ellapátolja a havat, ami kb. fél óra. Sokaknak ő csinálja a környéken, nyugdíj kiegészítőként.


Tehát mérlegelj, írj listát és úgy dönts. Nekünk így jó, van, van aki megkattanna itt. Nagyon nem mindegy, hova mész, a környék. Mindenhova én sem mennék egy családi házért.

2014. szept. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!