Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire baj, ha egy 9 hónapos...

Mennyire baj, ha egy 9 hónapos baba még nem fordul meg?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok a véleményekre... Nekem egy babám van, kislány. 10 hónapos,a 38.hétre született teljesen egészségesen. Unokanővéremnek (szomszédban lakik) kisfia van, szinte egyszerre születtek,csak az övé 40. hét után.

A kisfiú még egyszer sem fordult át egyedül, csak segítséggel hasról hátra. Valamennyire figyeli a beszédet, mosolyog. Ennyi. A mutatott tárgyat nem veszi el, hason fekve kb. 45 fokig emeli a fejét. Fizikailag és mentálisan egészséges, teljesen épp!

Lehet az az oka, hogy unokanővérem nem foglalkozik vele eleget? Igazából sosem volt kézben, csak büfizni. Egész nap a pihenőszékben ül magára hagyva. Este 7-kor leteszik az ágyba, aztán valamikor elalszik egyedül.

Nem szóltam és nem is fogok, az ő gyerekük. Egyszerűen csak érdekel. De olyan furcsa ez a helyzet, már nekem kellemetlen, hogy mások is látják a különbséget. Az én lányom "menetrend szerint" csinált minden új dolgot. Ő már totyog előre kézen fogva, pápát int, apára apát mond (semmi másra nem mondja), "beszélget",kezd haladzsázni, stb...

Nem vagyok tapasztalt anyuka, azért kérdezem... Viszont kellemetlen így barátokkal, ismerősökkel lenni, vagy játszótérre menni.

Egyébként azt mondja, hogy a gyereke lusta megfordulni, meg dagi is (kb 8,5 kg) és ez nem baj, behozza majd a lemaradást.

Ez igaz? Ennyire különbözők a babák?



2014. szept. 16. 13:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Ez már baj. Az, hogy nem fordul meg, az attól lehet, hogy mindig a székben ül szerencsétlen. Az, hogy nem fogja meg a tárgyat már mástól is lehet. Én lehet, hogy beszélnék az unokanővéreddel. Védőnő??? Hol van ilyenkor???
2014. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországon abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy rendszeresen látja a gyerekeket a védőnő és a gyerekorvos és majd ők a megfelelő helyre irányítják, ha szerintük le van maradva a mozgásfejlődése. Mindenesetre az biztos, hogy ez nem a szülők hibája. Azt meg végképp nem értem, hogy neked mi ebben a kellemetlen.
2014. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

9 hónaposan még nem fordult meg???

Az en fiam sem mondható hűde gyorsnak, de 9 hónaposan már felállt ő is.

Ott vmi nincs rendjén szerintem! :-(

2014. szept. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A védőnő is azt tanácsolta nekik, hogy tegyék szőnyegre, játékok közé. Beszélgessenek vele, ének, mondóka stb... Doki is elküldte ide-oda (ortopédia, szemészet, hallásvizsgálat ilyenek), nincs baja a gyereknek.

Az anyának rögzült egy napirend, azon nem hajlandó változtatni. Ez alatt azt értem, hogy ellátja magát, elpakol, főz, vasal, vásárol. A baba meg várjon a sorára, nehogy el legyen kapatva. Nem szólhatok bele, nincs jogom hozzá. Közvetlen veszélyben nincs a gyerek (mert azt jelenteni kell).

Kettes válaszoló!

Csak én érzem magam ilyen hülyén, nem tudom, miért! Mégiscsak az unokanővérem, biztos rosszul esne nekem, ha más gyerekét dícsérnék, gratulálnának, milyen ügyes....az enyém meg ott figyelne háton fekve a kocsiban...

De lehet, hogy igazad van, tulajdonképpen ő ezt lesz..ja, akkor engem mit izgat. Az enyém ügyesen fejlődik, inkább büszke leszek rá :)

Ettől még egyikünk sem jó vagy rossz anya gondolom...

2014. szept. 16. 14:05
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

A legfontosabbat kihagytad a kérdésből, de végül is csak leírtad:


Doki is elküldte ide-oda (ortopédia, szemészet, hallásvizsgálat ilyenek), nincs baja a gyereknek. EZ A FONTOS!

Ennyi szakember biztosan megtudta már állapítani, hogy nincs gond. Ezek a fejlődési dolgok nem olyan dolgok, hogy megműtik vagy majd adnak rá gyógyszert. Ha nincs baj, nincs mit tenni a szülőnek is türelmesnek kell lenni. Az anyukája meg jobb is, hogy nem dob el kapát-kaszát, csinálja a normális kerékvágásba a dolgokat.


De egyébként nem értem miért írtál ki ilyen kérdést. Most előbbre vagy vele, hogy rácsodálkozol, hogy a tiéd milyen ügyes a másiké milyen lemaradt, vagy mi? Szerintem a magadéval foglalkozz és neki örülj, ne másokén csücsöljön a szád! Még neked is lehet a gyereked minden erőfeszítésed ellenére is lemaradott tanulásban, akármiben. Tudod egyszer fenn, egyszer lenn.

2014. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
50%

73%os, remélem ilyen felfogással nem nevelsz gyereket! Persze, sz@rjuk lr a gyereket, első a takarítas... Felháborító...

A lényeg: az autizmus első tünete is lehet, hogy nem forog, nem nyúl a tárgyak iránt! Ezt a doki pontosan csak 3évesen tudja megállapítani, de addig is rengeteget kellenne foglalkozni egy ilyen babábal.

A jobbik eset, ha "csak" nem foglalkoznak vele és amiatt van lemaradva. Simán lehet, hogy azért nem forog, mert egész nap egy pihenőszékben van. Az már nagyobb probléma, hogy nem nyúl a tárgyak után.

Én is hasonló helyzetben voltam. Barátnőmmel egyszerre szültünk és a kisfia egész nap a pihenőszékben volt, mert a barátnőm tvzett, olvasott stb. Mondta is, hogy mennyire nyugis baba, milyen jól elvan egyedül. Szerencsére ott a védőnő szólt, hogy valami nem stimmel, mi is mondtuk neki, hogy picit le van maradva. Szerencsére nem sértődött meg, belátta a hibáját, összekapta magát és Dévény tornára járnak azóta.

2014. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
Azt honnan tudjátok, hogy a rokonotok, vagy barátnőtök gyereke egész nap mit csinál, vagy hol ül, mennyit foglalkozik vele a szülő? Napi 24 órába sasoljátok őket?
2014. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

6-os válaszoló, ha figyelmesebben olvasnál, akár felfoghattad volna, hogy megvizsgáltál szakemberek a kérdező által kérdezett gyereket. Azért ugye így, hogy mindenki egészségesnek látta, nem akarod autistának hinni?


Amúgy így van, ti napi 24 órában látjátok a gyereket? Nem mindenki mások előtt foglalkozik, meg szeretgeti a gyerkőcét.

2014. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló!

Legközelebb kérlek olvasd végig a kérdést, még mielőtt leírnád a mocskolódást és a sértő véleményedet a dolgokról. A 4. sorban leírtam, hogy egészséges gyerek... Azt is kiemeltem, hogy ettől én nem ítélek el senkit, egyszerűen csak arra voltam kíváncsi, hogy ilyen esetben probléma-e, ha le van maradva a fejlődésben. Az utolsó két sort is olvasd el...

Azért is érdekel, mert talán lesz olyan normális válaszoló, aki fel tud világosítani abban, hogy ez a szülő hibája lehet-e, vagy egyszerűen csak ilyenek a babák...különbözők...

Nem írtam olyat sem szerintem, hogy én azzal villognék, hogy az enyém miket tud, sőt, normálisan fejlődik.

Ha nem a közeli hozzátartozóról lenne szó, akkor nem érdekelne.

A többieknek köszi a kultúrált kommenteket.

2014. szept. 16. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:
40%
Nyugodtan pontozzatok, aki ezen éli ki magát! Szerencsére nem a % után kapom a fizetésem :)))
2014. szept. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!