Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok 4 hónapos babátok...

Leírnátok 4 hónapos babátok napirendjét, ill. , hogy miket eszik már?

Figyelt kérdés
2014. okt. 2. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

tápszert, vaníliás tejpép, alma/banán püré, őszibarack, tápszeres krumplipüré, paradicsomos krumplipüré


4,5 hónaposan, 4 hónaposan kezdtük kb ilyen sorrendben.


7:30-kor kelünk, reggelizünk

10:00-tízóraizunk, általában ez a második ébredés

13:00-ebéd, előtte séta, város, vásárlás stb.

16:00-uzsi, előtte otthoni teendők - neki játék

19:00-fürdés, előtte az apja foglalkozik vele

20:00-vacsi és alvás

2014. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod, nagyon hasonló a mi napirendünk is. Te főzöl vagy konzetv kaját adsz a babádnak? Mikor, milyrn ételt adsz neki és mennyit?
2014. okt. 2. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

vegyes, a krumplit és a hozzá adott zöldséget főzöm. A paradicsomot kimagozom, aztán a héját kiveszem, amikor már lejön a főzővízben, a krumplival összefőzöm. Kapja már a céklát és a sütőtököt is, ezeket egyben sütöttem meg sütőben, a sült céklát lefagyasztottam már korábban, abból veszek elő (még nem kapott teljes adagot, csak a krumplihoz). A többi zöldséget pl. borsót, vegyes zöldségeket konzervvel akarom bevezetni, vettem pár üveggel belőle.


A gyümölcsökből a banánt és a barackot konzervből adom neki, mert nekünk van őszibarack fánk és tudom, hogy kb. a legtöbb vegyszert az viszi el, különben nincs termés, de még a fa is tönkremegy, ha nem permetezzük. A bébiételekre legalább rámérnek, hogy mennyi vegyszer marad a gyümölcsben, a boltira nem. Az alma-banán pürét is veszem konzervben, de cseresznyét, meggyet, szilvát stb. tettem el neki külön a fagyasztóba már előre.


Az almát darabolva megsütöm alufóliában, ha amúgyis sütök valamit, befér mellé - vagy főzöm, de úgy túl vizes - sütőben sütve viszont szétmegy s megédesedik. Nyersen almát nem kap még.


Pépet kapott már turmixolt főtt rizs+tápszereset is, de a Hipp banános pépénél maradtam, mert az szerintem nem olyan édes, mint a többi és gyorsan kész is van. A milumilé is finom, de nekem édes a gyümölcsökkel összekeverve. (csak gyümölcstől nem lakik jól, vagy tejpéppel adom, vagy csak a vizéhez teszek egy teáskanállal ízesíteni, vagy két etetés között, bár az ritka, nem nagyon nasiztatom még.)

2014. okt. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ebédet váltjuk ki a főzelékekkel, a tízórait is már elkezdtük, akkor kap pépet, gyümölcsöt, ebéd után és délután a gyümölcsözött vizet. Majd 6 hónap után a gabonás péppel akarom a reggelit kiváltani, de az most még tápszer és az alvás előttit hagyom utoljára, mert olyan jól alszik éjjel. Félek, hogy ha mást kapna estére, az megzavarná.


Ti miket esztek és hogyan?

2014. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
bocsi, a mennyiség az kb egy közepes teásbögrényi. Nagyjából annyi, mint egy üveges bébiétel, mindig abból a tipusú bögréből etetem és ahhoz tudom mérni a mennyiséget. Gyümölcspép+tejpépből is kb annyit kap, nem mindig eszi meg mindet, de nem éhes előbb, úgyhogy maradtam ennél a közepes bögrényi - bébiételes üvegnyi mennyiségnél.
2014. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mi 6:30kor kelünk, ekkor 170-180 gramm tápszer. aztán 10 körül barack, ebből már 150-160 grammot megeszik. 1-2 körül tápszer, 5-6 körül vacsi szintén tápszer. kor fürdünk, 9-fél10 utolsó tápszer majd reggelig alvás. napközbeni alvás változó, van hogy 1-2 szer hosszabbat, de nyűgösebb napokon inkább többször keveset.

most hétvégén fogom neki bevezetni ebédre a sütőtököt :)

2014. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*8kor fürdünk
2014. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!