Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogalmam sincs, miből fogjuk...

Fogalmam sincs, miből fogjuk megvenni a babának a cuccokat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, elég rosszul állunk anyagilag, és 3 hónapunk van, hogy megvegyünk a babának mindent. A férjemet áthelyezték a munkahelyén, és most 100.000. ft helyet 60.000-et kap, az én táppénzem is kb. ennyi. Csak a csekkekre elmegy az egyikünk pénze. Nagyon sokat sírok emiatt, teljesen kibuktam. Fogalmam sincs mit tegyünk, ha nem a babának ártanék vele, inkább nem is ennék, csakhogy mindene meglegyen. Segítségre csak anyukámtól számíthatok, mert az anyósomék -bár van pénzük bőven- egy vassal sem segítenek. Mit tehetnék?
2008. aug. 8. 19:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nehéz okosat mondani ilyen helyzetben. Az egyik lehetőség, hogy esetleg a családi, baráti körből használtan kaptok ezt-azt.

Persze használtan sokkal olcsóbban lehet vásárolni is, akár a neten (teszvesz, vatera), akár bababörzén, babaexpon, akár turkálókban.

Én elég sok kisruhát vettem turkálóban, darabját 150-200 Ft-ért. Kimosom őket, senki nem mondja meg róluk, hogy használtak, és úgy is csak néhány hétig jók a babára.


De a legfontosabb, hogy nyugodj meg. Azzal ártasz a legtöbbet a babának.

2008. aug. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

ne sírj , nyugodtan kell lenned!

Mi: én táppénz, párom 80.000 kap-lakáshitel össz pénzünk: 150.000 ft-mint másnak egyedül(vannak)

lakáshitel- 49000ft nos 100 marad rezsire, ami(30-40ezer) a többi kaja, meg közlekedés, meg babaholmi.

Már nagyon sokat vettünk apránként.-leszartam (bocs) a babonát, de máshogy nem menne...mindig az akcióst!

Még 3 hónap elég az alapvető beszerzésre..kérj anyukádtól tanácsot, ő aztán tudja mi a legfontosabb, hszen akor még alig voltak dolgok!

biztos menni fog fel a fejjel..szülés után pedig anyasági támogatás egyszeri 60ezer talán gyorssegélynek megteszi..

Addig halogasd a lényegtelen dolgokat!

Sok boldogságot!

2008. aug. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

második vagyok . Nem írtam oda hogy apárom munkahelye megszűnik(INTERFRUCT) -én sem tudom mi lesz...nagy magyarország!

Gratulálok! Így szaporodjunk??

2008. aug. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok megnyugodni, és higgadtan átgondolom a helyzetet. Boldog babavárást nektek!
2008. aug. 8. 20:02
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A lényeg, hogy mindenre van megoldás! Ne keseredj el! Nekem lenne egy mentő ötletem (remélem használhatónak bizonyul): a vaterán és a teszveszen (két aukciós portál) vannak 1 Ft-os aukciók. Ennek annyi a lényege, hogy az ember szabaduljon a feleslegtől. Talán ott tudsz hozzá jutni használható ruhákhoz. Vagy fordulhatsz a Vöröskereszthez is. Sok szerencsét!

39 hetes kismami

2008. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul álltok. Nekem sincs jobb ötletem, csak az, hogy amit tudsz, azt vegyél meg használtan, tényleg egész jó árban vannak a használt dolgok és állapotra is szépek. Illetve, ha van kitől, akkor kérdezd meg a családtagoktól, rokonságtól, hogy nincs-e esetleg baba után megmaradt holmi. Ha már a kiságy vagy a babakocsi közül az egyikkel megajándékoz valaki, már sokkal előrébb vagy. Én úgy vagyok ezzel, hogy ha ezek már megvannak, akkor a többi nem lesz gond, mert szerintem szülőktől, rokonoktól és barátoktól úgyis rengeteg ruhát kapunk ajándékba, a fürdőkád, öltöztető (bár az nem is extra fontos és lehet, hogy van a kiságyhoz) és piperecuccok, illetve a mamának való cuccok már apránként kijön valamiből. Igaz, mi nem állunk rosszul, de hihetetlenül jól sem, ráadásul költözés és autóvásárlás előtt vagyunk, külföldön élünk és itt extra igaz, hogy rendelkezni kell tartalékkal, hiszen, ha bármi történne az albérletünkkel, akkor nem tudnánk már este testvérnél vagy szülőnél meghúzódni. Szóval sokkal kiszolgáltatottabb az ember pénz nélkül, ezért még arra gyúrok, hogy baba előtt minél több vésztartalékot tudjunk képezni, ezért spórolok.

Viszont egy másik kérdés, amiről lehet, hogy úgy érzitek nem jogos, de érdekel. Miért vagytok táppénzen? Volt valamilyen gond, ami miatt nem dolgozhattok terhesen? Otthon mennyivel kaptok kevesebbet akkor, ha táppénzen vagytok, mintha dolgoznátok?

Csak azért érdekel, mert szinte alig olvasok ezen az oldalon dolgozó kismamáról, úgy érzem, hogy otthon hatalmas nagy "divat" lett már akár 10-12 hetesen (sok esetben) ok nélkül elvonulni táppénzre. Azon kívül, hogy így kényelmesebb van más oka is? Anyagilag nem lenne jobb kicsit tovább kihúzni a munkát?

Tudom, nem mindig könnyű, tisztában vagyok vele, hogy nem az. Én 24 hetes vagyok és napi nyolc órában állok, járkálok, mindezt 6-8 fokban. Igen, nap végére fáj a derekam, a hátam, fázom és néha sírhatnékom van, de hó végén meg jó érzés tudni azt, hogy a fizetésem nagy része majd a babám és a saját nyugalmamat fogja szolgálni. Itt egyébként sem egyszerű táppénzre menni, maximum két-három hetet engedélyeznek az orvosok és nem is érdemes, mert kb a fizetésem harmadát kapnám, ha nem dolgoznék. És a szülési szabit is csak nagyon későn célszerű megkezdeni, mert az otthoni két évvel ellentétben itt csak jó fél éven át kap az anyuka pénzt.

2008. aug. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld rávenni a férjedet, hogy keressen másik munkahelyet. Beadhatja az önéletrajzát egy fejvadász céghez is, az ingyen van, és veszíteni nem veszítetek vele, hátha... Esetleg másodállás nem jöhet szóba? Sajnos mivel ez az alapvető probléma, ezen kellene változtatni. Az anyósodék tudják, hogy milyen helyzetben vagytok? Ha nem, akkor mondjátok el nekik.

A Teszvesz-en tényleg nagyon olcsón tudsz venni babacuccokat, én is ott vásároltam, és volt, hogy 50 Ft + postaköltségért egy hatalmas doboz babaruhát vettem!

Amúgy egy pici babának nem kell sok ruha. Annyit vegyél csak, hogy mindig legyen váltás ruhája. Nagyon gyorsan kinövi, nincs értelme sokat vásárolni. Szerintem ha a Teszveszen vásárolsz, akár 5e Ft-ból (lehet, hogy most sokat mondtam) megúszhatod az első ruhatárat.

Pelusból se a legdrágábbat válaszd. Korábban én is Libero-t, meg Pampers-t vettem, de rá kellett jönnöm, hogy pénzkidobás, mert pl. a Pennyben kapható pelus szerintem még jobb, mint a Libero, és jóval olcsóbb. Ugyanez a helyzet a törlőkendővel is.

Amikor megszületik a baba, akkor meg szoptass, amíg csak tudsz, az ingyen van! :)

2008. aug. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak: azért vagyok táppénzen, mert ápolónő vagyok egy sebészeti osztályon, ahol délután és éjszaka egyedül vagyok 35-40 frissen operált betegre, és ahol sok a fertőzés és sokat kell emelgetni. Egy babát már vesztettem el, valószínűleg ez miatt, és ezért mentem el 11 hetesen táppénzre, és nem divatból. Amúgy 35 ezer forinttal kapnék többet, ha dolgoznék.
2008. aug. 8. 20:24
 9/21 anonim ***** válasza:

A 4. vagyok. Ezt értem, akkor megvolt az oka. Magyarországon nincsenek előírások arra, hogy terhes nő milyen munkakörülmények között dolgozhat és mi az, amelyek esetében a munkáltató köteles másik munkakörbe áthelyezni, vagy pedig részmunkaidőben foglalkoztatni? Itt ez így működik. Én például nem dolgozhatnék elméletileg a jelenlegi munkakörömben, mert állómunkát hidegben nem végezhet terhes nő. (Hasonlót mint a tied, tehát ahol fertőzéseknek vagy kitéve, emelni kell és legfőképp éjszakázni is, ilyet szintén nem.) Így én kérhettem volna, hogy inkább rakjanak be az irodába és ott elücsörögnék akár szülésig, vagy ha a cég akkor nem tudott volna nekem alternatívát felajánlani, akkor nem kellett volna bejárnom dolgozni, viszont ugyanúgy adják a teljes fizetést (hiszen az ő hiányosságuk, hogy nem tudok dolgozni). Azért nem éltem a lehetőséggel, mert az az időbeosztás nekem nem lett volna jobb, a hangulat meg kifejezetten jobb itt, ahol vagyok, szeretem, amit csinálok, nem cseréltem volna fel aktatologatásra.

Ott nem lehet ilyet kérni? Mert gondolom a táppénzes megoldás a legrosszabb mindenkinek, hiszen a munkáltató egy embert elveszít feleslegesen, te pedig kényelmesen eldolgozhatnál egy nyugodtabb és biztonságosabb munkakörben elég sokáig úgy, hogy azért a családi kassza is lényegesen jobban állna (mert gondolom azért havi 35ezer sokat segít).

Azért is érdekelne a dolog, mert pár éven belül tervezzük a kistestvért és eddig én azért harcoltam a párommal, hogy a második baba már otthon szülessen meg, de akkor ezt kétszer is meggondolom, ha ennyire nincs együttműködés a munkáltató és terhes alkalmazott között Magyarországon. A hátamon is feláll a szőr, ha arra gondolok, hogy választanom kellene: dolgozom terhesen és ezzel kockáztatom a babát, vagy pedig muszájból megyek táppénzre és otthon ülök feleslegesen hónapokig...

2008. aug. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ez sajnos így van. Nincs lehetőségem dolgozni, pedig szivesen tenném, mert engem nagyon kiborít az, hogy állandóan otthon ülök már 4. hónapja. De nem volt választás.
2008. aug. 8. 20:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!