Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 2,5 hónapos babám...

Mit tegyek? 2,5 hónapos babám alig alszik egész nap. Összesen maximum 1-1,5 óra, az is szétszórva. Nagyon álmos, fáradt, nehezen alszik el, és hamar ébred (5-10 perc).

Figyelt kérdés
Altatom cicin, karban, dédelgetve, ringatva, babakocsiban, mindegy. A kendőt nem viseli el. Éjjel mellettem alszik, mert annyira éber, hogy szoptatás után nem tudom visszatenni a bébiöbölbe sem. Este a legrosszabb,3-4 órát szenvedek, mire nagy nehezen elalszik. Sokat sír. Mi tehetnék, hogy könnyebb legyen?

2014. szept. 13. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a helyzet. Teljesen tanácstalan vagyok én is...
2014. szept. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi is 2,5 hónaposak vagyunk. Nem a legjobb alvó és már én is sok mindent próbáltam. Ami nálunk bevált, ha már elaludt, hogy ne keljen fel olyan hamar: ha leteszem, akkor egy összetekert plédet teszek a feje búbjához(észrevettem, hogy szereti, ha a buksijához ér valami és a védőnő is mondta, hogy a babák szeretik), így tovább alszik és nyugodtabban. Másik ami sajnos nem a legjobb megoldás, de ha azt szeretném, hogy pihenjen valamit, akkor muszáj, a babahordozóban 1-2 órát is alszik, valamiért imádja, csak én nem. És váltogatom milyen pózban teszem le. Hogy könnyebben elaludjon? Hát az passz. Nekem is nehezen alszik el és a fenti dolgok sem jönnek be mindig.
2014. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
marmint ejszaka sem alszik?? ha 24 orabol 2.5 orat alszik az nagyon gáz, ki kell vizsgaltatni. legalabb napi 10 ora alvas... 6 ora alatt meg már kóros.. az enyem is csak 1-2 orat alszik nappal de ejjelt.vegigalussza 2 honaposan, igy kb 9-10 orat alszik egy nap
2014. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rohanj rogton orvoshoz. Mikor ennyi idos volt a fiam neki is volt egy ilyen idoszaka (1-2 het). Aztan elmult es aludt szepen.
2014. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekünk kb. 3 hete tart, de lehet kicsit több. Éjszaka alszik (este 11-től reggel 6-ig kb.), de csak úgy, ha mellette vagyok. Sokat felébred így is, de ha mellette maradok, akkor nem sír. Van kiságya, bébiöböl, de nem tud olyan mélyen elaludni, hogy vissza tudjam tenni :(
2014. szept. 13. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Kitartást! Én babám is rossz alvó kb 3 hónapos korától, nagyon hasonlóan mint a tiéd, de már 8 hónapos és most kezd kialakulni valamiféle ritmus, szóval halványan ugyan, de kezd javulás látszani, idővel jobb lesz. Nekünk is mindig változik hogy mi altatja el, ha valami 2 napig beválik harmadik nap már nem. Ahogy fejlődik viszont a mozgása egyre jobban ekfárad.
2014. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is 2,5 hónaposak vagyunk. Az első időkben Veronika is rossz alvó volt, de észre vettem, hogy ha hasra rakom nagyon jól alszik! Az éjsza nem ébred fel este fél 10-től alszik olyan 7-ig,cici és utána 9-ig fél 10-ig alszik. De napközi alvás nekünk se nagyon van,kb 10-20 perceket alszik csak.
2014. szept. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!