Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap kínlódunk. Más...

Minden nap kínlódunk. Más hogy csinálja?

Figyelt kérdés
Két gyermekem (2 éves, 3 hós) van, itthon vagyunk segítségünk nincs. Reggel jó kedvűen kelünk, és elhatározom, hogy ez a nap más lesz. Aztán mivel mindkettő sír, nyűglődik, nyafog egész nap együtt vagy felváltva, így legkésőbb délre elfogy a türelmem és a lelkesedésem. Estére kitikkadok, beesek az ágyba és ennyi. Férjem fürdetésre ér haza, a kicsi 10-kor tud csak elaludni, vele elalszok én is. Másnap reggel 6-tól folytatódik a műsor. És ez így megy szépen körbe. Nincs baba-mama klub a környéken, a játszótér 30 perc távolságban, a szomszédok elég zárkózottak :( Autónk nincs itthon, kendőt próbáltam, a kicsi nem szereti. Hogy csináljátok?
2014. okt. 1. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:

De miért sírnak?

A nagyot már le lehet ültetni picit játszani, tv-t nézni, ő már "segíthet" neked teregetni, pakolni, főzni.

A pici alszik napközben?

Délután próbáld őket egyszerre lefektetni és akkor pihenj egy kicsit te is.

Nincs baba-mama klub?-kérd a védőnő segítségét és szervezzetek, nálunk így alakult.

2014. okt. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyit vannak a gyerekek a szabadban? Miért sír allandóan a nagyobbik?
2014. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A nagyobbik nyafog, nyűglődik, nem nagyon játszik egyedül, örökké engem rángat. A kicsi keveset alszik egyszerre, van, hogy 10-20 percet, max 30-at. Sokszor kimegyünk, de ott is megy a nyafogás :( Van homokozónk, kismotor, cúszda, de mindet unja a nagyobbik. A kicsi alig tud elaludni a nagyobbik hangerejétől. Tévézni nem szokott a nagyobbik, max. 10 perces mese a youtube-on.

Igen, jó lenne baba-mama klubot szervezni, kérdeztem is a védőnőt, de ő azt mondta, nincs ideje szervezni, helye sincs neki, de én szervezhetek nyugodtan, segít hirdetni. Erre végképp nincs időm :(

2014. okt. 1. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet egy picit féltékeny a nagyobb gyerköcöd. elég nagy már ahhoz, hogy elmagyarázd neki, hogy egy kicsit egyedül kell játszani, és ha a tesója elpihen tudsz vele foglalkozni. mi mondjuk a fiammal sok mindent együtt csinálunk. mosás, teregetés, néha segitt főzni.

neki mondjuk van egy plüss pandája akivel szívesen játszik. úgy kezeli mint a barátait.

szerintem nemsokára változik a helyzet. probálj egy napirendet kialaitani, mert ha jön a tél lehet rosszabb lesz ahelyzet.

de szerintem nemsokára megoldodik, csak ügyesen:)

2014. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha jol hasznalod a kendot nincs olyan pici baba aki ne szeretne. Probalj kimas kotest vagy gyakorold be jobban. Egy ilyen pici baba tuti jol ellenne es lenne idod a nagyobbra. Nalam ez valt be.
2014. okt. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, van szövött kenőm, rugalmas kendőm, egyik se jön be neki. A nagyobb szerette...

Igen, a kicsi azért sír, mert nem aludja ki magát, a nagy meg féltékeny és unatkozik is. Csak a megoldást nem lelem.

2014. okt. 1. 13:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kell túl sok idő a baba-ma klub szervezéséhez.

Meghirdetitek, hogy szerdán tízkor klub itt és itt, vártok mindenkit 0-6 éves korig.

A helyszín eleinte nálunk mindig valakinek a kertjében vagy a nappalijában volt, aztán a védőnő segített intézni a művelődési házba egy kis termet.

A gyerekek el voltak, mi beszélgettünk. Aztán volt akik már klubbon kívül is összejártak, vigyáztak egymás gyerkőcére.

Szerintem egy próbát megér, hogy ne legyél ennyire egyedül.

Vagy esetleg a nagyobb nem mehet bölcsibe vagy családi napközibe délelőttönként?

2014. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kicsit nem tudod kint babakocsiban tologatni, miközben a nagyobbik játszik és közben te is tudsz vele labdázni, rajzolni stb. ?
2014. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!