Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szemüveges anyukák! Hogyan...

Szemüveges anyukák! Hogyan oldottátok meg, hogy a baba ne azzal legyen elfoglalva, hogy a szemüveget próbálja lerángatni rólatok?

Figyelt kérdés

Ha leveszem, mielőtt játszok vele, akkor is csak azt keresi, hová tettem. Minél jobban "tiltom", annál jobban érdekli. Odaadtam neki megnézni, de elég veszélyes, mert apró csavarok vannak benne, a szájpadlását is megszúrhatja stb. Ha a régi szemüvegemet adnám neki, akkor meg azt hinné, hogy egy játék, amit bármikor elvehet. Vagy hagyjam és majd megunja?

(szemüveg nélkül nem tudok egész nap lenni, mert ahhoz rossz a szemem, lencsétől meg begyullad ha egész nap használom)



2014. szept. 29. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Míg nem olvastam az utolsó mondatot a lencsét javasoltam volna...


Szerintem amikor nyúl a szemüvegedhez szólj rá, hogy nem szabad. Nem lesz egyszerű, de legyél következetes és ne engedd neki. Meg fogja tanulni

2014. szept. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem vettem le, ha felé nyúlkál, akkor azt mondom, nem és elfordítom a fejem. Nem nagyon érdekli, néha elkezdi levenni, de már szépen visszaadja, ha kérem. 11 hónapos
2014. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindig rájuk szóltam, ha piszkálták. 3 gyerekem van. Már az első születése előtt bőven szemüveges voltam.
2014. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen problémám, egyszer megengedtem, hogy levegye, megnézte, aztán soha többet nem érdekelte. Sőt, ha nincs rajtam, akkor követeli, hogy vegyem vissza! :D Igaz, már 4,5 éves. :)

Úgyhogy szerintem az a baj, hogy tiltod, tudod, a tiltott gyümölcs mindig édesebb. Hagy vizsgálja meg, nagy kárt úgysem tud benne tenni, max összemaszatolja :)

2014. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik gyerekem sem piszkálta, amikor nagyon picik voltak egyszer kétszer előfordult,hogy le akarta venni, mondtam,hogy nem szabad,és elfordítottam a fejem, utána nem volt ebből gond!
2014. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 hónapos, kb egy hónapja jött rá, hogy az nem a fejem része. Kétszer villámgyorsan lekapta és átdobta az ágyon. Azóta jobban figyelek, ha nyúl felé, akkor elfordítom a fejem - ha nagyon gyors és rámarkol, akkor meg megfogom a csuklóját és óvatosan kihúzom a kezéből.


De az is bevált, hogy leveszem és elteszem valami mögé, így nem keresi, mert nem látja. Pl ágyon ráteszek egy párnát.

2014. szept. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egy megfelelő optikus tudna neked speciális kontaktlencsét ajánlani, nem hiszem hogy az összes típustól begyullad a szemed ( ha igen bocsi, de ilyenről még nem hallottam). volt nekem is olyan amitől egyfolytában viszkettem, de írtak fel más típust.

amióta azt használom szemüveg helyett sokkal jobb, kényelmesebb játszani a babával, forgatni, rázni a fejem, imádja (régen nem tudtam ilyeneket mert mindig leesett tőle a szemüvegem a fejemről :-D).

2014. szept. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos fiam is érdeklődik a szemüvegem iránt. Egyszer megnézhette, de többször nem. Amikor látom, hogy szeretné levenni, akkor rászólok, hogy nem szabad és nem engedem neki. Sajnos én speciális eset vagyok, az én szememre nem tudnak kontaktlencsét gyártani,így marad a szemüveg.
2014. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!