Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babám csak cicin...

9 hónapos babám csak cicin alszik el. Ez baj? Éjjel is sokszor felkel és akkor is csak a cicin nyugszik meg és alszik vissza.

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Mekkora aza cici??:)
2014. szept. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Én 5 hónaposan leszoktattam erről. Az én fiam 8 hónapos most és végig alszik éjjel. Ha felkel néha, csak egy kis teát adok neki, de ki sem veszem a kiságyból. Nehéz volt nagyon leszoktatni a cicin alvásról, jó egy hétig szenvedtünk. Elsőnek mellettem altattam el, simogattam, veregettem a popóját, majd amikor ehhez már hozzászokott, a kiságyában altattam ugyanígy. Most ott tartunk, hogy, ha beteszem az ágyba, kicsit forgolódik, feláll, nézelődik, de 10 percen belül elalszik egyedül. Ha éjjel iszik, akkor sem vagyok ott. Beadom a teát neki, és szépen megissza egyedül. Persze az ágyamból figyelek rá addig. Amikor végzet, kidobja a cumisüveget a kiságyból és alszik tovább.
2014. szept. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ennyi idősen ez még egyáltalán nem baj. Én is szétizgultam magam ezen, aztán mindkét gyerekem szépen elhagyta a cicin alvást 1 éves kora táján. Állítólag vannak olyanok, akiknél még 2 éves kor után is így marad, az lehet problémás - főleg, ha az anyukának már terhes ez a dolog -, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a többségnél ez megoldódik időben magától.
2014. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a kerdes teged zavar e. En fiam 1 eves mult es cicin alszik el itthon de tud babakocsiban hordozoban autoban is. Engem nem zavar es nalunk egy darabig meg igy lesz. Ha almos egyebkent apanal ringatva s elalszik. Majd kinovi!
2014. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
2-es vagyok! Miért kellett lepontozni? Szerintem igen is, hogy baj, ha csak így alszik el és egy 9 hónapos babának már illene átaludni az éjszakát. Ennyi idősen ugyanis bőven észlelniük kell már a nappal és az éjszaka közötti különbséget, valamint biológiailag sem kell már enniük éjjel, mint egy újszülöttnek. A cicin kívül ezer módja van annak, hogy a gyereket megnyugtassuk. Érintések, simogatások, éneklés stb...A babának is érdeke, hogy szépen aludjon éjszaka, kipihenje magát és az anyának is. Nem szeretnél nyugodtan aludni egyszer te is? Gondolom, igen! Ha most nem szoktatod le erről, akkor még ki tudja meddig fogtok kelni éjjelente. Sógornőmnek két éves a kisfiam, mellette alszik a kezdetektől és még mindig felkel szopizni éjjel a gyerek. Nem normális! Most még van időd leszoktatni erről.
2014. szept. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2-es nem én pontoztalak le, szerintem a te válaszod is hasznos. Mindenkinek nyomtam a zöld kezet! Kivéve az elsőnek :)
2014. szept. 14. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!