Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy az én babámat,...

Létezik, hogy az én babámat, aki 19 hónapos nem kötik le a Fisher Priceos formabedobók, nyomkodós játékok? Szerintetek nem korai neki a játékkonyha, játékmosógép, pénztárgép, vasaló? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Két nagy dobozban vannak a játékok,sok Fisheres,és más is,de nem szedegeti ki őket,a beillesztős puzzle sem érdekli nagyon, az építőkocka is csak rövid ideig,azt talán most kezdte felfedezni.Elég mozgékony gyerek,tehát szeret jönni-menni,ezért gondoltam a kiskonyhát,hogy már odaadnám neki. Esetleg egyszer-kétszer telefonál,de inkább az én telefonommal, az én lábasaimmal játszik,talán a Littlel People játék leköti,meg ha együtt gyurmázunk,már van ilyen hasábkrumpli kinyomó,pedig az is elvileg később való neki,de magától hozza oda nekem.Sok helyen azt látom hogy 3 éves kortól vannak a játékok, én nem is akarom sietettni,viszont szerepjátékokat úgy látom már játszana,mert utánozni akar.

2014. szept. 24. 13:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyi,hogy a könyveket azért hozza nekem,hogy olvassam,de egész nap rajtam lógna,mert egyedül nem köti le magát semmivel,ezért is gondoltam a fenti játékokat..
2014. szept. 24. 13:34
 2/9 A kérdező kommentje:
A rajzolás az egy picit talán leköti,krétái,filctolla vannak..
2014. szept. 24. 13:36
 3/9 anonim ***** válasza:
Két gyerekem van egyik sem szerette ezeket a formabedobókat pedig több fajta is volt neki! Viszont pl a játékmosógépet imádták :)
2014. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mi is már jóval 2 éves kor előtt kezdtük a gyurmázást. Nem minden esetben érdemes kivárni a 3 évet mert rá van írva, de felügyelet nélkül nem érdemes ilyennel pl gyurmával játszani hagyni.

Nekem az ameglátásom a fp játékokkal, hogy egész picinek jobban érdekelte a fiamat. Valahogy túl giccsesek, jobban bejön egy életszerűbb játék, mint egy fp ami tiszta csilli villi és mindenképpen mond valamit. Ahogy írod a mi telefonunk jobban érdekli mint a giccses dumálós, zenélős fp telefon, de amúgy azt fél évesen imádta :)

Már inkább a normálisabb játékok tetszenek neki, most amúgy 2,5 éves, és a favonat, amihez vannak sínek ezek kötik le nagyon. Szeret főzőcskézni is.

Nyugodtan vegyél neki fa vonat szettet én már 1,5 évesen vettem neki, pedig 3 éves kortól van..... amúgy a bölcsibe is van és oda is kicsik járnak.

Annyi idősen mint a tiéd az enyémet is a "rajzolás", gyurmázás kötötte le inkább. Vegyél neki színes krétákat és menjetek le az utcára firkálni :)

2014. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja egyáltalán nem korai a babakonyha!!!!

Nekünk ugyan nincs, de játszóházba nagyon szerette már 2 éves kor előtt is. Ha van helyetek mindenképpen jó.

Pénztárgép szerintem kicsit később érdemes, mikor már tudok kicsit szerepjátékosan játszani. Kipakolni a kosárból és beblokkolni, mint a közértbe. Még egy fél évet én várnék vele a helyedben.

Amúgy ezek a szerepjátékos dolgok akkor igazán jók, ha téged is lát ilyen munkában pl vasalás. Ha sosem látja hogy vasalsz akkor én nem vennék, ha lát ilyet akkor igen.

Mosógépen szintén nem vennék, mert inkább megengedem, hogy segítse a ruhákat bepakolni az igazi mosógépbe :) és akár ki is szedheti hogy segítsen a teregetésben :) Ja és amikor a mosógépen elindítom, akkor ő nyomhatja meg a gombot. Szóval ezért én feleslegesnek tartok egy játékot megvenni, ha van igazi is és felügyelettel nyugodtan nyomkodhatja :)

utolsó voltam aki a fa vonatot ajánlotta

2014. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

19 hónapos a kisfiam, soha nem kötötte le őt a fp játék, egyik sem, pedig van neki több is. Jelenleg ő is inkább főz és mos, vagyis viszi a szennyes ruhát és pakolja be a gépbe, vannak nagyobb autói, nagy kukás autója amire rá is tud ülni és azzal löködi magát, nagy rendőrautója, arra is ráül és megy vele, motorozik a teraszon, pakolja az apja szerszámait stb...

A formabedobó soha nem érdekelte, a kockák is csak ebéd közben kötik le.

2014. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20 hós a fiam, igazából semmi játék nem érdekli, nem köti le 5 percnél tovább.

A konyha szétpakolása, mosás, apja cuccai, kábelek, stb na, az érdekli és lekötné... :)

2014. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hú hát látom van már sok vélemény, tulajdonképpen akkor lehet maradok a Little People szettnél azt az egy Fishereset szereti,esetleg kipróbálom a fa vonatot amit írt valaki, a kis konyhája már megvan,mert úgy kaptuk használtan,csak még nem pakoltam neki elő:)
2014. szept. 24. 14:41
 9/9 A kérdező kommentje:
Jah és a vasalás,hát kövezzetek meg de örülök ha be tudom hajtogatni a cuccokat a szekrényekbe,így is egy halom áll itt amit össze kéne és mindig csak gyűlik sose érem magam utol,szóval vasalni csak ha gyűrött és megyünk valahova, de akkor is sokszor apa csinálja,mert ő szeret inget vasalni,otthon tanulta:)Szóval a gyerek ezt látja:)
2014. szept. 24. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!