Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4honaps fiam allandoan felülne...

4honaps fiam allandoan felülne, mar ha fogom a kezet ül. Engedjem vagy meg korai?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 10:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha magától csinálja, hagyd. De ne segíts, és ne ültesd, mert megterheli a gerincét
2010. jan. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is felhúzza magát, de nem hagyom, hogy ücsörögjön.Utánaolvastam sok helyen, és nem javasolják.

Egy ismerkedős oldalon viszont látom, hogy az egy- és kéthónapos babákat ismerőseim határozottan ültetik ülőgarnitúrán, fotelben.Szerintem ez azért merész.

2010. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Korai. Ne siettesd.
2010. jan. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A védőnő azt mondta, akkor lehet ültetni a babát, ha egyenesen tartja a hátát, egy kicsit sem görnyed. Ha a legkevésbé is görnyed a te babád, akkor ne ültesd, ha magától üldögél, akkor ő ilyen gyors, de 4 hósan valóban picit korai. Jó babázást!
2010. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hihetetlenül ügyes,az ölemben ül,mindketten kisse hatradölve a fotelban kb.45 fokban es felhuzza magat,kicsit megemeli a labat, befesziti a "hasizmat" es felül,kicsit elörehajol es stabilabban ül,persze nem hagyom sokaig de gyönyörködöm benne azert
2010. jan. 26. 20:09
 6/12 anonim válasza:
0%
szerintem nem korai az enyém is ien idős korában kezdte ... és segits neki mert fog izmosodni és nem lesz lezser gyerek...
2010. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt hagytam ha saját magától kapaszkodva felhúzta magát a kezemben, de sosem ültettem kifejezetten, sosem támasztottam ki. Úgyhogy húzgálta fel magát 4 hósan a kezemben, persze nem üldögélt így sokáig, de magától csak 7 hósan ült fel. 6 hós korától ült etetés idejéig a megdöntött etetőszékben.
2010. jan. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha felhúzod, akkor gondolom az ujjaidat fogja és abba kapaszkodik. Ez egy vele született reflex, fogóreflex. 4 hónap végére le kellene, hogy épüljön, azaz, ha belekapaszkodik az ujjaidba és elkezded húzni, akkor el kellene, hogy engedje az ujjaidat. Minden baba megcsinálja ezt, a probléma az, hogy sok anyuka nem tudja, hogy ennek le kell épülnie, és mivel tetszik nekik, hogy a babájuk már milyen ügyes, pont fordítva történik, mert azzal, hogy húzogatják, erősítik bennük ezt a reflexet. Ezt onnan tudom, hogy én is ezt csináltam, és a gyógytornászunknak mondtam, hú, milyen ügyes a babám. Na, akkor elmagyarázta és hát ha belegondol az ember, rá is jön, hogy nem így fog majd felülni a baba. Hanem négykézlábon állásból kiteszi oldalra a kis fenekét és onnan tolja fel magát.

Az ültetést meg majd akkor, ha már tényleg magától tud ülni. Ölben megtámasztva, úgy ahogy írod is, 45 fokos szögben már lehet, csak mindig figyelni kell, nehogy görnyedjen.

Azt is tudni kell, hogy az izomzat hamarabb, gyorsabban fejlődik, mint a csontszerkezet, úgyhogy lehet, hogy izomból megtartja magát, de a csontjai még nem nem.

Jó babázást kívánok!

2010. jan. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én vitatkoznék az előttem szólóval. ÉN is válaszoltam már erre a kérdésre, hogy lányom az ujjamba kapaszkodva ül fel. Viszont én egyáltalán nem húzta, hanem ő tudatosan belekapaszkodott és húzta fel magát. Ez egyáltalán nem ugyanaz, minthogy reflexesen belekapaszkodik én meg húzogatom fel a gyereket.Mert az tényleg hülyeség és ártalmmas. Szerintem a kérdező is úgy értette, hogy saját magát húzza fel a kezénél és a hasizmánál fogva.
2010. jan. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsónak: vitatkozhatsz, de szerintem inkább egy szakembert kérdezz meg.

Én is úgy értettem, hogy te csak az ujjadat húzod magad felé, ő erőlködik és húzza fel magát hasizomból. Egyébként nem én találtam ki, írtam is. de én csak jószándékból írtam le mindezt, nem azért mert kötözködni akarnék bárkivel is.

2010. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!