Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitenétek? "Egyedül" nevelem...

Segitenétek? "Egyedül" nevelem a 16hónapos kislányomat, aki eléggé eleven, és nagyon sajnálom, de úgy érzem már nincsen hozzá elég türelmem, folyton kiabálok vele, hogy ezt-azt nem szabad. Mit tegyek hogy ne legyek ilyen?

Figyelt kérdés
Visszaszoktam a cigire hátha jobban levezetem a feszültségemet,szedek mg tablettát,de semmi hatása.Szeretném ha boldog és kiegyensúlyozott gyerek lenne belőle,de az én temperamentumommal úgy érzem ez lehetetlen.Amúgy most még nem látok rajta semmi furát,de lehet miattam lelkisérült?
2010. jan. 18. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon nehéz lehet egyedül nevelni egy ekkora kisgyereket (bár nem értem az idézőjelet), és nagyon becsülendő dolog, hogy tisztában vagy a saját hibáiddal és változtatni szeretnél rajta. Neked is jár egy szusszanásnyi idő. Nincs egy barátnőd vagy a szüleid akik szívesen foglalkoznának egy-egy délután a kicsivel, vagy esetleg hétvégente, hogy legyen pár szabad órád amíg feltöltekezel? Vagy nem tudnád bölcsibe íratni a picit?

2010. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és nem arra akartam kilyukadni, hogy passzold le a gyereked, hanem arra, hogy neked is jár egy kis szabadidő.
2010. jan. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te jó anya vagy.Látod a hibát,és próbálsz rajta javítani.Lelki sérülést szerintem az a gyerek szenved el inkább,aki nem próbál javítani a helyzeten,itt-ott meg is veri egy kis semmiségért is a gyereket,esetleg nem is igen foglalkozik vele.Később majd a te gyereked is be fogja látni,hogy ha néha türelmetlen is voltál...hát...nehéz egyedül nevelni egy gyermeket.Én is beláttam anyukámmal szemben,és nem lettem sérült.

Szerintem már nyáron jobb lesz a helyzet.El tudtok menni ide-oda,ami neked is kikapcsolódást jelent.Ez a téli "bezártság",sötétség,mindenkinek elvesz a lelki erejéből.

2010. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

az én babám is 16 hónapos, lány, és én is sokat kiabálok, mert ő meg nem akar enni, és mostanában elég sokat hisztizik.

hidd el, nem vagy egyedül ezzel. én utálom magam, amikor kiabálok meg türelmetlen vagyok, de sokszor nehéz vele.


nem lesz lelkisérült, csak ha vered vagy egész gyerekkorában üvöltözöl vele:)))) de ez úgysem lesz így, mert azért később könnyebb lesz.


az apára nem száímthatsz?

2010. jan. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is elég temperamentumos vagyok, és néha sajnos elszakad a cérna és kiabálok. Utána persze egyből megbánom. Van amikor időben kapcsolok, és akkor veszek egy nagy levegőt. Biztos hogy nagyon nehéz lehet Neked, de próbáld meg, hogy amikor hisztizik vagy rosszalkodik (és nem életveszélyes) akkor átnézel rajta. Bár nem tudom mit csinál, gondolom hasonlót mint az enyém, de ha kupi lesz majd később összepakoltok, ha kiabál, majd elhallgat. Tudom nehéz, de nekem ez is be szokott válni.
2010. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,nem lesz lelkisérült.A 2 nagyom családban nőtt fel,velük is ordítoztam.Kamaszkorban pedig minimum1000x többet fogsz.A kicsit egyedül nevelem,néha rá is hangosabban szólok.Szerinted van olyan család,ahol nem emelik fel a hangukat,vagy nem csapnak a gyerek fenekére?Tudod,amikor családosok írnak,hogy jajj sose.... ne feledd,hogy ők ki tudnak szaladni a boltba,fel tudnak mosni EGYEDÜL!!
2010. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tényleg próbálok türelmesebb lenni,remélem valóban nem okozok neki semmi lelki traumát,még a kezére sem csaptam rá soha.A férjem rengeteget dolgozik szinte éjjel nappal,hogy nekünk mindenünk meglegyen,tulajdonképpen tényleg egyedül vagyok,csak vasárnap van itthon.
2010. jan. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!