Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 11 hónapos baba nem...

Lassan 11 hónapos baba nem mászik!? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már felállt és onnantól csak menni akar, pedig nem tud csak ha fogom a kezét. Vezetgetni sem akarom, de ha nem fogom meg és megyünk akkor kiveri a raplit és torkaszakadtából sír. Amit én nem szeretek,mert nagyon életvidám baba. Kúszik, szépen fordul mindkét oldalra, bútorba kapaszkodva szépen feláll, de mászni nem tud. Mit csináljak?

Orvosa szerint minden rendben van. Kicsit később érő típus.


2014. szept. 29. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Mászasd! Tedd le a padlóra hasra, támaszd meg a talpát el fogja magát rúgni.

Vagy a bokájánál fogva gyakoroltasd vele a mászómozdulatokat.


Sokat-sokat, hidd el, segíteni fog - az én bébiszittelt kislányom kb. egy hét alatt mászott.

2014. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs. Az én lányom ugyanilyen volt, egy centit sem mászott soha. 10 hónaposan állt fel, aztán szépen minden lehetséges dologba megkapaszkodott és lépegetett. 12 hónaposan indult el.Nem törvényszerű, hogy mászniuk kell! Ne aggódj, minden rendben van vele!
2014. szept. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel kúszik, ezért nem akkora probléma, ha nem mászik.

A másik: ne vezetgesd. Ha sír, sír, majd rájón, hogy lehet széket is tologatni. Vegyél neki egy járássegítőt.

2014. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!