Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehetnék jobb anya?

Hogyan lehetnék jobb anya?

Figyelt kérdés

2 hónapja szültem, van egy csodálatos kislányom.

Annyira szeretnék tökéletesen helyt állni, de úgy érzem nem sikerül.

Kezdek elfáradni, és sokszor érzem úgy, hogy szükségem lenne kikapcsolódásra, csak fél órára a babóm nélkül. Apukája sokat segít, és vigyáz rá, hogy eltudjak menni a barátnőimmel beszélgetni. De olyankor, mindig bűntudatom van, hogy elhagyom a picikém. Ráadásul szopiztatni sem tudom, mert nincs tejem. :((


2014. aug. 20. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Ne fél órát, sokkal többet légy nélküle, ha megteheted.

Kell a kikapcsolódás, a gyerek nélkül töltött idő ahhoz, hogy bírd a mókuskereket, ez a normális, mindenki ugyanezt éli át, nem csak te.


Vekerdy Tamás fogalmazta ezt meg nagyon jól:

"A gyermekek leszívják a szülők vérét, lerágják csontjaikról a húst. Ez így nagyon csúnyán hangzik, de akinek van gyermeke, az jól tudja, hogy mennyi igazság van ebben. Mindenkinek szüksége van pihenésre, nagyszülőkre, pótmamára, aki elviszi, elfoglalja a gyermeket, segít a háztartásban. Használjuk ki, kérjük a nagyszülők segítségét és fogadjuk el, ha elkényeztetik gyermekeinket."

2014. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Idővel nyugodtabb szívvel hagyod majd rá másra, csak az elején nehéz. Ne érezz emiatt bűntudatot, a babádnak akkor jó, ha az anyukája jól érzi magát. Ne felejtsd el, hogy nem egész életedben leszel vele "bezárva", ez csak pár év, előbb utóbb vége. Ha így fogod fel könnyebb lesz. Minden anyuka elvágyik sokszor. Én este élem ki magam fürdőkádban, egy órát minimum a semmittevésre fordítok ilyenkor :)
2014. aug. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Azért elég furcsa, hogy olyan tanácsokat osztogatnak itt anyukák, hogy minél több időt próbálj a babád nélkül tölteni. Neki rádvan szüksége, légy mellette, csak pihenj, amikor ő is pihen. Persze, menj el a barátnőiddel, de tudd, hogy a kisbabádnak Te kellesz, töltsön el ez a gondolat örömmel, és repülj haza hozzá! Egy 2 hónapos babával már ki lehwt mozdulni, mehettek sétálni, kösd magadra, hidd el, csodákat tesz. Ő megnyugszik, finomakat alszik majd a kendőben, Te pedig nagyon közel fogod érezni magad lelkiekben a babádhoz. Összekovácsol. Ne vágyódj el mellőle, hanem kapcsolódj ki vele együtt!
2014. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem kell tökéletesnek lenni. Senki sem az, még az sem aki a játszón vagy a facebookon előadja magát.

A gyerek mellől néha el lehet menni, nem kell előadni a mártíranyut, aki aztán a gyerek felnőttkorában előadja a nagyjelenetet, hogy "feláldoztam magam érted".

Persze a gyereknek te kellesz, de elsősorban egy kipihent, feltöltődött és nyugodt anyára van szüksége. ha ezt úgy éred el, hogy néha elszabadulsz kikapcsolódni, akkor lelkiismeret furdalás nélkül tedd meg.

Amúgy nem kell a gyereknek sem napi 24 órában az anyjára csatlakoztatva élni, van neki apja is, ugyanolyan szülő mint te, az apa-gyerek kapcsolatnak nagyon jót tesz, ha néha kettesben vannak és apuka megtanulja egyedül ellátni.

Mártíranyuknak van puhap.ö.cs férjük akik ki lettek zárva a gyerek életéből, nem tanulták meg ellátni mert anyu állandóan készenlétben állt, aztán meg ott vannak, hogy a 3 éves gyerekkel nem tudnak mit kezdeni.

2014. aug. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Te panaszkodsz 2 hónap után?

Én majdnem 2 év alatt barátnőmmel kettesben 1x voltam csak du 2-3 órányit,ezen kivül meg összesen kb 6x elmentem egyedül a boltba,mig délben aludt,meg kb fogorvoshoz mentem 2x így.

Én nem azt tanácsolom,hogy hagyd az apjára órákat hetente.Szerintem mindenkinek lemondásokkal jár a gyerek,és nincs rendjén hogy anya-apa hetente elmenjen.Havonta oké,havonta tedd is meg és ne érezd rosszul magad tőle,neked is jár ez.Nálunk kivitelezhetetlen,mert nincs kivel mennem bármerre, mindenki 150km-re lakik,itteni barátnőmnek meg szintén gyereke van,párja elég buta beosztásban dolgozik.

2014. aug. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha úgy érzed tedd meg, és menj el fél órára. Nem lesz neki semmi baja. Fél óra nem a világ, nem fél napra vágysz el! Az első 2-3 hónap sajnos eléggé nehéz, még Neked is szoknod kell ezt sz új helyzezet. Könnyebb lesz utána, mikor már rengeteg visszajelzést fogsz kapni tőle stb. Nem kell az anyaságot túlmisztifikálni. Ami Neked jó, az a babának is jó, és ez fordítva is igaz. Persze normál határok között. Kitartást! :)
2014. aug. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is 2 hónapos a pici lányom és én is hasonlóan érzek. Vannak napok, amikor nagyon nehéz, mert nyűgös és olyankor kikészülök, kimerülök, türelmetlenebb vagyok. Ilyenkor mindig bűntudatom van, hogy miért nincs több türelmem, és biztos rossz anya vagyok. Néha nekem is jó, amikor itt van nagyi vagy apa és kimozdulhatok. Igaz, nem nagy program csak leugrok a boltba, vagy a postára, vagy főzök, de már az is jó, ha kicsit mást csinálhatok és más van a babával. Utána meg én is rohanok haza és rosszul érzem magam, amiért távol voltam. Furcsa egy dolog ez...Majd biztos jobban belejövünk. És kikapcsolódni meg igenis kell a babó nélkül is. Hülyeség, hogy csak vele... Az a heti 1-2 óra nekünk is kell, hogy utána újult erővel és mosolyogva vehesd a karodba és kelj fel éjszakánként vagy cipeld egész nap, amikor ordít...
2014. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

A szoptatás miatt ne legyen rossz érzésed, sokaknak nem megy, nekem sem ment. Így is egészséges gyerkőc lesz belőle.

Azt szokták mondani, hogy egy jó anyának szüksége van pár óra kikapcsolódásra hogy a gyerkőc utána egy jól "rágható" anyát kapjon vissza. :) Kell, hogy kikapcsolódj hogy legyen később is türelmed, hogy újra és újra élvezd az otthon létet a gyerkőccel.

Jó anya vagy, hidd el!

2014. aug. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

"Te panaszkodsz 2 hónap után?

Én majdnem 2 év alatt barátnőmmel kettesben 1x voltam csak du 2-3 órányit,ezen kivül meg összesen kb 6x elmentem egyedül a boltba,mig délben aludt,meg kb fogorvoshoz mentem 2x így.

Én nem azt tanácsolom,hogy hagyd az apjára órákat hetente.Szerintem mindenkinek lemondásokkal jár a gyerek,és nincs rendjén hogy anya-apa hetente elmenjen.Havonta oké,havonta tedd is meg és ne érezd rosszul magad tőle,neked is jár ez.Nálunk kivitelezhetetlen,mert nincs kivel mennem bármerre, mindenki 150km-re lakik,itteni barátnőmnek meg szintén gyereke van,párja elég buta beosztásban dolgozik."


Egyszerűsítve, ha neked rossz, másnak se legyen jobb? Ez érvnek elég gyenge, jobban szól arról bizonyos szomszédról meg a tehenéről.

2014. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%
Ez van amikor valaki úgy vállal gyereket, hogy nem érett még rá. Mostmár ezen nem lehet változtatni, fel kell nőni a feladathoz és csinálni. Persze Vekerdy nagyon jól mondja, hogy ki kell kapcsolódni a szülőknek, de nem hiszem, hogy egy pár hetes csecsemőre gondol. Azt maximálisan megérteném, ha azt mondanád, hogy fáradt vagy, ezért alszol egyet, amíg a gyerek apukája elviszi sétálni a babát. De ha pár hetet sem bírsz ki szórakozás nélkül, akkor elég nehéz éveknek nézel elébe. Ennél jóval nagyobb lemondásokkal jár a gyereknevelés.
2014. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!