Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött intenzíven nem...

Koraszülött intenzíven nem alszik az ügyeletes orvos?

Figyelt kérdés

Itt olvastam valahol, ha jól emlékszem, hogy fenn kell lennie. Már ha ez tényleg így van... mert én eddig úgy tudtam, hogy alszik, csak akkor keltik fel a nővérek, ha baj van.


A neten semmit nem találtam, csak szimplán érdekel, ezért tettem fel a kérdést.


Itt miért nem alhat, ha máshol igen? (ha ez igaz)


Gondoltam, akinek volt babája ilyen osztályon, hátha jobban tudja. Ez az osztály a PIC más néven vagy mi.



2014. szept. 15. 22:15
 1/5 A kérdező kommentje:
Pl. én voltam gyakorlaton belgyógyászaton, ott is alhatott éjjel az ügyeletes és más osztályokon sem hallottam ilyet még őszintén szólva :/
2014. szept. 15. 22:17
 2/5 anonim ***** válasza:
PIC-en (Perinatális Intenzív Centrum) dolgoztam.Alszik az orvos is.Akkor keltettük fel,ha munka volt.Amugy pihent a szobájában.
2014. szept. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha munkajogilag ügyelete van, ami 16 óra vagy több folyamatos bentlét, akkor alhat. Ha műszakot lát el, ami 12 órás, és utána haza megy, akkor nem. Műszak az állandó felvételes osztályokon szokott lenni, pl. sürgősségin.
2014. szept. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Nálunk ez egy teljesen külön osztály, a sima szülészeten nincsenek gyerekek lélegeztetőcsővel a szájukban.

Ne hasonlítsd össze az intenzívet egy sima osztállyal.

Az intenzíven 2 nővér és egy orvos ott ül a pultnál folyamatosan és nem alszanak, sem a doki sem a nővérek. És egyébként telefonon folyamatos kapcsolatban vannak a szakorvossal, ha pont nem ő van ügyeletben."


Ez volt, ahol olvastam. ???

2014. szept. 15. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk alszanak. Annyira kevés doki van, ha nem aludhatnának, összeomlanának, így is alig bírják a munkát.
2014. szept. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!