Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zalaegerszegen szült anyukák!...

Zalaegerszegen szült anyukák! Ki segített a szülésnél többet, a szülésznő vagy az orvos? Fogadott vagy ügyeletes volt? És ki volt a szülésznő, orvos? Elégedettek voltatok velük? Van lehetőség gátvédelemre, állva szülni stb?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fogadott orvosom volt és szülésznőt is fogadtam, Az orvos óránként megvizsgál és kész, a szülésznő van ott veled, és ő veszi ki a babát. Általában az orvosok vágnak, egy orvos van, aki pártolja a gátvédelmet. Ha fogadsz szülésznőt, akkor vele meg tudod beszélni a gátvédelmet. Állva szülésre nincs lehetőség, amikor eltűnik a méhszáj, akkor fel kell feküdni és a lábadat kengyelbe rakják.

Én januárban szültem, gátvédelemmel.

2014. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem a legtöbbet a szülésznő segítette, nagyon jó kapcsolatom volt vele már szülés előtt is. Fogadott orvosom és szülésznőm is volt. Indított szülésem volt, az orvos burkot repesztett aztán jött bizonyos időközönként nézni hogy állunk majd a kitolástól végig bennt volt, volt gátmetszésem is, meg varrt. A szülésznő szinte végig ott volt, bíztatott fogta a kezem ha kellett maszírozta a hátam. Vajúdásnál végig rajtam volt az nst szóval vagy feküdtem vagy labdára lehetett még kiülni. Én nagyon elégedett voltam az orvosommal és a szülésznővel is, az osztályon is többször megnéztek hogy vagyunk a picivel. Azt mondják az orvosok nem nagyon foglalkoznak itt a gátvédelemmel, nem tudom igazából az volt a legkisebb bajom.
2014. júl. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Neveket tudnátok írni, akár privátban is?

2014. júl. 11. 18:20
 4/8 anonim ***** válasza:
4 gyermekemet szültem meg a Zalaegerszegi kórházban, hármat ugyan annál a fogadott orvosomnál, a 4.-et másik fogadott orvosnál, 3 spontán szülésem volt, a negyediket indították 13 óra vajúdás után lett sürgősségi császár, a másik háromnál vágtak, fel sem merült a gátvédelem, sőt a negyediknél is akart vágni az orvos, ha sima szülés lett volna, előre mondta. Előkészítenek, borotva, beöntés, zuhanyzás Fel kell feküdni a szülő ágyra Oxtitocin minden mennyiségben, megrepesztik a burkot, ha előtte nem reped meg, végig az ágyon kell feküdne, fel nem kellhetsz, csak egyik oldalról a másikra engednek fordulni. A szülésznő az aki ott van és ő segít többet, a dokik csak óránként bemennek és megnézik hogy áll a méhszáj!
2014. júl. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok

Ha van fogadott szülésznő akkor nem kell az ágyon feküdni. Felkelhetsz és labdán is lehet vajudni. Nagyon jó, gyorsabban tágulsz, mert a baba feje is nyomja a méhszàjat

2014. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok én is felkeltem, kiültem a labdára.
2014. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elsőt 2010-ben szültem ügyeletben. Beöntés, borotválás, aztán bekötötték az oxit, burokrepesztés, végig feküdni kellett, elég szar volt. Gátvédelem abszolút a szülésznőn múlt, a doki már vágott volna.


Másodikat 2012-ben szülten, akkor megfogadtam a szülésznőt akivel az elsőt szültem. Teljesen más volt az egész, végig velem volt (csak miattam jött be, szóval rá is ért szerencsére), beszélgettünk, egyeztettük, mit szeretnék és abból mit enged a kórház "szokása". Még a borotválást is megúsztam, mert megígértem, hogy nem kell majd vágni. :) Labdán is ülhettem a folyamatos CTG ellenére, de az a burokrepesztés után már nem esett jól, úgyhogy végig álltam a vajúdás alatt, csak akkor feküdtem le ha vizsgáltak. Oxi sajnos itt is volt. Gátvédelem tökéletes lett, a doki szó szerint két dolgot csinált össz-vissz: burkot repesztett, aztán miután megszületett a lányom, odanyújtotta a szülésznőnek a tálat, amibe a méhlepényt tették. :)


A szülésznőt most a harmadik várandósságom elején is megkértem, hogy "szüljünk együtt", nyár végére várjuk a babát.


Szülni sajna nem engednek máshogy, csak leszíjazott lábakkal, háton fekve.


Ha akarod, szívesen megírom a szülésznő nevét, tiszta szívből ajánlom. És azt is gondolom, ki az a nem kedves szülésznő, akit valamelyik válaszoló említett. A dokikat is megírom ha gondolod, mivel a kórházba jártam/járok be sztk-s rendelésre, így már minden dokival találkoztam, kb minden hónapban más vizsgál meg...

2014. júl. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" És azt is gondolom, ki az a nem kedves szülésznő, akit valamelyik válaszoló említett"


Senki nem említett " nem kedves szülésznőt"

2014. júl. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!