Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha első baba után 1 évig...

Ha első baba után 1 évig depressziós voltam, számítsak arra hogy a második után is az leszek?

Figyelt kérdés

Kisfiam születése után depressziós lettem. Eleinte nem hittük, hogy ez a bajom de lényegesen megváltoztam. Kisfiam 10-11 hónapos volt amikor már orvoshoz akartam fordulni, de előtte kipróbáltam egy-két homeós bogyót és vitaminokat szedtem, mire kisfiam betöltötte az 1 évet jobban lettem. Próbáltam mindent pozitívan kezelni, többet pihentem, férjemmel nagyon sokat beszélgettünk, mindent kibeszéltem magamból és ezáltal tényleg jól lettem.

Nem akarom túl részletezni, nem a kritikus depressziós voltam aki öngyilkosságra gondol stb... nem volt ennyire vészes.

Kisfiam 1 éves kora óta élvezem újra az életet és tudok örülni dolgoknak.

Ekkor tudtuk meg hogy újra terhes vagyok, persze félek, hogy ez most újra megismétlődik. Nagyon rossz volt az első 1 év kisfiam születése után, nem szeretném most a második baba után is ezt végig játszani.

Esélyes hogy újra elsüllyedek, vagy lehet hogy most sokkal jobban bírom majd a strapát és ezáltal a depresszió sem jön ki rajtam? Vagy törvényszerű hogy újra depis leszek?

Hogy előzhetném meg?

Azt megbeszéltük a férjemmel, hogy ha úgy érzem hogy újra elkapott a depresszió, azonnal orvoshoz fogok fordulni mert annak nincs értelme hogy még egy évet zombiként töltsek, tönkre téve a gyerekeim életét, a férjemmel való kapcsolatunkat, de jobb lenne megelőzni...


2014. szept. 25. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minden fejben dől el és gondolj arra,hogy más meg azért depis,mert évek óta próbálkoznak és nem jön össze a gyerek. Én ehez a táborhoz tartoztam. Most,hogy végül is minden percet élvezek vele és édes tehetnek fogom fel az egészet. Ne érts félre nem bántani akarlak csak ez is egy felfogás és hátha segíteni fog.
2014. szept. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom már most érdemes szakemberhez fordulni, aki segít erre felkészülni. Szerintem 2 gyerekkel még durvábban kijön...gondolj bele már nem csak egyhez kell felkelni, kevesebbet tudsz pihenni, stb!
2014. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocsi de ez a telefon. Szóval azóta szültem és édes tehernek fogom fel a dolgokat
2014. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden fejben dől el, de ez pl baromira nem. Hormonok, fáradtság vitaminhiány...Én is de szeretnék reggel hulla zombiként miközben éjjel 2 órát sírt a fiam fülembe úgy ébredni, hogy de édes teher. Hát a fenét, csak aludni akarok még és még, és hagyjon mindenki békén!
2014. szept. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is depressziós voltam a fiam születése után, pszichiáter kezelt.

Most várom én is a másodikat, sokan aggódva kérdezik, nem félek-e, hogy újra megtörténik.

Az az igazság, hogy nem. Azt szoktam mondani, hogy a sz.ar szülést és a sz.ar gyermekágyat már kipróbáltam, most sokkal jobb lesz.

Annyiszor mondtam már, hogy én is elhiszem, kétszer nem léphetek ugyanabba a bilibe.

Egyébként nekem is Schüssler-sók, homeós bogyók segítettek, végül nem kellet gyógyszert szednem, így nem apasztották el a tejemet.

2014. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Én is Schüssler sót és homeós bogyókat szedtem, azoktól lettem szerintem jobban anno.

Én sem gondolnám, hogy fejben dől el. Én amúgy egy nagyon pozitív ember vagyok, imádom az életet stb... mégis olyan szinten magamba voltam zuhanva szinte egy évig hogy nem ismertem magamra.

Mintha kívülről néztem volna magam és mindig megállapítottam hogy ez nem én vagyok, én ezt nem akarom, újra a régi önmagamat akarom. Sokat sírtam a férjemnek is hogy vajon miért vagyok más, vissza akarok mindent kapni az életemből.

2014. szept. 25. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem ki fog jönni a màsodiknàl is, ha eleve hajlamos vagy rà. CEleve kicsi lesz a korkülönbség. Mindent egyszerre kell majd csinàlnod mmintha ikrek lennének. Ha a pici sírós lesz, akkor éjjel srm tudsz pihenni,nappal pedig a nagyobb miatt nem.

Amúgy szerintem most is csak a terhesség létrejötte miatti hormonvàltozàs utàn érzed, hogy elmúlt a depid. Szerintem is már most jobb szakembert keresned. Szülés után legyen aki segít a két picivel!

2014. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, milyen bogyókat szedtél?

Szerintem a Schüssler sókat már az elején nyomhatod. Két kisgyerekkel egy edzettebb pszichéjű embernek is rohadt nehéz. De jó, hogy ezt tudod. Idejében tudsz reagálni, ha kell.

2014. szept. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm esett mély depresszióba az első szülése után. Neki akkor hónapokra volt szüksége, hogy összekaparja magát. Még nem volt 2 éves a kislánya, amikor már újra babát várt. Ő tudatosan készült a depire, orvoshoz járt beszélgetni, a pszichiáterével már jó előre kitalálták, hogy milyen diligyógyszert fog szedni végszükség esetén. Hát, szüksége is volt a nyugtatókra szülés után. Újra depis lett, de hamar túljutott rajta, mert tudta, mire számíthat. Egyedül szoptatni nem tudott a gyógyszerek miatt, vmint visszaszokott a cigire. Hát ennyi. Menj el minél előbb dokihoz!
2014. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem igen is fejben dől el. Nekem sem alszik egész nap a babám este 3-4 szer felkel úgy,hogy 10kor alszik el és 6 kor már fent van huzamosabb ideig. Napközben egyszerre csak 20-30 perceket alszik. Mellette ott a 3 éves izgága fiam 5 percre nem lehet lelőni. Plusz a férjem szóval nincs fenékig tejfelbe az életem mégis a legcsodálatosabb dolognak élem meg és igenis édes tehernek tartom,mert nélkülük semmit sem érne az életem,azért születtem,hogy anya legyek. Nem rosszból írtam csak próbáld meg így felfogni a dolgokat ahogy előbb leírtam. Nem vetem meg a depresziós nőket csak senkinek sem könnyű és ha este felkell kelni akkor felkell kelni.
2014. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!