Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rotavírus elleni oltást...

Rotavírus elleni oltást beadattátok a babátoknak? Mikor? Volt valami mellékhatása?

Figyelt kérdés
rotavírus,

2014. szept. 12. 13:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%
3 hósan az egyik részét , 4 hósan a másik részét kapta a lányom. Semmilyen mellékhatás nem volt :)
2014. szept. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Beadattuk. 3, illetve 4 hónapos korban kapta meg a lányunk és nem volt mellékhatása.
2014. szept. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Az elsőt 8 hetesen kapta, a másodikat 12 hetesen, egyiknél sem volt semmi tünete.
2014. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem adattuk be. Egyrészt, mert védőnőként teljesen feleslegesnek tartom (nem csak az a pár ROTA törzs tud kiszáradós-hasmenős betegséget csinálni), másrészt egyik gondozott babám kihányta a több tízezres oltást, szegény anyukája pedig tiszta ideg volt, hogy erre pazarolt el ennyi pénzt...
2014. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

Nem és nem is bántuk meg.

A gyerekorvosunk sem ajánlotta, mivel bár egy elég gyakori fertőzés ugyan a Rota vírus, de ezen kívül még számos vírus okoz ugyanilyen fertőzést, aminek ugyanaz a lényege, hogy hány, hasmenése lesz a gyereknek és kiszáradhat. Nekünk annyit mondott a gyerekorvosunk, ha lesz ilyen fertőzése, kapjon a gyerek probiotikumot, diétáztassuk és figyeljünk a folyadékra. És volt nem is egy ilyen fertőzése (akár rota is lehetett) a fiunknak, 4 éves jelenleg és soha nem került még kiszáradás közelébe sem.

2014. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Beadattam, mellékhatás nem volt, viszont azóta 3x is volt hasmenéses vírusos megbetegedése,lázzal, hányással, egyik sem rota volt, nem tudom, hogy könnyebben viselte-e, az biztos ha egy betegség hasmenéssel jár, ő azonnal elkapja???

Nem tudom van-e köze a védőoltáshoz???

2014. szept. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mi nem adattuk be, de itt két hónaposan kaphatta volna az első adagot. Részben drágálltam, részben úgy voltam, hogy kismillió hányós-hasmenős vírus van, akkor miért legyen a plusz egyedik ellen oltva, harmadrészt meg akkor még rengeteget bukott, biztos voltam benne, hogy ez is visszajönne, akkor meg semmi értelme.


Két erős hasmenős betegsége volt eddig, egyik sem tartott tovább két napnál, közben rengeteget szopott. Az egyik gyanús, hogy rota lehetett, mert előtte pár nappal találkoztunk egy rotából épp felépült gyerekkel (kórházból jött ki), és teljesen ugyanolyan volt minden a szagoktól a színekig. De nálunk nem volt olyan veszélyes egyik betegség sem, a kiszáradásnak a közelébe sem került, hála Istennek.

2014. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Beadattam 2-3-4 hósan kapta meg.Első oltás előtt volt hasmenése azóta nem.Mivel 2 másik oltás kapott nem hiszem h annak folyamodványa-e de a 4 hs után lett hőemelkedése és nyűgösebb volt.Az utolsót már nagyon nem akarta lenyelni
2014. szept. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Julie S ***** válasza:
Nem adattuk be.
2014. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Mindkét gyerekem megkapta, mellékhatás nem volt! Viszont könnyű takarózni, a sok ilyen vírus van címszóval, de mivel vírusos fertőzésnél ritkán végeznek teljes vizsgálatot, kb. pont nem tudni, hogy melyik volt, annak ellenére, hogy 98%-ban rota! És tudom, hogy sokba kerül, mi is fizetésből élünk, de én 28 ezer forint megspórolásáért nem fogom nézni, hogy a gyerekem másfél hétig f*sik és hány egy irányba! Na ennyit r*hadtul nem ér az a pénz! Rokon gyerek nem kapott másfél hétig szenvedtek minden nap és épp csak megúszták a kórházat!
2015. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!