Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen izmok szükségesek a...

Milyen izmok szükségesek a hátról hasra forduláshoz?

Figyelt kérdés
Szegényem egyfolytában próbálkozik de nem megy még neki és állandóan elsírja magát ha nem sikerül. Gondoltam tornával segítenék neki "izmosodni" hozzá de nem tudom ehhez főleg melyik izomcsoport kell.
2014. szept. 19. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt így szeritnem nem tudod. De tudod ösztönözni akár egy kis segítséggel hogy ráérezzen.

feküdjön hanyatt, tarts neki valami érdekességet. Várd hogy a szemével figyeljen rá, a lényeg, hogy figyelje végig. Aztán elkezni a fejét forgatni ahogy elhúzod előtte a tárgyat. A kezével biztos kalipál majd. a lábát segítsd átemelni. Ellentétes lábat mint amerre fordul, aztán kicsit a hátát is birizgáld.

Valahogy így kéne. Nekünk is kellett, de már nem emlékszem mindenre :)

2014. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felesleges segíteni, jobb, ha maga jön rá. Ha 7 hónapos koráig se sikerül neki, akkor viszont otthoni laikus fejlesztgetés helyett neurológus - ő meg elirányít célzottan szakemberhez.
2014. szept. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az oldalra fordulás már megy?
2014. szept. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2014. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Oldalra már megy neki igazából a teljes forduláshoz se sok kell úgy látom. Még korban bőven ráér, 4 hónapos, csak mindig úgy megsajnálom ahogy erőlködik és a végén elsírja magát :-( Normális hogy így kiborul hogy nem sikerül neki?
2014. szept. 19. 18:01
 6/6 anonim ***** válasza:

A "hiszti" sajnos normális :), lehet ő ilyen türelmetlen. Egy-két hónappal nagyobbaknak szokták azt javasolni, hogy ráfekteted egy takaróra, aminek az egyik végét kicsit óvatosan megemeled és akkor óhatatanul átgurul, ráérezve mit hova is kéne raknia közben.

Az én kisebbikem már 2 hónaposan eljutott a 90 fokig, most majdnem 4 hónaposan pedig már egyszer-kétszer kétszer átfordult, de inkább csak megijedt tőle, és azóta is állandóan elakad és csak erőlködik. Nagyobbikom anno 6 hós koráig meg nem is próbálkozott, elvolt, ahogy leraktam (még fekve szopi közben is csak háton), aztán fél évesen egy hétig csak forgolódott és ezzel "kipipálta".

2014. szept. 20. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!