Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki aki festett már gyereks...

Valaki aki festett már gyerekszoba falára mesefigurákat, vagy akármit, tudna segíteni h. milyen festéket érdemes venni? Milyen eszközök szükségesek? Milyen ecset, esetleg valami jobb minőségű tempera is jó?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én Giotto vízfestéket és valami nagyon jó temperát használtam, arra már nem emlékszem, mi Más eszközöm nem volt, szabadkézzel festettem. Nem tudom, Te mit szeretnél ábrázolni és mekkora a gyakorlatod, ügyességed, de ha kezdő vagy, érdemes grafitceruzával halványan felrajzolni, vagy sablonnal dolgozni. Sok sikert!:)
2012. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
halottam olyat, hogy odavetitették a falra amit szeretnének és azt rajzolták körbe.
2012. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát jo a tempera is...az eszközökön az ecsetet értettem, h. milyet, de gondolom majd azt kitapasztalom festés közben!Tehetségem van hozzám, szabadkézzel akarom én is festeni,a vetítő elég sokba kerülne:):)Köszi a válaszokat!!
2012. júl. 4. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ecsetkészletben sokféle méret van, egész vékonytól a legvastagabbig. Az jó lesz.
2012. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én vettem kb egy ezresért ecsetkészletet, volt benne sok fajta ecset, sé vettem a nagy dobozos temperát és kész:-) Egy tálcára kinyomtam a temperát festés közben, és mint 'pikásszó'...gyártottam a remekműveket.

Azért is választottam a temperát, mert ha át akarom szinezni a szobafalat azt le tudom mosni.

2012. júl. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én vettem egy doboz fehér diszperzit festéket és hozzá való több színű színezőpasztát és abból kevertem a színeket. Nagy falfelületet festettem, a temperával semmire nem mentem volna, nagyon sok kellett volna, és így a fehérrel tudtam világosítani keverni a színeket.

Kellett sok ecset, pici tálkák vagy tálca amin a színeket kikevered és kész.


Én azóta átfestettem a szobát és a festéket nem kellett levakarni a falról, rákentem a választott színű falfestéket, még a fekete színezőpasztát is tökéletesen eltüntette már az első réteg.

2012. júl. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, jó a tempera én is azzal csináltam, csak a kérdés, hogy utána szeretnéd-e a falat mosni, mert az bizony elkenődik! Ha moshatóra szeretnéd csinálni ajánlom az akrilt!

Üdv

2012. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fghj cvbn válasza:

Mi a feleségemmel úgy csináltuk, hogy valami diszperzites alapba nyomtunk szinezőpasztát, de sötétebb színeknél használtunk szinezőpasztát magában is. ceruzával előrajzoltuk, aztán tenyérnyi széles ecsettel (festékboltból hoztuk) kinagyoltuk, és végül a rajzóráról maradt öreg ecsetekkel csináltuk a finomabb dolgokat.

Szerintem ha nagy figurákat fetesz (mi Frakkot rajzoltunk macskákkal, meg Károlybácsival), akkor ez a jó, ha sok apró és főleg részletes valamit szeretnél (egy ismerősöm tündéreket fetett virágok, indák, fűszálak, pókhálók meg hasonló finom dolgok közé) akkor jobb a tempera.

2012. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!