Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba/gyerek mennyi idős...

A baba/gyerek mennyi idős korában kezdtetek el meséket olvasni neki?

Figyelt kérdés
2014. szept. 12. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Lányom 2 éves korától mesélek naponta. Ekkortól köti le a mese őt. Előtte is próbálkoztam, de akkor még nem tudta végigülni. Szerintem 1-1,5 éves korától kezdtem próbálkozni a meséléssel.
2014. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A lányom decemberben lesz 2 éves.

Mostanában kezdték érdekelni úgy a könyvek, hogy nem csak a képeket nézegeti, hanem mondogatja, hogy "meséljél".

De ez még mindig nem az igazi, nincs türelme végighallgatni, inkább csak azt beszéljük meg mesésebb formában amit a képeken lát.

2014. szept. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 piroska és a farkas ***** válasza:
Mi 2 hetes korában kezdtük, de komolyan :) szerintem tetszett neki a hangunk zenéje, úgyhogy egy 5 perces kis mesét végig figyelt, de nyilván nem a tartalma miatt.
2014. szept. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Legnagyobb lányom még nem volt egy éves, amikor elkezdtem neki esti mesét olvasni. Persze ez először egy kb. 5 oldalas képeskönyv volt, később pár mondókából álló mondókás könyv. Közben ő mutogatta a képeket. Másfél évesen szívesen hallgatott már egy-két oldalas meséket, tudott is választani, hogy melyiket olvassam. Legkisebb, harmadik gyerekem másfél éves, ő születésétől fogva hallgatta a nagyok esti meséjét. Most már ő is minden este odamegy a könyvespolchoz, és választ magának esti mesét, meg a nagyobbak is.
2014. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 hónapos korától meséltünk már neki. Mellettünk feküdt/hasalt az ágyon. Aztán 1 éves kora előtt már napi program volt 5-6 mesekönyv átnézése (ezek vastag lapozósak). Az első rendes mesekönyveket 2 éves korban vettünk. A kicsivel is ezt csináltuk, őt nem érdekelték nagyon a könyvek kb 1,5 éves koráig. Azóta belejött. Van, hogy 6 Boribont olvasunk egymás után, hozza-viszi őket. 2 éves, esténként már a tesója mellé telepszik, várja a mesét.
2014. szept. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!