Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted a média (tv, interne...

Szerinted a média (tv, internet, újságok stb) milyen képet fest a gyereknevelésről, babázásról?

Figyelt kérdés
Tanulmányt kellene írnom, csak gondolatébresztőnek, arra gondoltam itt is megkérdezem a véleményeket :)
2014. okt. 10. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Rózsaszin. Minden tökéletes, a gyerek boldog, anyuka boldog, apuka szinten, gond egy szál se. Baba eszik, alszik pisil, gugyog, meg a hasa is csak épp annyira faj, hogy sírni ne kelljen, max fintorogni.

Kifejezetten hazug kepet fest, ezért is akad ki sok no, amikor rádöbben, hogy az a vilag es az valóság köszönő viszonyban sincs egymással.

2014. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy egy gyerek drága, mert millió dolgot meg kell venni neki, ha nem veszed meg, nem lesz boldog. Valójában egy újszülöttnek, pár hónapos babának alig van valamire szüksége, de még a nagyobb gyerekeknek is. Nekünk sincs szükségünk mindenre, amit reklámoznak...
2014. okt. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
rózsaszín, csupaszép meg jó minden. Mostanában látok cikkeket szülés utáni depresszióról, de ezt leszámítva nagyjából semmi olyan dolgot, ami a valós dolgokról szólna.
2014. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%

minden puha, minden idilli, babaillat mindenhol, foldontuli wzerelem a szuloszoban hollywoodi zenevel:-). az igazsag kicsit mas;-)..

es persze a buntudatebresztes, h ha nalad nem igy van, akkor vedd meg ezt a szart meg azt a szart, kulonben nem leszel jo anya..

2014. okt. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Szia! Minden körül cuki rózsaszín köd gomolyog, minden idilli és mindenki boldog és nyugodt. Ennek az a szépsége, hogy amikor nézel egy képet akkor azt látod, hogy anyu aki gyönyörű és kipihent fogja a kb 3 hónapos babáját aki vigyorog mint a tejbetök és ekkor belenézel a tükörbe. A valóságban visszanéz rád egy iszonyat fáradt nő aki már hetek óta nem alszik, délben még köntösben van és lóg a kezében az üvöltő gyerek. Ráadásul minden szir-szar vackot rá akarnak tukmálni az emberre mert attól lesz jobb a gyereknek. Hamis kép tele hazugsággal.
2014. okt. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia!Nem feltétlenül állítják úgy be,hogy minden idilli,csak szerintem a várandós és gyermekre vágyó nők igyekeznek csak a szép dolgokra figyelni,valahogy tudat alatt elhessegetni a rémítő tényezőket,sok sírást éjszakázást...Én például emlékszem,mikor várandós voltam a lányommal és a sógornőm a fiát szidta össze hiszti miatt,arra gondoltam,hogy engem soha nem fog tudni a gyermekem kihozni a sodromból és nem tudtam elképzelni,hogy képes felemelni a hangját vele.Ez némiképp változott:)Tény,hogy sok a túlzás a médiában,de ez elsősorban szerintem a romantikus filmekben látható,amelyekben azért a párkapcsolatokat is idillinek látjuk ugye.Egyébként a sok nehézség mellett igenis meg lehet találni a rózsaszín,cukormázas pillanatokat is,még ha nem is hollywoodi-i zene mellett történnek:)
2014. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Attól is függ ugye,hogy a médiának melyik típusáról beszélünk.Azt már észrevehettük,hogy a kereskedelmi csatornákon más témákról is ferdített képet kapunk,de pl.közszolgálati csatornákon sugárzott műsorokban és dokumentációs adásokban már közelebb kerülünk a valósághoz.
2014. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
ja igen, a Családbarátban tényleg vannak ilyen jellegű riportok is, biztos máshol is. Viszont én életemben először akkor láttam csak ezt a műsort, amikor már otthon voltam szülés után. Általában ilyen műsorok napközben vannak.
2014. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ha nem adod meg mindenből csakis kizárólag a legjobbat, akkor nem vagy felelősségteljes.

-Ha nem szoptatsz(függetlenül attól h van e tejed), akkor hú, ilyen meg olyan vagy.

-Ha a legjobb anya ezt, meg azt a tápszert használja.

-Nem gondoskodsz megfelelően a gyerekedről, ha nem veteted le az őssejtet.

-Csak ilyen olyan matrac a jó.

-popsikrémből szintén

-gyerekülés: az igazán jó, és megbizható mittomén 50 ezernél kezdődik, de ha te ez alá mész akkor felelőtlen vagy.

-vagy az ajánlott oltások témája.

No, ezeket csak azért írtam, mert -bár nem vagyok koldul, nem dúskálok a százezrekben- folyamatosan ezt éreztem eddig. Ha nem ezt veszed, ha nem ezt teszed...akkor szar vagy. Szóval én azt érzem, hogy a mai média lassan-lassan azt súlykolja, ha nincs milliód, akkor ne szülj.

A fiam lassan 3 éves, és ilyen dolgokat mostmár nem veszek észre, de eddig engem nagyon zavart, és sokat morfondíroztam rajta!

2014. okt. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én valamelyik nap röhögtem egyet mutatták az Ördög Nórát, az állatkertben mászkált a gyerekeivel nagy idillben, és akkor nagy komolyan előadta, hogy jaj hát a nagy mindent kihajigált a szekrényből, meg ledobálta a lépcsőn a ruhákat, és akkor ő azt mondta hogy jaj ebből elég, fogta őket és eljött az állatkertbe. Mintha ez így működne a való életben, hogy a gyereket képtelen vagy fegyelmezni, felfordulást csinál, és akkor erre elmentek a föld felett repkedni az állatkertbe, otthon meg minden megoldódik. Aztán az átlag anyuka majd csodálkozik, hogy az ő élete marhára nem lesz ilyen. Ha egyáltalán el tud velük vergődni a kimerültségtől az állatkertig, akkor az arra lesz jó, hogy otthon nem halad semmire és a lépcsőn ledobált gardrób szekrény tartalom is megvárta...
2014. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!