Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Máshol is óriási különbség...

Máshol is óriási különbség van a nappali és az esti altatás/alvás között?

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos.

Este leteszem a kiságyába és elalszik egy hang nélkül. Végigalussza az éjszakát. Ez szinte mindig is így volt. Amikor még szopizott éjjel, akkor is 1-2 alkalommal kelt fel, és utána egyből visszaaludt.

Na de nappal! Lerakom, utána 5-10 percig kiabál majd elalszik. 1/2 óránként ébred, és legalább 20 percet kiabál, majd megint alszik egyet, majd megint kiabál. Ez összesen kb 2,5-3 óra, amiből csak 1-1,5 órát alszik. Vagy annyit se. Ha bemegyek akkor is az van, de ha nem megyek be akkor is.

Miért lehet ez? Mit tudok tenni, hogy a nappali alvás ne legyen egy rémálom?


2010. jan. 21. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk fordítva van. Nappal berakom az ágyba, alszik 2 - 2és fél órát. Este nem lehet lelőni, tiszta dili lesz. Elég nehéz elaltatni. Éjjel ébred valamikor, és addig nem alszik vissza, amíg át nem hozzuk közénk, így féléjjel egyedül alszik, féléjjel velünk..

Nem lehet, hogy a te babádat zavarja valami, pl utcáról nappali zaj, nagy fény, vagy ilyesmi? Vagy melege van, vagy fázik? Vagy egyszerűen csak nem álmos, lehet hogy később kéne letenned aludni?

2010. jan. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Majdnem 14 hónapos baba, első vagyok.
2010. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam már én is, hogy zavarja valami hang. Na de mindig!? Fény nem lehet, mert redőnyös a szobája. 8 körül kel reggel, és ebéd után 1 körül viszem aludni. Este 8 után fürdés és alvás. Szerintem ez így jó. Vagy nem?
2010. jan. 21. 21:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Jól hangzik. Nálunk is ilyesmi: 7-fél 8-kor ébred reggel, nappal 12-től 2-2és fél órát, este 8 után valamikor elalszik, van hogy egyből, de van hogy csak 9-fél 10.
2010. jan. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted sem azzal van a baj. Tényleg nem tudom mi lehet. :(
2010. jan. 21. 22:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam akkor szokott nyugtalanul aludni, ha fázik. Ha elaludt, tegyél rá mégegy takarót. Játék, vagy könyv van az ágyában?
2010. jan. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy plüss van az ágyában, azt öleli magához. Egy kicsi oroszlán.

Fázhat? Télen is, nyáron is? És úgy is fázhat, hogy kb annyi ruha van rajta, mint éjjel? Holnap kipróbálom, hogy melegebben teszem le, mert bemenni nem tudok hozzá, azonnal felébredne.

2010. jan. 21. 22:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még tegyél be neki az ágyba egy-két játékot, amivel lehet babrálni. Pl kisautó, aminek nyitogatni lehet az ajtaját. Hátha nem akar rögtön elaludni és belemélyed a játékba aztán elakszik. Az én fiamat mindíg elalvás után lehet csak betakarni, mert rögtön lerúgja magáról a paplant, és amíg nem találja meg az alvó pozícióját addíg pedig nagyon sokat forgolódik. A Te fiadon rajta marad a pokróc, miután elalszik? Nem lehet, hogy Ő is leforgolódja magáról?
2010. jan. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ő nem tűri el magán a takarót, hálózsákban alszik. Ha takarni akarom, azonnal lerúgja.
2010. jan. 22. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!