Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit csinálok...

Szerintetek mit csinálok rosszul? -altatás

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 hónapos nappal tök jól és hamar elalszik,de az esti elalvás-altatás katasztrófa!!!Legalább 1óra,ha nem több.Ilyenkor járkálok vele,ringatom..el-elalszik meg látszik hogy nagyon fáradt,de nem alszik el.ha mégis csak akkor ha fogom.amint a kiságyába teszem kipattan a szeme és sír.ilyenkor kapja a cumiját,-kiköpi.cumi be-cumi ki...ez megy majd újra sír,ha felveszem elhallgat...Borzalom,hogy ez megy minden este-éjszaka...Már nem tudom mit tegyek,el vagyok keseredve...;-(((Mi lehet a gond és mi lehet a megoldás???
2011. okt. 27. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:

feküdjetek le az ágyra és szoptasd amíg bele nem alszik :)

egyrészt neki még este nagyon sokat kell ennie, hogy bírja a hosszú éjszakát, másrészt mindkettőtöknek kénylemesebb, harmadrészt nagyon rossz szokás a ringatás-járkálás

2011. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoptatás. Illetve később fektesd és fürdesd egy kicsivel, mikor már fáradtabb.
2011. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elsővel egyetértek, mindenben. A ringatásra rá tud szokni, a kiságyba beletéve simogasd, paskold a hátát, és jól be kell laknia este.
2011. okt. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tápszeres baba...elfelejtettem írni.Eddig 9körül szokott fürdeni majd utána enni,de ilyenkor 8órára teljesen túlpörgött-úgy vettem észre.délutáni etetés eddig fél5-5körül volt utána fél órát ha aludt majd folyamatosan fent volt este fél9-9ig-fürdésig.de ilyenkor már legalábbfél-1 órája ordít.ezért most előrehozom a utolsó etetést meg a fürcsit fél8-8körülre.Nem tudom hogy segít-e vagy hogy tényleg ez a gond.,...de egyszerűen nem tudom már mit tegyek...Tudom hogy rossz módszer a ringatás-járkálás,de máshogy nem nyugszik el.
2011. okt. 27. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:
A ringatás akkor jó, ha esetleg sokat eszik és fájdogál a hasa, akkor jól teszed, ha ringatod vagy kicsit megtornáztatod evés után. Esetleg ülve is lehetne ezt a ringatás dolgot csinálni, mint vállon büfiztetést.
2011. okt. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a ringatás-járkálás szerintem is rossz, mert egy idő után nem fogod bírni, leszakad a kezed, a hátad, és akkor nem úszod meg, hogy leszoktasd róla nagy sírások árán. Lehet h azért sír mert túl fáradt, ilyen pici baba 2 óra alatt nagyon ki tud merülni, plusz a fürdetés is kifárasztja. A kisebbik fiam 3 hós, 5-6 között még alszik egyet és így gond nélkül elalszik este 8-9 körül a saját ágyában. Amíg nem figyeltem erre, addig sokkal nehezebben aludt el ő is. Egyszer valahol olvastam, h az alvás alvást szül, és ez mindkét fiamra igaz, ha nem alszanak rendesen napközben, akkor horror az éjszaka is.

Szerintem érdemes megpróbálni hátha nálatok is a túlpörés a gond.

2011. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Mi is sokat ringattuk az elején a kislányunkat - hasonló okok miatt. Aztán elővettük a szekrény mélyén rejtőző fitness labdát, azon ülve sokkal kényelmesebb, és kevésbé megterhelő a ringatás, helyettesíthető a járkálás.

Az is lehet, hogy a pocija fáj. Mi próbáltuk az Infacolt is, de igazán a poci simogatás, és a tornáztatás jött be. 3 hónapos korára kinőtte, és szerencsére azóta már könnyen el tud aludni este is.

2011. okt. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem egy 5 éves és egy hét hetes gyermekem van. A nagyobbnál én is járkáltam fel-alá nappal, este, néha éjjel is, bár bevált a módszer, borzasztó fárasztó volt. A kicsi is ugyanolyan hasfájós, őt is csak a ringatás nyugtatja meg. Az új módszerem az, hogy beteszem a hordozójába, kap egy cumit, és abban hintáztatom. Mindezt ülve, és még tv-t is tudom nézni mellette. Nálunk ez működik, és lényegesen kényelmesebb mint a sok-sok járkálás.
2011. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!Most már 2.napja hogy elalszik ringatás nélkül.Tegnap este volt az első hogy így próbáltam elaltatni,igaz kicsit sokáig tartott-3/4 óra,de elaludt!!!Nem tudom ezek után menni fog-e a dolog,remélem igen.
2011. okt. 28. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!