Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma adnék pár szem meggyet...

Ma adnék pár szem meggyet először. Hogy álljak neki? Főzzem meg? Vagy kiveszem a fagyóból és adhatom? Magában kostóltassam vagy keverjem valamihez? Mihez?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Én krumplihoz kevertem,és nyersen adtam.

A krumpli csökkenti a savanyu izt,de mégis érzi majd a baba.(kisfiam mégis magában szerette)

2010. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyersen és ha nagyon savanyú,picit cukrozd meg.A krumpli elveszi az ízét.
2010. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Cukrot ne ha nem muszáj.először ne a cukor ízét ismerje meg egy pár hós gyerek.

ne akarjunk mindent édesebbé tenni-természetellenesen-inkább csökkentsük az ízét először és fokozatosan szoktassuk hozzá.

A krumpli azért is jobb mert nem lesz igy sok a gyomorsav se,felszívja,a cukor meg ugye ilyet nem tud.....



Rászoktatni egy kisgyereket nem jó arra hogy mindent cukrozunk,az lesz neki a természetes,aztán óvodás korában is csak cukrosan eszik majd minden gyümölcsöt,stb,aztán épp hogy kinőnének a fogai,máris elrohadnak.....hány ilyen kisgyereket láttam már.....

2010. jan. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Almával?
2010. jan. 23. 11:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Meggyes gesztenye (7 hónapos kortól)


Én püréböl csinálom, az édesböl, mert a meggy meg savanyú. Szóval felolvasztok kb. 1/3 gesztenyemasszát, meg kb. 30-40 ml meggyet és jól összeturmixolom. Ha nem elég folyós, egy-két kanálka joghurttal vagy hígra elkészített Sinlaccal higítom. Uzsonnára vagy lightos vacsorára tökéletes.

2010. jan. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én natur joghurttal és rizsliszttel csináltam belőle szószt és főtt husival és krumplival adtam neki, imádta.
2010. jan. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az alma is savas,még ha édesebb is.Gondolj arra ha te eszed magában milyen,neki meg még hozzá kell szoknia.
2010. jan. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6.5 hónapos. Akkor megpróbálom krumplival- csak borzasztóan utálja a krumplit:(


Köszi a válszokat.


Ja,és akkor nyersen adjam,nem kell megfőzni picit?

2010. jan. 23. 12:12
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem főztem.

Ha nem krumpli akkor sütőtök pl?

Banán még amivel adtam,nem tudom mit evett eddig a babád.

2010. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Banánnal, mélyhűtött őszibarackkal adom a 7 hónapos babámnak. Természetesen a meggy és az őszibarack is saját, amit még nyáron fagyasztottam le. Még szoktam beletenni kukoricapelyhet is (kávédarálóval daráltam le).
2010. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!