Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek megromlott a...

Volt akinek megromlott a házassága a baba érkezése után? Helyre tudtátok hozni?

Figyelt kérdés
A sok nem alvás, a kimerültség, a sok sírás, a teljesen felborult élethelyzet nagyon sok vitát szül. Valamint én nem ilyen apának képzeltem őt, azt hittem sokkal jobb lesz és jobban számíthatok rá. Szinte minden nap veszekszünk, mert nem tudom szó nélkül hagyni, ha valami nem tetszik és ő sem, hogy nem úgy van már semmi, mint régen. Másnál is volt így? Helyrejöttek a dolgok? Mit lehet ilyenkor tenni? Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy megszületett a babánk, 3 hónapos és lassan ott tartok, hogy szét fogunk menni...:(

#vita #házasság a baba érkezése után
2014. okt. 10. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak a gyereknevelésen veszekedtek vagy máson is?

Házi munkát nem lehet valahogy csökkenteni, hogy több időtök maradjon egymásra (pl.ebédrendelés, takarítónő, mosogatógép, robotporszívó stb... vagy ha ilyesmire nincs pénzetek akkor egy családtag segítsége?)

Kialvatlanságot esetleg úgy lehetne csökkenteni, hogy beosztjátok az estét, ki mikor kel a babához. Egyikőtök mondjuk kel minden estben hajnali egyig, így a másik aludhat egyhuzamban este nyolctól 1-ig (vagy akár tovább ha a baba nem épp 1kor kel) aztán csere és a másik kel minden esetben reggel 6-ig.

Érdemesebb úgy beosztani, hogy a párodé legyen a második alvóidő, mert akkor jobban tud dolgozni, ha előtte alszik egyhuzamban vmennyit (sőt ha ráér 7-8-kor kelni, akkor tényleg egy szava sem lehet).

Te meg próbálj meg napközben is szundikálni amikor a baba alszik.

Hétvégén meg egy-egy estét osszatok be. Pl: péntek este csak a párod kel, szombat este meg csak te. Így mindkettőtöknek jut hetente legalább egy 8-9 órás alvás.

2014. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Általában a legtöbb vitát az szüli, hogy nagyon sokat dolgozik, alig van itthon, ránk szánja a legkevesebb időt, minket szorít háttérbe a munkával szemben. Nagyon maximalista és lelkiismeretes. Lassan már mindenki munkáját ő végzi, mert mindenki tojik bele és megy haza, ha lejár a munkaidő(ami szerintem helyes), de ő nem tud így tenni és mindent ő akar megcsinálni, mert akkor jó. Pedig nincs érte megfizetve és nagyon meg sem becsülik a munkáját, szóval ingyen van bent pluszban ennyit. Tart a főnökétől is, nem tud nemet mondani. Inkább nekünk. Ha mondom, hogy keressen másik munkát, akkor bólogat, de mégsem teszi. Megígéri, hogy hamarabb hazajön, de mégsem úgy alakul. És amikor itthon van olyan fáradt, hogy nem segít szinte semmiben, alszik el és ha szóvá teszem, akkor ingerült. Segítségem így nincs és a babával kapcsolatban is minden rám marad. Még egyszer sem tette tisztába, nem fürdette meg, nem öltözteti, semmi. Ha hazajön, akkor a babával való foglalkozás kimerül abban, hogy kézbe veszi, járkál vele miközben hozzám beszél, majd leül vele a tv vagy a gép elé, ami egy 3 hónapos gyereknek nem a legjobb. Inkább elveszem és foglalkozok vele én. :( Ha elmondom, hogy mi bánt, mindenre van válasza, de nekem soha sincs igazam. Én vagyok a hárpia...A várandósságom alatt lett ez az új munkája, azóta ilyen, korábban nem volt ez így. Mindenben számíthattam rá.
2014. okt. 10. 16:28
 3/7 A kérdező kommentje:
Mióta megszületett a baba, felerősödtek ezek a problémák, mert a fent említett dolgok miatt az ember még ingerlékenyebb. (nem alvás, kimerültség stb)
2014. okt. 10. 16:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem volt egészen átgondolva ez a gyerekvállalás. Talán ő nem akarta annyira mint te vagy nem tudom...:(


Egyébként elsőre azt mondtam volna hogy értetek dolgozik, hogy el tudjon tartani, de mivel írod hogy nem kap plusz pénzt, így ez nem áll fenn.

Viszont abba is gondolj bele, hogy ő is fél, ha elveszti a munkáját, miből fogtok megélni egy gyerekkel? És ha otthagyná a kedvedért a munkát, és nem találna másikat? Nem olyan könnyű ám munkát találni manapság, biztos munkahely pedig nincs!!! Persze hogy fél nemet mondani...fél hogy kirúgják, és ott van a felesége, a gyereke...Teljesen érthető, hogy nagy rajta a nyomás, és mindent megtesz azért hogy megmaradjon a munkája.


Valahogy próbáljátok elviselni egy ideig ezt a helyzetet, beszélgessetek, ne veszekedjetek. Nem tudom pl tudtok e félretenni... Ha igen, akkor gyűjtögessetek egy ideig, hogy ha majd másik munkát keres, legyen miből megélni.


Gondolom te vagy otthon a babával, szóval most te gondoskodsz róla, férjed pedig egész nap húzza az igát. Lehetnél kicsit megértőbb. Egy 3 hónapos babával még nem igazán lehet játszani, hogy az apuka is érdemben foglalkozzon vele. Kézbe veszi, de ennél többet nem nagyon tud mit csinálni vele. Plusz fáradt. Megérthetnéd.

Én értelek téged is, biztos sok munka van egy kicsivel, háztartással stb, megváltozott a helyzetetek, de próbáljatok egymással is türelmesebbek lenni.


Amúgy az ismerőseim között rövid idő alatt már a harmadik pár ment szét/vált el a gyerek születése után 1 éven belül:(. Szóval nem csak nálatok van gond.


Nekünk nincs gyerekünk. Nem is tervezünk bizonyos okok miatt, de amilyen sztorikat itt olvasni, ismerősök közt látni, hát az ember háromszor is meggondolja vállaljon e. Nagyon durva hogy ennyire megronthatja a kapcsolatokat. Vagy csak a kommunikáció és türelem hiánya? Nem tudhatom! De beszéljetek egymással, ne veszekedjetek.


Sok erőt kívánok, és türelmet. Ne menjetek szét.

2014. okt. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia,


sajnálom, amin keresztül mentek.

Én azt tudom neked mondani, hogy kicsit legyél türelmes a pároddal szemben. Tudom, hogy nehéz és fárasztó, de tapasztalatom alapján ez az első három hónap volt a legnehezebb, ennél egyre könnyebb lesz. Ahogy hozzászoksz a babádhoz és ahogy cseperedik figyeld meg egyre hatékonyabban el fogod tudni látni Őt.

Csökkenni fognak az éjszakázások, többet fogsz tudni pihenni Te is.

Nálunk hasonló a helyzet, a párom szintén rengeteget dolgozik. Pl. még most sincs itthon!

A babánk 15 hónapos. Mára már teljesen összeszoktunk, teljesen jól elvagyunk. :) Ő mára már társaság számomra, nem pedig egy kötelesség, amit el kell látni. Ez most kicsit fura fogalmazás volt, de remélem érted, hogy mire akarok kijukadni.

Ahogy növekszik a babátok, biztos a párod is egyre jobban, többet fog vele foglalkozni.

Próbálj meg egy picit türelemmel lenni, bele kell szoknotok ebbe az új élethelyzetbe. (lehetséges, hogy a hormonok és a terhesség utáni depresszió is hatással van arra, hogy ilyen borusan látod a helyzetet)

Kitartást, idővel jobb lesz minden!!! :)

2014. okt. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami napirendet kialakítani. Nem egyszerű, de azért egy 3 hónapos baba már nem újszülött. Jó esetben elmúlt a hasfájós időszak, nem eszik már olyan sűrűn, éjszaka se kell jó esetben sokat felkelni hozzá. Szóval próbáld meg valahogy kialakítani a napotokat, igazodni a babád alvás-ébrenlét ritmusához és ahhoz is alakítani a napotokat, mert így tényleg káosz lesz. Nekem is 3 hónapos a babám, hajnal 5-kor és van, hogy még hajnal 2-kor is felkel enni. Én pl. ha hajnalban felébred odaveszem magam mellé az ágyba és ha pár óra múlva újra kel akkor már csak bele kell tenni a cicit a szájába:)szóval így nem sokat kell fent lenni vele hajnalba, elaludhat cicin is és te se leszel kialvatlan. Én párom is egyébként szinte soha nincs itthon, 1x-2x volt hogy én is szóvá tettem, de már nem érdekel. Majd lesz jobb, ha a kicsi is nagyobb lesz. Próbálj meg most csak a babával foglalkozni. Lehet önzőség, hogy párodat hanyagolod de legalább nem veszekedtek.
2014. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A mi házasságunk is romlik. A feleségem elviselhetetlenné vált és nem képes kezelni az indulatait. Csapkod, tör-zúz, amit nem hagyok szó nélkül. Minerre a válasz? Ne oktassam ki! Nem fogom. Leb..ok neki két egyformát a következő ilyennél és beadom a válópert.

A házassági feltételek közt nem szerepelt, hogy köteles vagyok ezt eltűrni a 24 órában fagyos hangulattal párhuzamban.

Csak a gyerekemet sajnálom.

2016. febr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!