Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának adtok teát...

3 hónapos babának adtok teát napközben?

Figyelt kérdés

Szopizik meg, de utána már több a tápszer. A gyerekorvos mindig mondja hogy teáztassam, máshol meg azt mondják ne adjunk semmit.

El lehet már kezdeni adni neki pár korty almalevet? Mert szorulása van.


2014. szept. 11. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Almától is sorulni fog, max a barack ami lágyítja. Amúgy mi reggel éh gyomorra adtunk neki kamilla teát az egy darabig jó volt. Èn napközbe nem adtam neki.

Amúgy én a levekkel is megvárnám a 4. hónapot, az már nem sok.

2014. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anyatejes volt a kisfiam. Sosem teáztattam. Elég volt Neki a tejcsi.
2014. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapos kortól adtam neki babateát, addigra már teljesen tápszeres lett. (3 hónapig alig-alig volt tejem, tápszeres kiegészítés kellett már az első héttől).


Almalét is 4 hónaposan kapott először. Én mindig azt csináltam amit a védőnőnk mondott, 3 gyerekes anyuka, gondoltam, csak nem mond rosszat :)

2014. szept. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vizet adj neki először, de ne hidegen, hanem éppen langyosan.

Ha szomjas, inni fogja és lazítja a székletet is, ha több folyadékot kap. A tea felesleges.

Az alma az nagyon megfogja a hasat. Én őszibaracklevet adtam neki először 1:2 arányban vízzel hígítva 3,5 hónaposan, de inkább előbb a babavizet add.

2014. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igaz, a kamilla teát is ajánlották, de csak hetente egyszer és nekünk nem nagyon használt, de másnak meg igen. Nem mertem töményet adni belőle.
2014. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a forrázott kamillatea bejött.
2014. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
teat nem. csak vizet adtam neki de tobbnyire nem igenyelte, illetve csak a tavaly ntari kanikulaban. a hozzataplalas elkezdesekor kezdett el plusz folyadekot bevinni
2014. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3 hónaposan már teljesen tápszeres volt, viszont se teát, se vizet nem volt hajlandó meginni. Így megkínáltuk napjában többször is, de egy kortyot sem ivott. A gyerekorvos nekünk azt mondta, hogy nem is kell neki adni se teát, se vizet, a mai tápszerek mellett erre már nincs szükség. Mi azért próbálgattuk. A levekkel meg tényleg ráérsz még egyébként. Ha nagyon szorulásos, kipróbálhattok másik tápszert, vagy esetleg kamilla teát.
2014. szept. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2,5 hónapos a babám, tápszeres. Én szoktam neki vizet adni, 2 evés között, illetve evés közben is iszik, napi 50-60 elfogy. A tea nem ízlett neki. :)
2014. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!