Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 hónapos korkülönbséggel...

Anya.mano333 kérdése:

20 hónapos korkülönbséggel hogyan tartottátok nagyobb gyermeketek napirendjét, hogy a picinek is és a testvérének is jó legyen, ne sérüljön lelkileg egyik sem?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom, aki a héten lesz 1 éves és most derült ki, hogy jön a kistesó...:) 20 hónap különbség lesz köztük. Apa elég sokat dolgozik, sokszor leszek egyedül a 2 gyerkőccel. Tanácsokra, tapasztalatokra lennék kíváncsi hasonló szituációt megélt anyukáktól.

Nem szeretném, ha a nagyobbnak nagyon felborulna az élete...még akkor is fog aludni napközben....hogyan altattátok, ha a pici közben cicizne például. Hiszen a lányom is volt, hogy 2 órán keresztül rajtam csüngött...:))

Köszönöm a válaszokt, bármilyen jó ötlet érdekel a napokat illetően...


2014. márc. 12. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a pici napirendjét igazitottam a nagyhoz amennyire tudtam. Ő nemsérül lelkileg. Az altatasra emlekszem konkrétan a déli alvás ugy volt meg közösen h délelőtt nem hagytam orakig aludni hanem felpiszkaltam 30-40perc után, délben meg egy nagy közös alvas volt. A pici még délután egy keveset. A szopival nem volt gond evésre hasznàlta mondjuk én mindig egyből cumira cseréltem ha már csak komfortszopizott. A délutáni játszotérre meg ugyanugy indultunk ahogy korabban.
2014. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:)

Lehet, hogy csak így elsőnek tűnik nehéznek és az ember ugyanúgy belerázódik a helyzetekbe, mint az elsőnél.

És a terhesség? Hiszen egy idő után már nem fog jót tenni, hogy emelgetem a 10 kilós lányomat....

Ráadásul akaratlanul is megüt, megrúg játék vagy pelenkázás közben...

Ahhoz még pici, hogy felfogja miért nem szabad anyán ugrálni..:)

Ráadásul a másodikon lakunk és nincs lift...így huzogatom a babakocsit fel, le....

2014. márc. 12. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek, nálunk is ennyi lesz a korkülönbség. Még csak a terhesség részét tudom elmesélni, de az nem volt zökkenőmentes. Eleinte nagyon fáradt voltam, és a kisfiam ezt nehezen tolerálta. Szépen beleszoktunk egy új rendszerbe... Szerencsére már ügyesen járt, mikor teherbe estem, ettől függetlenül imádott kézben lenni... Erről is le kellett szokatnom. Most a 2- trimeszterben vagyunk már bőven, én is energikusabb vagyok, a kisfiam is megszokta, hogy nem cipelem. A földön pelenkázom, kisszéken eszik kisasztal mellett, hogy ne kelljen emelnem. A babakocsiba sajnos be kell emelni, de sokszor sétál már egyedül, kézenfogva. Ezt sokat gyakoroljuk. Ha a pici megszületik, akkor eleinte kendőben fogom hordani, aztán meg testvérfellépőn gondolkodom, ha a nagyobb elfáradnak, akkor ne kelljen cipelnem, elég sózsák. Napirend-ötletekre én is kíváncsi vagyok, de én is azt hallottam, hogy a kicsit érdemes "igazítani"...
2014. márc. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ötletekre én is kíváncsi vagyok, 31 hetes vagyok, a fiam 20 hónapos, 22 hónap lesz a korkülönbség. Én is a nagyhoz fogom igazítani a kicsi napirendjét (másképp nem is tudnám, a nagy úgyis kiharcolja magának :) ). A terhesség nem sétagalopp, de az emelgetést megszoktam, semmivel sem rosszabb emelgetni hatalmas pocakkal, mint az első trimeszterben émelyegve. Sőt, rá is lehet felülről "ültetni" a pocakra, persze tartom a fenekét, de olyan vicces hogy éppen a kistesón ücsörög :) Sokszor hasbarúgott (főleg orrszívó-porszívózás közben sorozott sokat) de a baba jó helyen van, megvédi a pocak. Úgy hallottam hogy az első év lesz nehéz, de amikor a kisebb is tud már jönni-menni, játszani akkor együtt is eljátszanak, egyre többet.
2014. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ebben én is biztos vagyok. Csak az első 8-10 hónapot vészeljük át. :)

Az emelgetéstől és kisebb rúgásoktól azért félek, mert egy ismerősömnek így indult be a szülése mikor a magzat mindössze 16 hetes volt....:((

Persze nem vagyunk egyformák. Nekem a naggyal sem volt semmi bajom. Se émelygés, se semmi. Csak a hasam nőtt. Remélem most is így lesz. Kitartàs nektek az utolsó időkre, ti már közel jártok a végéhez...;)

2014. márc. 12. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!