Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba 9kg. szopik. A...

3 hónapos baba 9kg. szopik. A dokik nem mondnak semmt sem, hogy mitől ilyen gyarapodós.423ö született. Lehet belőle valami baj is?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 08:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
24%
neeeem! Semmi baj nincs vele, ha csak szopik! :) nemsokára meg is fog állni. Lesz olyan, hogy hónapokig nem fog hízni (csak nyúlik) és majd kétségbe esel. De nem kell. Majd írj megint! ;-)
2014. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%

3 hónaposan a 9kg nem normális. Tudom, hogy nem ezt akarod hallani. 6hó korukra dupláznak!! Van aki 5.

De a te babád, több mint duplázott. Érdemes lenne kivizsgáltatni!!

A lányom 1 éves 8500gramm, 3050-el azületett.

2014. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
41%

Orvos mit mond??

Furcsa az biztos, másfél évesen kéne ennyi legyen. Ti túlsúlyosak vagytok? A baba nagy vagy kövér?

2014. szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
76%
Mennyivel szuletett? Enyem 3 hosan 7kilo volt, semmi baja. Ha csak anyatejes nem vesz.
2014. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
39%

Ha fiú, akkor a maximáliss súlya (ami már húsoabb):6600gramm.

4400 születésünek 7100.


Ha lány: 6300 maximum 6800.

De bármelyik kalkulátorba beírod, vagy táblázatot nézel, bőven kint van a normálison, sőt még a maximumon is teljesen kint van.


Mindenképp kivizsgálás.

2014. szept. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez túl sok

Persze érdekes lehet , hogy hány centi hányszor szopizik, szülők milyen testalkatúak. A lányom 10 hónapos és nincs teljesen 8 kg

2014. szept. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
36%

Nem baj hogy ennyi kiló!!!, főleg ha az orvos sem mondott rá semmit. Attól még mert más gyereke 1 évesen ennyi, attól még a te babád súlya is normális!

Hiszen nagy súllyal is született, és anyatejes, szépen hízik, de ez nem baj! Ő egyszerűen csak ilyen nagy baba. Szopiztasd úgy ahogy eddig.

A neten található táblázatok mind átlagot mutatnak, amitől nyilván a legtöbb baba eltér.

Anyatejes babát nem lehet túletetni, amikor majd elkezd mozogni szépen "helyrejön" a súlya. Ne aggódj. Gondolom te és a párod is magasak vagytok.

Nekem 3 hónaposom több mint 7 kiló, 3730 gr-al született, nagy baba :-) De én és férjem is magasabbak vagyunk az átlagnál.

2014. szept. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
42%
Első vagyok, az enyém is 3 hónapos korára duplázott, fél éves korára 3-szorozott, aztán már nem hízta meg a minimumot sem. 2 éves korától egy kis giliszta. Semmi baja nem volt és most sincs.
2014. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó! Tok jó, hogy nyugtatod, de ez NEM normális.

Fejlődésbe visszamaradhat, a szívét terheli, lehet pajzsmirigy problémája is


Az anyatejjel is túl lehet etetni egy babát, hiába ez a legjobb táplálék.

A táblázatok /kalkulátorok igen is nagy igazság...

Az egy dolog, ha a maximumtól 1kg al eltér!! Na de 2,5kg...,nem mindegy..

2014. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
50%

8-as vagyok. nem értek egyet, szerintem nem lehet túl etetni. És csak a tapasztalataimat tudom elmondani. Mindhárom gyerekem igény szerint szopizott, 3 hónapra dupláztak stb. Az enyémek makk egészséges voltak és most is azok. Ennyit tudok mondani.

A két fiam (ma már 16 és 8 évesek) vékonyak, a lányom átlagos testlakatú (6 éves).


Persze a barátnőm gyerekeit (szintén igény szerint szopiztak) azért szúrták-fúrták-faragták hónapokig, mert a "táblázat szerint" túl soványak voltak. Nem találtak semmi rendelleneset. Azóta iskolásak, továbbra is soványak. Pont mint az anyjuk.

2014. szept. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!